Které místnosti jsou vhodné pro rodinné fotografie? Je některá místnost v domě pro fotografie vysloveně nevhodná? Existuje místo, které vystavením fotografií naopak posílí rodinné vztahy u vás doma?

Přesto že  většinu fotografií ze svého života sdílíme hlavně na sociálních sítí, mají rodinné fotografie v našich domovech stále místo. Nebo by alespoň měly mít.

Dodají našemu domovu originalitu, ale i pocit, že někam patříme.

Fotografie vystavujeme z různých důvodů. Jako vzpomínku na naše předky. Jako připomenutí našich kořenů. Jako vzpomínku šťastných chvil na dovolené. Jako vzpomínku na náš svatební den. Jako vzpomínku na první dceřin úsměv. Jako vzpomínku na vnoučata, která žijí daleko.

Důvody má každý své a může jich mít nepočítaně.

kam umístit rodinné fotografie

Jenže kam s nimi? Která místnost je ta pravá?

 

Mezi vhodné místnosti patří zcela určitě obývací pokoj a jídelna. Tyto místnosti jsou téměř pro tento účel tradiční. Jen si vzpomeňte na návštěvu nějakého hradu či zámku. Navíc v těchto místnostech budete mít téměř pocit, že jsou vaši rodinní příslušníci s vámi.

Vhodnou místností může být i pracovna. Kde můžete mít vystaveného např. svého dědu, který byl  pro vás vždy symbolem cílevědomého chlapa. Nebo zde můžete mít vystavené své děti, pro situace, kdy si připomenete, proč to všechno děláte.

Skvělá je i předsíň či vstupní hala, kde vás milé fotografie přivítají, když přijdete domů.

Schodiště a případně mezipatro jsou určitě místa, které si o vystavení rodinných fotografií vysloveně říkají.

Ložnice je vhodná pro fotografie vás a vašeho partnera, nedoporučuji fotografie dětí a už vůbec ne fotografie tchýně.

Za nevhodnou místnost pro fotografie (nebo vlastně cokoli dekorativního) považuji toaletu.

Které fotografie jsou pro váš domov vhodné a proč, najdete v úžasném článku od Blanky von Kannon – Fotografie aneb alchymie emocí ve vašem příbytku.

Jak fotografie a obrazy rozmístit na stěně?

 

Stejně jako s jakoukoli jinou dekorací doma, je potřeba si umístění fotografií trochu promyslet.

Kolik fotografií si chcete vystavit? V jakých velikostech? Jedná se o foto sérii? Budou fotografie s časem přibývat? Investujete do skutečných rámů nebo použijete jednoduché cliparty?

Chcete si vytvořit stěnu plnou fotek a obrazů? Připravte si:

 

  • Všechny fotografie v rámečcích, které chcete vystavit
  • Noviny nebo obyčejný balící papír
  • Papírovou lepící pásku
  • Kladivo
  • Hřebíky či háčky

1. Inspirujte se

Napřed se musíte rozhodnout zda fotografie budete chtít mít rozmístěné na stěně pravidelně nebo nepravidelně. S tím také souvisí zda budete mít všechny rámy stejné či ne. Možností jsou milióny a Pinterest vám v tomto může hodně pomoci.

Zde najdete inspiraci, kterou už nemusíte hledat.

2. Připravte se

Nejlépe pokud začnete obrazy/fotografie rozmisťovat na podlaze. Začněte s největšími kusy a pomalu přecházejte k menším.

Bonus tip: Průběh práce si fotografujte. Vyzkoušejte několik možností. Pak si projděte fotografie, které jste v procesu přemisťování vytvořili a rozhodněte se, která možnost byla tou nejlepší.

3. Vyzkoušejte si to nanečisto

Každý rám si překreslete na novinový papír, vystřihněte  a postupně si přeneste celé rozvržení z podlahy na stěnu. Zamyslete se, zda jsou fotografie na stěně rozmístěny, tak jak si přejete. Zda na všechny fotografie pohodlně uvidíte. Zda vám ve výhledu někde nepřekáží nějaký kus nábytku. Zda máte pravidelné rozestupy mezi jednotlivými kusy.

4. Zatlučte hřebíky

Velkou výhodou takto předpřipravených pozic pro fotografie je i to, že si na papír nakreslíte značku pro hřebík či háček a papír strhnete až po zatlučení hřebíku.

5. Zavěste fotografie a užívejte si pohledu na ně

 

PS: Máte doma vystavené fotografie? Ve které místnosti a proč? Sdílejte své zkušenosti dole pod článkem


Žádné zběsilé lítání ze schůzky na schůzku, žádné nahánění po telefonu nebo po skypu… Žádné bezcílné brouzdání internetem.

Jen a pouze vy a vaše emailová schránka. Třeba v jednu ráno. Tak probíhá spolupráce s návrhářkou interiérů online – se mnou.

 

Na řešení vašeho interiéru už nemusíte být sama.

Máte zájem o více informací? Napište mi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.