Už po tolikáté otevírám dveře našeho domu (a vždycky si vzpomenu na rozhovor v rozhlase s jedním policajtem, co říkal, že nejsnadněji se zlodějům otvírají dvoukřídlé dveře – jen je rozloupnou jak oříšek).  My bychom tím zloděje ani neobtěžovali, často s manželem necháváme dveře dokořán, ať jsme doma či ne. A ano, pokud u nás budete někdy na návštěvě, tak na vás z toho půjdou mrákoty.

Nedovedu si vůbec představit stejnou situaci v Čechách, tam jsem zamykala na dva západy i když jsem byla doma.

Čím to, že se tady tolik nebojím?

Možná to není tolik o strachu…, ale o tom, že náš dům stále vnímáme jako nedokončenou stavbu, takže, kdo by nám tu co kradl, a hlavně proč by nám sem někdo lezl, že?

Vlastně mne napadá, že až si konečně pořídíme druhé dveře, které budou hned za těmi vchodovými, tak ty máme v plánu mít zavřené.

Tak to totiž na Maltě tradičně chodí.

Hlavní dveře jsou dokořán otevřené a za nimi jsou druhé dveře prosklené, které jsou zavřené. Buď přivádí světlo do tmavé chodby (tak jako v našem případě) a nebo slouží jako okno do tzv. parádní místnosti, která se používá pro nedělní setkávání rodiny.

Všimněte si žádná předsíň.

 A kam si jako mám dát boty?

Přeci i Malťan nosí boty. Kde se jako zouvá? Zouvá se až u postele? Nebo vůbec?

Zajímavé, že jsme již od dětství masírováni, že je normální se po příchodu domů zouvat (a přezouvat) a když jsme pak jako dospělí v prostředí, kde se nikdo nezouvá a hlavně se ani není zout kde, tak nás to velmi znejistí.

Než budu potřebovat psychoterapii, tak zkusím vytvořit předsíň v naší tmavé chodbě, protože já se zouvat chci a chci a chci….

HALL01 kopie

Co je v předsíni skutečně potřeba?

  • botník
  • zrcadlo
  • polička a nějaká schovka na klíče
  • světlo, až ty klíče budete hledat
  • příjemná vůně (vonné svíčky, nemusí hořet a přesto vypadají a voní dobře)
  • něco na sezení

Pokud máte opravdu stísněný prostor, úzkou chodbu či mini zádveří, volte botník, který je co nejtenčí. Tento má pouze 17 cm. Také je vhodné pokud je nábytek zavěšený, tím působí celý prostor vzdušněji a ne tolik „zastaveně“. V úzkém prostoru a v předsíni zvlášť, se nebojte použít vícero zrcadel, krásně zvětší i prosvětlí prostor. Navíc dle Feng Shui zrcadlo vás ochrání od negativity vašeho nepříjemného souseda (v našem případě bych to zrcadlo ovšem potřebovala asi přes celou stěnu).

Zrcadla jsou skvělé, ale zrcadlí vše, a to i to negativní.

Takže POZOR žádný nepořádek, žádné rozkopané boty, a už vůbec ne smetí připravené do kontejneru!!!

Při návratu domů je skvělé pokud váš zrak padne na něco veselého či milého, a i proto jsem vybrala na sezení originální sedáky od Gusta na Fléru, budou parádní na pohodlné sezení na schodech až se s dětmi budeme obouvat a jejich úžasné barvy mě vždy vykouzlí úsměv na tváři.

Předsíň je velmi důležitá část bydlení a nemělo by se na ni zapomínat, ať už se přezouváte nebo ne:)

Kam dáváte boty vy? Těším se na vaše komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.