Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

spokojeny domov interier online

JAK NA DOMÁCÍ POHODU

5 návrhářek interiérů prozradí svá tajemství pro spokojený domov

Spokojený a hezký domov je cílem pro většinu z nás. Toužíme přijít domů, shodit kabát a s ním i starosti všedního pracovního dne a pak už si jen užívat klidu v našem vlastním domově. Oslovila jsem proto 4 návrhářky interiérů, aby mi prozradily, jak vnímají spokojený a hezký domov a co je podle nich důležité pro jeho vytvoření. Jestli si myslíte, že domov dělá značkový nábytek či doplňky od vyhlášených designérů, tak jejich odpověďmi budete překvapeni.

 

Co je podle vás nejdůležitější pro spokojený/hezký domov?

Kateřina Sorková

návrhářka interiérů

Katerina Sodomková spokojený domov design interiérůVytvořit spokojený či hezký domov je podle mě trochu alchymie. Jde o velice citlivé smíchání většího množství ingrediencí.

Heslem našeho studia je: „S interiérem je to jako s oblečením, měl by vám padnout jako ulitý. Měl by odrážet vaši osobnost, životní styl i hodnoty, které vyznáváte. Pak se v něm budete cítit dobře.“

A to samé podle mě platí o místu, které nazýváme domov ještě mnohonásobně více.

Samozřejmě, smícháme barvy, styl, nábytek i vlastní uspořádání. Tím vytvoříme základní těsto. Pokud ho ale neokořeníme větší špetkou rodinné osobnosti, nepřidáme radost z toho, že tu potkáváme ty, co máme rádi, nedosypeme pocit bezpečí, tak jsme vytvořili „jen“ hezký interiér, ale ne spokojený domov, kam se rádi vracíme…

Osobně jsem přesvědčená, že domov dělají lidé, barvy, vůně a hlavně emoce.

www.designhouse.cz


Slávka Ramsová

dizajnérka, návrhárka interiérov, lektorka

Čo znamená mať pekný a šťastný domov ?

Pracujem ako interiérová návrhárka a dizajnérka profesionálne niekoľko rokov, avšak ako hobby sa tomu venujem vlastne od detstva.

Každý priestor do ktorého prídem ku mne hovorí. Rečou neviditeľnej energie, nálady a mne v hlave ihneď naskakujú obrazy formou predstáv. Pre mňa ako dizajnérku, je občas veľmi ťažké pretaviť svoje pocity a emócie do slov. Ja priestor cítim a vo fantázii už vidím ako by mal vyzerať.

Preto som časom dospela k poznaniu, že krásny a pohodový domov nevytvára ani tak pekný nábytok, nové a moderné materiály, ale pozitívna energia, ktorá v dome či byte  je.

Navštívila som už veľa interiérov a aj keď mnohé neboli práve najmodernejšie, energia ktorá sa odtiaľ šírila bola tak úžasná a pozitívna, že som vôbec nemala pocit, že tu treba niečo meniť.

Občas však navštívim priestory, kde sú nádherné materiály a moderné zariadenie, ale celkový pocit je strohý, nie veľmi útulný. V takých domoch mávam pocit, že tam niečo chýba. A to niečo je láska, harmónia, pohoda a dobrá energia. Nie že by ju obyvatelia nemali, ale akosi sa neodráža v interiéri.

spokojenost

Dnes už mám potvrdené, že v  našich domovoch sa zrkadlí láska a energia, s ktorou ich vytvárame a s ktorou  sa o ne staráme. Teraz mi už nezáleží na tom, aby som mala to najmodernejšie zariadenie, ale aby sa mi v byte dobre bývalo, aby sme sa tam všetci cítili príjemne a pohodlne.

Domov musí byť ako náruč našich rodičov. Musíte mať pocit, že je tam bezpečne, príjemne a vždy sa tam tešíte. Iba vtedy je dom alebo byt skutočným domovom.

Takže aký mám recept? Vyžarujte okolo seba lásku. Váš byt ňou nasiakne a bude vám ju vracať späť. Verte mi. Ja to cítim:)

spokojený domov, Slavka Ramsova

Autorka kníh 13 tipov dizajnéra ako si vytvoriť krásny domov v ktorej Vám poradím, ako si sami vytvoríte svoj útulný a harmonický domov, a knihy 9 tipov na rýchlu a originálnu premenu bytu v ktorej ponúkam kreatívne rady a tipy na úžasnú, rýchlu a lacnú premenu bytu. Mám rada okolo seba krásu, harmóniu a pohodu a som odborník na to, ako ju vytvoriť aj okolo Vás. Rada Vás naučím, ako si zariadiť vlastný moderný a originálny domov bez stresov a sklamaní….

www.slavkaramsova.sk


Blanka Vun Kannon

profesionální poradce Feng Shui působící v USA a ČR

 

Každá věc, kterou máte doma, vás buď přibližuje k vašim životním snům, nebo vás od nich oddaluje. Jak je to možné? Pokaždé, když překročíte práh svého domova, totiž vstupujete do velmi silného energetického pole.

