Close

Tip jak zdarma zjistit, co se pro váš domov hodí a co ne

jednoduchy tip zarizovani interieru

Nemůžete se doma dohodnout, jak zařídit obývák? Nebo, co koupit dětem do dětského pokoje? Máte pocit, že váš byt nikdy nebude tak pěkně zařízený, jako jsou ty, které obdivujete v časopisech?

Váš manžel miluje koberec (hlavně proto, že na něm večer může v klidu ležet a sledovat televizi). Vy chcete jednoduchou dřevěnou podlahu, která se bude snadno udržovat čistá. Děti chtějí každý svou vlastní postel, ale vy víte, že by patrové postele byly praktičtější. A co teprve, když začnete řešit, zda mít nebo nemít vanu…

Není potřeba se při zařizování vašeho domova hned začít hádat. Ono se to, bohužel, tak jako tak stane – nejsem krutá, jen vám nebudu mazat med kolem pusy, že během zařizování domácnosti se s partnerem na všem shodnete. Neshodnete.

interiér online

Ale nebojte, jste úplně normální.

Při zařizování našeho bydlení jsme často pod vlivem. Nemyslím, že bychom zrovna byli podnapilí, ale ano, i to se může stát – rozhodně některé byty tak působí. Jsme pod vlivem toho, co si neseme ze své původní rodiny, jak fyzicky (nábytek, povlečení, ubrusy), tak i v názorech.

Což není problém, dokud člověk bydlí sám.

Ale ve chvíli, kdy se rozhodne sdílet svůj domov s někým dalším, tak se můžou objevit problémy, dokonce i ve vztahu, který byl do té doby, jak z „červené knihovny“.
Jenže jak zjistit, co je pro vás vhodné a co méně? Jak přesvědčit partnera, že ten odstín výmalby, který se vám tolik líbí není zelená, ale limetková. A že by se mu ta barva určitě také líbila.

I když budete osvícení a projdete si všechny dostupné obchody, posbíráte všude materiálové vzorky a vyzkoušíte si i v showroomech nábytek, který by se vám líbil. Dokonce můžete zajít i tak daleko, že si vytvoříte svoji vlastní moodboard, a materiálovou koláž.

Stále je to málo. Stále si nejste jisti. A investice do bydlení není malá, to víte.

Mám pro vás jednoduchý tip – Vyražte na návštěvu.

Nebo ještě lépe, vyražte na několik návštěv.

Zlepší se vám nálada i sociální život.

Je úžasné mluvit se skutečnými lidmi. Často zjistíte, že normální lidé mají úplně normální problémy, které ovšem na Facebooku neventilují. Po dlouhé době se tak budete zase cítit – normálně. A ne jako někdo, kdo má jako jediný na světě občas podělanej den, nemá na večeři skvělý steak a v předsíni nemá 60 párů bot. Se svými přáteli můžete probrat, jak oni vybírali nábytek a určitě se zasmějete, možná totiž padne několik vtipných příběhů o tom, jestli je meruňková barva nebo jen vodka a taká zda se dá zabloudit v IKEA nebo ne.

Odhalíte skryté talenty.

Na společenských návštěvách zjistíte, že vaše známá je talentovaná interiérová návrhářka. Přesto, že se v běžném životě považována za nudnou účetní. Když ale uvidíte její byt, zůstanete s otevřenou pusou. Tapety sladěné s čalouněním pohovky. Vzorek z tapet se nenápadně opakuje i na pohozeném polštáři. Květiny ve váze na stole mají stejný odstín jako stínidlo dekorativní lampičky v rohu místnosti. To jste nečekali.

Poučíte se z chyb.

Poučit se z chyb ostatních je skvělé. Tedy pro vás: ) Jen v málokterém obchodě vás nechají válet se po pohovce přes hodinu. Kdežto u přátel si z této pohovky můžete vychutnat v klidu i kávu. A hned zjistíte, zda je stolek u pohovky moc nízký, jak daleko je televize, či jestli se vám na koženou sedačku v létě přilepí zadek.

Zkrátka vyrazit na návštěvu je super.

Pokud bydlíte v paneláku, je skvělé omrknout, jak to mají ostatní u vás v partaji. Všichni máte stejný typ bytu, takže výchozí podmínky máte všichni stejné. Teď už stačí zjistit, kdo si s čím jak poradil a poučit se z toho. Pokud jste v paneláku noví, seznamte se s někým, kdo v paneláku žije již dlouhá léta. Nebudete muset přemýšlet nad tím, co se kam vejde, protože lidé, kteří žijí ve stejném bytě už přes třicet let, všechny možné i nemožné možnosti již vyzkoušeli.

Když už vám dojdou nápady ke komu ještě vyrazit, mám pro vás ještě jeden tip.

Najděte si kamarádku, která si vybírá byt ke koupi nebo k pronájmu. A s ní vyrážejte po obchůzkách těchto bytů.

Uvidíte, že za pár dní budete mít úplně jasno, co doma mít chcete a co ne.

A pokud i přesto stále ještě váháte, nebo se vám zdá manžel neoblomný a vy si říkáte, zda rekonstrukci vůbec sami zvládnete, tak zvažte profesionální pomoc.
Architekt či interiérový designer vám navrhne a zobrazí jasnou vizi vašeho interiéru. Dokonce vám i doporučí i rozmístění světel a elektrických zásuvek. Jste ovšem připraveni na to, že vám skončí vaše oblíbená zábava s prodlužovačkou?

Jste připraveni na to, že si již nebudete muset představovat, jak to u vás bude vypadat?

Přeji vám ať je plánování vašeho bydlení radostí a ne starostí. A bydlete hezky.

Jaké máte zkušenosti se změnami u vás doma? Ztratili jste se někdy v IKEA? A jak jste našli cestu ven? Těším se na vaše komentáře

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v DESIGN INTERIÉRU
Jak sladit barvy v interieru
Jak sladit barvy v interiéru

Po kolikáté už stojíte v obchodním domě před všemi těmi barevnými vzorky a říkáte si, tak kterou... Loni jste chtěla...

Zavřít