Než se pustíte do vánoční výzdoby, je potřeba uklidit. A také vyklidit vše nepotřebné, čeho jste se za celý rok ani nedotkla. Vánoce jsou na to ideální období. Čím více věcí se zbavíte, tím více místa si doma uděláte. Na vánoční stromek, na dárky nebo třeba pro hosty, kteří k vám přijdou na Štěpána na oběd.

Vánoční svátky jsou svátky klidu a pohody. Můžete si to opakovat do nekonečna a stejně se cítíte jako když běžíte sprint nebo spíš běh přes překážky. Akorát nevíte kam dřív skočit, a závěr roku prožíváte totálně vyflusaná. Abyste aspoň domácnost zvládla letos v klidu, mám pro vás pár tipů.

3 týdny před Vánoci

obývací pokoj

Nejdůležitější je udělat místo na stromeček a uklidit podlahu. Jestli jste dostatečně prozíraví, tak jste si nechali koberce profesionálně vyčistit už před pár týdny. Teď už teda musíte jen vyluxovat sedačku a křesla. A na všech plochách setřít prach. Toto je asi nejnáročnější část úklidu, která vás čeká.

Jakmile je tohle za vámi, můžete oprášit vánoční ozdoby a pustit se do příjemnější akce a to je zdobení vánočního stromku. Máte vymyšlené v jakém stylu a  barevnosti budete letos zdobit?

TIP: Vánoční světýlka vyzkoušejte dřív než je namotáte na vánoční stromek. Mají jen omezenou životnost a když jedno světýlko přestane svítit, často platí, že celý řetěz je na vyhození.

Světelný řetěz Lengai

2 týdny před Vánoci

kuchyně

Kuchyně o Vánocích dostane pořádně zabrat, takže si její úklid naplánujete včas. Určitě si udělejte místo ve spíži a v lednici na „velký nákup“. A rovnou můžete sestřít všechny poličky. Také je nejvyšší čas přeleštit „stříbro“ a překontrolovat sváteční servis.

Zkuste letos vypustit „plastové“ houbičky na nádobí a podívejte se po nějaké přírodní alternativě. Co zkusit kokos nebo lufu?

1 týden do Vánoc

spaní pro hosty

Promyslete kam uložíte své příbuzné, kteří za vámi přijedou z dálky. Připravte čisté povlečení i ručníky, ať nemusíte hledat vše ve zmatku na poslední chvíli.

kuchyně

Cukroví už máte určitě napečené, takže perfektní čas vyčistit troubu. Bude připravená v plné kráse na hlavní body programu jako je kapr, klobásky a kachna.

co budete mít na sobě

Celou dobu kmitáte kolem rodiny, tak si udělejte aspoň na jedno odpoledne pohodičku, zajděte si na kosmetiku nebo na masáž a promyslete, co budete mít na sobě u štědrovečerní večeře.

Slunovrat – 21.12.

Když už jsme u toho eko úklidu, tak Karaimi v Cestách k sobě mluví o úctě k planetě Zemi. Úvod rozhovoru o Mistrech a Strážcích Země nemusí být pro každého, ale speciální meditaci pro období Slunovratu, kterou Karaimi představí, můžeme absolvovat všichni.

vánoční svátky jsou tu

obývací pokoj

Překontrolujte zda je stromek stále nádherný a případně vyluxujte první opadané jehličí. Pokud vám byt neprovonělo cukroví, zapalte vonné svíčky a dejte si nohy aspoň na chvilku nahoru.

koupelna

Jen přejeďte všechny povrchy, ať je koupelna v plném lesku a večer si napusťte vanu a zapalte svíčky a oddejte se příjemnému rozjímání na téma vánoční svátky.

A bydlete hezky,

PS: V tomto článku jsou použity affiliate odkazy eshopu Bonami.cz a Econea.cz

 

Další inspirace na vánoční téma:

Vánoční povlečení aneb Vánoce v ložnici

Tipy na vánoční dárky pro celou rodinu

Vánoční úklid krok za krokem


Přemýšlíte, jak to doma vlastně chcete?

Pouze vy víte, kde jste a kde můžete být šťastná. Přestaňte se ptát všech okolo a objevte ideální místo pro váš život.
MEDITACE PRO VÁS

Vyzkoušejte objevnou meditaci – a objevte místo, kde vaše srdce zaplesá:)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.