Každý jednotlivý předmět (barva, materiál, tvar, jeho historie a vaše vzpomínky s ním spojené) na vás nějak působí.

Buď vám náladu zlepšuje, nebo zhoršuje. Buďto vaši energii zvyšuje, nebo snižuje.   

Pokud jste právě teď doma, rozhlédněte se kolem sebe. Pokud nejste, tak se v duchu přeneste domů. Podívejte se na první věc, kterou uvidíte, třeba na vázu nebo hrníček, ze kterého právě pijete kávu.

Co pro vás symbolizuje? Jaké vzpomínky ve vás vyvolává? Jak se cítíte, když se na tu věc pozorně díváte?    

Pokud pro vás symbolizuje minulost, kterou už nechcete žít, tak uděláte nejlépe, když tu věc propustíte ze svého života.  

Mějte doma věci, které máte rádi a které na vás pozitivně působí.

Průběžně se zbavujte toho, co už nemáte rádi nebo co už vám dosloužilo. Váš domov se tak stane vaším velkým pomocníkem na cestě životem.


Spokojený domov, Blanka

Inspiruje, jak se podívat na svůj domov úplně novýma očima a jak si vykouzlit příbytek, ve kterém vám bude opravdu dobře.

Blanka je autorkou eBooku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii, založila vzdělávací platformu Škola HARMONIE a napsala on-line publikaci receptů pro harmonický domov a šťastný život Kouzlíme s Feng Shui.

Více o Blance.

www.skola-harmonie.cz


Věra Nosková

nadšená inspirátorka na cestě k harmonickému domovu,

autorka energetického symbolu harmonie ®

 

spokojený domov Věra Nosková

„Hezký a spokojený DOMOV je pro mě místem, kde jsem doma, které souzní se mnou a mojí duší. Vždy, když se vrátím domů, cítím úlevu, klid ve své duši, pohodu. Jsem zde spokojená a šťastná. Můj domov odráží harmonii, soulad zařízení, barev, tvarů, materiálů a je naplněn laskavostí a štěstím.

Z mého pohledu a zkušeností je proto nejdůležitější pro spokojený a hezký domov jednoznačně HARMONIE a SOULAD prostředí, domu, bytu a zařízení s námi. Domov naplněný příjemnou atmosférou. Od všeho trochu, vyváženě tvoří magické KOUZLO PRAVÉHO DOMOVA.

Hezký a spokojený domov je obdobou spokojeného vztahu, který s nadšením budujeme a o který s láskou pečujeme.

… jak uvnitř tak venku… jak v sobě tak v domově…

Každý z nás má „otisk“ svého domova hluboko v sobě. Utváří jej naše zkušenosti, vzpomínky z dětství, emoce, místa, ve kterých jsme vyrůstali a které nás utvářely a formovaly. Výběr zařízení, velikost, tvar, barva… to vše na nás každodenně působí.

spokojený domov, Věra Nosková - Veera HarmonyDomov se stává naším zrcadlem a ukazuje, kdo jsme, jak myslíme, tvoříme, může být nejlepším přítelem. Stačí se na něj pozorně naladit, vnímat jeho symboliku a dát mu jasnou vizi.“

VěRa Nosková,

nadšená inspirátorka na cestě k harmonickému domovu, autorka energetického symbolu harmonie ®,

www.veranoskova.cz

 

 


A jak to vidím já?

Julie Rawding

architektka a návrhářka (nejen) interiérů online

Nedávno jsem prožila tři měsíce v domě ve kterém jsem se necítila vůbec dobře. Stačilo do něj vstoupit a všechno bylo špatně. A při tom, se na první pohled zdálo vše v nejlepším pořádku. Jenže na druhý pohled se již ukazovaly nedostatky.

Sice bylo uklizeno, ale těch věcí bylo zkrátka všude moc. Vůně dezinfekce není vůně domova. Neustále puštěná televize a všudypřítomná zvláštní energie, kdy máte pocit, že se udusíte, vám také na klidu a pocitu bezpečí nepřidá.

Ve šťastném a spokojeném domově chcete slyšet smích, ale zároveň se chcete smát. Chcete volně dýchat a cítit vůni čerstvých květin.

A musíte se cítit svobodně. Alespoň já.

Když procházím z místnosti do místnosti nechci narážet na nešikovně rozmístěný nábytek. Chci mít dostatek volného prostoru, ale zároveň mít místo pro své oblíbené knížky. Chci otevřít dveře dokořán bez toho, aby narazily do poličky pověšené na stěně. Chci mít jen tolik věcí, kolik opravdu potřebuji. Chci, aby tyto věci měly své místo a já je nemusela hledat. A toto chci hlavně proto, abych ušetřený čas strávila hrou se svými dětmi.

Protože je jedno, jak hezký domov máte, když ho nemáte s kým sdílet.

Mějte úžasný rok 2017, bydlete hezky a mějte spokojený domov!

Leave a Reply

Více v JAK NA DOMÁCÍ POHODU
Zavřít