Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

recept na pohodu

JAK NA DOMÁCÍ POHODU

RECEPT NA POHODU – ČERVENEC

Patříte k těm, kterým se při slově hygge vybaví svíčky a teplé ponožky? A myslíte si, že spojení slov hygge a červenec není na místě? Tam mě nechte vyvést vás z omylu. Právě za svitu letních slunečních paprsků můžete zažít nádherné hygge momenty.

Recept na pohodu v létě je jednoduchý:

Buďte venku!

Máte-li zahrádku, nemusím vám to připomínat. V létě je na zahradě pořád co sbírat, trhat, plét a zalévat. Čas v zahradě se však nemusí skládat jen ze zahradnických prací. Zkuste na zahradě dělat činnosti, které běžně děláte doma. (Nebo na zahradě nedělejte nic)

1 – Závěsné houpací křeslo / 2- Sharks křeslo / 3 – Cattara Houpací závěsné lehátko

V létě se čte mnohem lépe v trávě, než doma v křesle. Můžete také zkusit, jestli se vám na zahradě nebude lépe soustředit. Já jsem se na zahradě učila na autoškolu a nemohla jsem si to vynachválit. Lépe se dýchá, nemám pořád tendence uklízet a je to prostě celé fajn. Mimochodem, i tento článek je psaný venku 🙂

recept na pohodu

Recept na pohodu – Jezte venku!

Na zahradu se můžete také přesunout s jídlem. Moc moc moc doporučuji mít na zahradě nějaké příjemné posezení pod pergolou. Pokud tímto vaše zahrada nedisponuje, můžete na ní piknikovat.

K létu také patří grilovačky. Pozvěte přátelé a nějakou uspořádejte. Když každý něco přinese a budete ochutnávat a vyměňovat si recepty, pustíte příjemnou hudbu a když se setmí, zapálíte svíčku, hygge atmosféru vytvoříte určitě.

Možná grilování není úplně pro vás. U nás doma se třeba v půlce léta schází gruppa lidí a společně pojídáme bramboráky a bramborové placky. A je to super!

Při těchto akcích se vyvarujte jednorázových plastů. Místo jednorázových talířků využijte skleničky, nebo tyto talíře z recyklovaného plastu na více použití.

recept na pohodu cervenec

01 – Zahradní set / 02 – Ohniště / 03 – Slunečník / 04 – Aromka / 05 – Citronella / 06 – Polštářek Meloun / 07 – Nerezová brčka

Na kole, na kole, na kole…

Nejen holky z Polabí ke svému životu potřebují kola. Dánové, nejvíce šťastný národ světa, milují přepravovat se na kole.

Některé studie dokazují, že lidé, kteří jezdí do práce na kole, jsou šťastnější, než lidé, kteří jezdí autem nebo veřejnou dopravou. Zkuste tedy do práce jet na kole. Pokud to není úplně ve vašich možnostech, vyražte občas na cyklovýlet a objevujte okolí vašeho bydliště.

Také můžete spojit příjemné s užitečným a po cestě si můžete natrhat nějaké ovoce a bylinky. Koukněte se na web na-ovoce.cz, kde najdete mapu volně přístupných ovocných stromů a keřů.

Při cyklovýletech nezapomínejte na pitný režim a vybavte se stylovou lahví.

recept na pohodu

1 – Black+Blum Lahev na vodu (0,75 l) / 2 – Zing Anything AquaZinger (0,59 l) / 3 – Black+Blum Lahev na vodu (0,5 l)

If you want to make the world a better place, take a look at yourself, and then make a change.

Zdraví Adéla

Leave a Reply

Více v JAK NA DOMÁCÍ POHODU
Zavřít