Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

NÁVRH ONLINE, VYBAVENÍ INTERIÉRU

REKONSTRUKCE KOUPELNY

Konečně ste se s manželem rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce vaší koupelny. Na co si při takové akci dát pozor, aby vaše koupelna byla nakonec podle vašich představ?

/// V tomto článku jsou použité affiliate odkazy, to znamená, že pokud přes takový odkaz nakoupíte, získám drobnou finanční odměnu. Nemusíte mít žádné obavy, pro vás jako nakupujícího se vůbec nic nemění.

1 – VÝBĚR OBKLADŮ

Jedna dlaždička sama o sobě působí jinak, než když si necháte obložit celou místnost. Pokud nespolupracujete s architektem či designérem, vždy využijte nabídku v koupelnovém studiu a nechejte si vypracovat vizualizaci. Zvláště u výrazných barev a vícebarevných kombinací.

Druhý problém s obklady je jejich tvar. Tytam jsou časy, když byl v nabídce jen jeden čtvercový tvar obkladačky. Nyní můžete vybírat z neomezeného množství tvarů a jen málokdo si dovede představit jak obklady budou působit v uzavřeném prostoru koupelny.

REKONSTRUKCE KOUPELNY SIKO OBKLADY
Dekor Pilch Adore

A pak je tu ještě barevnost spár. Například Hornbach nabízí 57 odstínů, včetně stříbrné a zlaté? Z toho by šla jednomu hlava kolem…

REKONSTRUKCE KOUPELNY SIKO

2 – ŽIVOTNÍ STYL

Když se rozhodujete o vybavení koupelny, vždy uspořádejte „rodinnou radu“.

  • Koupete se?
  • Sprchujete?
  • Kolik času v koupelně trávíte?
  • Kolik úložného prostoru budete v koupelně potřebovat?
  • Bude ve vaší koupelně umístěná pračka?
  • Budete zde sušit prádlo?

Jakým způsobem koupelnu opravdu používáte?

Někdo se v koupelně rychle osprší, někdo dokáže hodiny ležet ve vaně a číst knihy, některé ženy se v koupelně líčí, jiné by to ani nenapadlo…

REKONSTRUKCE KOUPELNY SIKO

Odpovězte si upřímně na všechny tyto otázky a pak volte vybavení koupelny podle svých potřeb.

Na téma rekonstrukce koupelny existuje spousta odborných i populárně naučných publikací a určitě zde najdete více relevantních informací, než když se budete ptát cizích lidí na Facebooku.

►►► Rekonstrukce koupelny – knihy

3 – NEZAPOMEŇTE NA DOPLŇKY

Rekonstrukce koupelny je finančně náročná záležitost, takže se často stane, že na nějaké finální ladění už nezbývají finance. Tak nějak si řeknete, že to není potřeba, a necháte to na potom… Za deset let si najednou všimnete, že koupelna je stále nedodělaná.

Shánění barevně sladěných ručníků klidně nechte až na příští rok. Zrcadlo, osvětlení, držák na ručníky, stolička nebo třeba koš na prádlo jsou doplňky, které budete v koupelně potřebovat denně a které vzhled koupelny výrazně ovlivní. Takže na ně ve vašem rozpočtu rozhodně nezapomeňte.

4 – NEŠETŘETE NA NESPRÁVNÉM MÍSTĚ

Když se budete snažit ušetřit třeba na instalatérovi, a necháte si pomoc od kamaráda, který to v životě nedělal, je velká pravděpodobnost, že za takovou akci nakonec zaplatíte dvakrát. A to nepočítám čas o který se vám rekonstrukce koupelny protáhne.

Vanu si můžete vybrat za 5 nebo třeba za 50 tisíc, to záleží pouze na vás a vašich prioritách, ale na řemeslnících nešetřete.

►►► Koupelny SIKO

Pravidlo z praxe:

Práci řemeslníků stále kontrolujte. Nemusíte jim do jejich profese zrovna kecat, ale dávejte pozor na to, zda dělají to co chcete. Profesionál by vám měl předem popsat, co se chystá udělat a vy byste měli mít jasnou představu o výsledku.

Protože i když budete mít navrženou sebekrásnější koupelnu, se špatným řemeslníkem se jí nikdy nedočkáte.


Pochybujete, že návrh koupelny zvládnete sama?

Nabízím návrh koupelny na dálku (žiji trvale v Anglii). Vám odpadnou starosti s navrhováním a rozmýšlením, jak to udělat.

Prostě mi dáte zadání, já s vámi proberu vaše potřeby a požadavky a najdu perfektní řešení přímo pro vás.

Během celého procesu budeme stále v kontaktu, takže nehrozí, že bych vám navrhla něco, co byste nechtěla.

Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru na dálku vyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na soukromý email: julie.rawding@gmail.com


Mějte se krásně a bydlete hezky,

Mohlo by se vám líbit:
JAKOU BARVOU VYMALOVAT – 3 TIPY
INSPIRACE DO LOŽNICE – JAK LOŽNICI VYLEPŠIT 18 TIPŮ
MĚDĚNÉ DEKORACE V INTERIÉRU

Leave a Reply

Více v NÁVRH ONLINE, VYBAVENÍ INTERIÉRU
Zavřít