Close

REKONSTRUKCE KOUPELNY – 4 CHYBY ANEB NA CO POZOR

chyby pri rekonstrukci koupelny

Možná to znáte, konečně se s manželem rozhodnete, že do toho prásknete a konečně se pustíte do rekonstrukce koupelny. Mám pro vás 4 základní chyby na které si musíte dát pozor, pokud chcete aby vaše koupelna byla podle vašich představ.

 

1 – ODFLÁKNETE VÝBĚR OBKLADŮ

Jedna dlaždička sama o sobě působí jinak, než když si necháte obložit celou místnost. Pokud nespolupracujete s architektem či designérem, vždy využijte nabídku v koupelnovém studiu a nechejte si vypracovat vizualizaci. Zvláště u výrazných barev. Pouze v případě, že zvolíte koupelnu celou bílou, vizualizace možná není nutná. I tady však existují výjimky.

Můžete například zvolit výrazný tvar dlaždice a i v tom případě nebudete mít vůbec tušení, jak na vás nakonec bude působit samotný prostor. A teď ještě barevnost spár. Víte, že třeba Hornbach jich nabízí 57, včetně stříbrné a zlaté? Z toho by šla jednoho hlava kolem…

2 – IGNORUJETE SVŮJ ŽIVOTNÍ STYL

Když se rozhodujete o vybavení koupelny, vždy udělejte „rodinnou radu“. Koupete se? Sprchujete? Kolik času v koupelně trávíte? Kolik úložného prostoru budete v koupelně potřebovat? Bude ve vaší koupelně umístěná pračka? Budete zde sušit prádlo? Jakým způsobem koupelnu opravdu používáte?

Někdo se v koupelně rychle osprší, někdo dokáže hodiny ležet ve vaně a číst knihy, některé ženy se v koupelně líčí, jiné by to ani nenapadlo.

Odpovězte si upřímně na všechny tyto otázky a podle svých potřeb volte vybavení koupelny.

koupelna rekonstrukce

3 – ZAPOMENETE NA DŮLEŽITÉ DOPLŇKY

Rekonstrukce je finančně náročná záležitost, takže na nějaké finální ladění doplňky už nezbývají finance. Tak nějak si řeknete, že to není nyní potřeba, a necháte to na potom… Za deset let si uvědomíte, že koupelna je stále nedodělaná.

Ano, barevně sladěné ručníky klidně nechte až na příští rok. Zrcadlo, hlavní osvětlení i osvětlení zrcadla, držák na ručníky, stolička či třeba koš na prádlo jsou doplňky, které budete v koupelně denně potřebovat a které vzhled koupelny výrazně ovlivní.

rekonstrukce koupelny

4 – ŠETŘÍTE NA NESPRÁVNÉM MÍSTĚ

Jako ve všem v životě, dostanete, za co zaplatíte. Pokud se budete snažit ušetřit na příklad na instalatérovi a necháte si pomoc od kamaráda, který to v životě nedělal, tak když vám to vyjde gratuluju, ale když ne, tak víte proč.

Vanu si můžete vybrat za 5 nebo třeba za 50 tisíc, to skutečně záleží na vás a vašich prioritách, ale na řemeslnících nešetřete. Protože i když budete mít navrženou sebekrásnější koupelnu se špatným řemeslníkem se jí nikdy nedočkáte.


Chcete si zařídit váš domov tak, že každý, kdo k vám přijde na návštěvu vám bude závidět?

 

Chcete se doma cítit jako doma?

 

Nemusíte si dělat kurz na interiérovou designérku, abyste si zvládla zařídit hezký domov. Nemusíte znát všechny triky pro každou místnost, abyste dokázala sladit záclony s výmalbou. Dokonce nemusíte znát ani všechna pravidla pro správnou kompozici. A už vůbec nemusíte vyházet všechen nábytek, který máte.

 

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Latest posts by Julie Rawding (see all)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v DESIGN INTERIÉRU
Inspirace pro zařízení ložnice – 11 tipů

Ve vaší ložnici trávíte nejvíce času ze všech místností ve vašem domově. A ano přesto, že se vám to může...

Zavřít