Pokud si myslíte, že si Vánoce v klidu neužijete bez úklidu, máte nejvyšší čas na expres vánoční úklid. Jednoduchých 9 tipů a budete mít domácnost zase jako klícku. A ještě si zvládnete odpočinout.

update článku 14.12.2017

TIP 01 – vše má své místo

 Ať už je to vánoční úklid nebo ne, vše, co se volně povaluje, dejte na své místo. Tam, kam patří. Oblečení do skříní, knížky do knihovny, staré časopisy do kontejneru na tříděný odpad.

TIP 02 – sbohem prachu

Setřete prach, vyluxujte, umyjte podlahy.

TIP 03 – atmosféra v obýváku

V obývacím pokoji vyleštěte konferenční / odkládací stolek a naaranžujte tácy s cukrovím (klidně kupovaným). A nazdobte jehličí ve vázách, adventní věnec či svícen podpoří atmosféru.

01 – Vitrína / 02 – Odkládací stolek / 03 – Houpací křeslo / 04 – Závěsná lampa

TIP 04 – kuchyně

V kuchyni odstraňte vše z pracovní plochy linky, tu omyjte, vyleštěte dřez i baterii a na stůl dejte čistý ubrus.

TIP 05 – koupelna a toaleta

Vánoční úklid se nevyhne ani malým místnostem ve vaší domácnosti. Nechte působit čisticí přípravek na toaletě, umyjte umyvadlo, vanu či sprchový kout. Vyměňte ručníky a domyjte záchod.

TIP 06 – první dojem

Z předsíně odstraňte všechny volně poházené boty i extra kabáty. Přidejte vánoční dekoraci ať při každém vstupu do bytu máte hned vánoční atmosféru.

predsin

01 – Věšák / 02 – Židle / 03 – Botník / 04 – Zrcadlo / 05 – Závěsné světlo

TIP 07 – mytí oken

Nemá logiku. V mraze se vyklánět z okna? Máchat si ruce v kýblu s vodou? Mytí oken zkrátka nechejte na jaro.

TIP 08 – vánoční punč

V ušetřeném čase si připravte vánoční punč.

TIP 09 – relax

Sedněte si pohodlně na pohovku s naklepaným polštářem a relaxujte. V dosahu jedné ruky mějte ovládač na televizi či rozečtenou knihu. V dosahu druhé ruky, vám přeji, ať je vaše milovaná osoba. Mějte krásné Vánoce!

vánoční úklid punč

Vánoční punč – alkoholický

Sušené ovoce (rozinky, brusinky) nasypte do misky, zalijte rumem a nechejte namáčet alespoň dvě hodiny. Přiveďte k varu půl litru silného černého čaje s litrem červeného vína a 4 svitky skořice. Přidejte plátky z celého citrónu. Do předehřátých sklenic rozdělte připravené namočené ovoce, zalejte punčem a podle chuti oslaďte.

Vánoční punč – NEalkoholický

Litr jablečného a pomerančového džusu s půl litrem vody a balením punčového koření přiveďte k varu. Přidejte jablko nakrájené na malé kostičky a plátky pomeranče a citrónu. Doslaďte medem či cukrem.

Přečtěte si další články s vánoční tématikou:

 

Prožijte krásné vánoční svátky! S úklidem nebo bez úklidu, ale hlavně v klidu:)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.