Velký úklid jako takový, mám spojený pouze s Vánoci a pak Jarem.

Je to divné ne?

Uklízíme na Ježíška (protože jinak by k nám nepřišel, jak vždy tvrdila moje mamka) a pak znovu za tři měsíce, když vysvitne slunko. A zbytek roku jako žijeme v bordelu? Asi ne, jen se to tak nějak nehrotí. V létě jsme rádi, že je léto a na podzim jsme již tak vystresovaní ze shánění Vánočních dárků, a jak zvládneme ten Vánoční úklid, že na vlastní uklízení není ani pomyšlení.

Ale pokud chceme bydlet hezky, úklid je velmi důležitý a je jedno jaké je roční období.

Před pár dny jsem se pustila do velkého úklidu.

Nemáme s manželem moc nábytku, a přesto se mi zdálo, že máme nějak moc věcí. Oba jsme na Maltu, kde nyní žijeme, přijeli pouze s kufrem. Přesto se nám podařilo zaplnit dům. Dokonce jsme si před dvěma lety pronajali garáž a zaplnili jsme úspěšně i tu… A tomu jsem udělala konec!

Garáž je vyklizená a tento měsíc je poslední, kdy si ji pronajímáme. Nejen, že máme oba pocit ze skvěle odvedené práce, úlevy z toho, že bordel (ano, to nebylo nic jiného) je pryč, ale ušetříme tak 80 euro měsíčně! A to za to stojí.

Nyní uklízím/vyklízím i v domě. Je to náročnější, protože musím hledat kompromisy, ale i tak pomalu vidíme výsledky. A můj manžel přesto, že je tak trochu sběrač a tak trochu bordelář se postupně přidal. Ono nás totiž naše prostředí ovlivňuje, ať chceme či nechceme, jak znáte z mého příběhu.

A my se všichni nakonec chceme cítit dobře.

Po generálním úklidu, kdy se zbavíte všeho nepotřebného, a konečně se budete moci volně nadechnout, je skvělé ještě udělat energetickou očistu vašeho domu/bytu. Je to tak trochu čas na zázrak.

A pomůže nám v tom obyčejná sůl.

Sůl - feng shui - úklid

Co???

Teď jste jako král z pohádky Sůl nad zlato:) Ale vzpomínáte jak ta pohádka končí?

Sůl je kouzelná.

Navíc je i krásná, její bělostné krystaly jsou jako drahokamy. Určitě není náhoda, že se sůl těží v místech, která vypadají jako ráj na zemi. Odsolovací pánve jsou i zde na Maltě. Sůl nám pomáhá očišťovat dýchací systém při inhalaci v saunách či solných jeskyních, solná koupel nám dodává minerály a odstraňuje toxiny, a existuje spousty možností jak nám sůl může pomoc očistit prostor domova.

Dnes mám pro vás tyto tři základní tipy:

1. Sůl jako magnet na negativitu

Mořskou sůl (ale velmi vhodná je i sůl horská) nasypte do mísy a umístěte do rohů místnosti. Misku se solí umístěte i pod postel. Pro očištění všech energií proudících bytem, umístěte krystaly soli i do prostoru vchodu, předsíně, chodby či schodiště.

Nejsem fanda na podivné triky Feng Shui, ale očista mořskou solí se mi líbí.

Vím, jak snadno sůl nasává vlhkost či pachy – tak proč ne energie? Jen prosím dávejte pozor, a sůl po použití nekonzumujte ani nijak dál nepoužívejte! Jen ji vyhoďte či ideálně zakopejte do země:)

Sůl ponechejte působit podle potřeby – někdy stačí den, někdy jsou potřeba tři dny. Pozorujte změny ve svém životě a sůl pravidelně měňte.

VÍTE,ŽE…

Pokud se stěhujete do nového prostoru, rozházejte sůl po podlaze a nechejte působit, alespoň 24 hodin. Sůl do sebe nasákne energie předchozích majitelů. Ráno sůl zameťte a vyhoďte:)

 2. Osvěžení slanou vodou

V kbelíku s teplou vodou rozpusťte  několik lžic mořské soli a pusťte se do energetického mytí:) Můžete takto umýt okna, podlahu v kuchyni, lednici, cokoli, co je potřeba.

Skvělé je takto omýt i vstupní dveře – zajistíte si takto čerstvou energii hned od vchodu!

VÍTE,ŽE…

Pokud jste se doma ošklivě pohádali či byl někdo nemocen, určitě slanou vodou setřete všechny povrchy. Přeci nechcete, aby vám něco takového doma zůstávalo.

sůl feng shui úklid

3. Dejte si koupel

Po takovém úklidu si zasloužíte vanu! Šálek nebo dva mořské soli rozpusťte v teplé vodě a pohodlně se usaďte do vany. A pak už si jen užívejte omlazující detox. Po této koupeli bude všechna negativní energie fuč – to mi věřte!

VÍTE, ŽE…

Pokud vám někdo emocionálně ublížil či cítíte, že potřebujete povzbudit, koupejte se po sedm dní v řadě. Slaná voda očistí vaši energii a povzbudí ducha! Léto je ideální čas dovolených, tak vyražte k moři na detox:)

bydlete hezky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.