Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

JAK NA DOMÁCÍ POHODU

Pohoda aneb Jak prožívat hygge na jaře

Spokojenost, pohoda, hygge a konečně Jaro. Co má společného hygge a Velikonoce? Chystáte se na jarní úklid? Máte ráda zelenou barvu? A jak se těšíte na první jarní sluneční paprsky?

Pohoda? Jaro? Letos to trochu vypadá, že se nás ta zima nechce pustit. Už se to venku začalo zelenat a přišla kdoví odkud zase zima… Dokonce i tady v Anglii začalo zase chumelit… A přitom minulý týden to už venku tak pěkně začalo kvést…

Zdá se, že víc než kdy jindy platí: „Březen, za kamna vlezem.“

Co je hygge?

Hygge je dánský životní styl, který se těžko popisuje, musí se zkrátka prožít. Každý z nás prožívá hygge trochu jinak. Pro někoho je hygge chvíle, kdy si jen tak v klidu čte milovanou knížku. Pro někoho je hygge, když se přitulí ke svému manželovi a v tichosti sleduje plápolání ohně v krbu. Někdo má jako hygge večeři s přáteli a někdo jako pozorování západu slunce.

Do češtiny můžeme hygge přeložit jako domácí pohodu nebo ještě lépe “pohodičku”, která vyjadřuje klid i takovou milou domácí útulnost.

jarní pohoda

01 – Jídelní stůl / 02 – Dětská stolička / 03 – Designová židle / 04- Závěsné svítidlo / 05 – Plážová osuška

Ať se to u vás zelená

Hygge můžete prožívat i u vás na zahrádce, když s láskou začnete znovu rýpat do hlíny a sázet nové rostlinky. Když se budete dojímat nad tím, jak se příroda znovu začíná probouzet a pučet. Čerstvý vzduch a zelená barva vám po dlouhé zimě udělají opravdu dobře.

Zelená je barva rovnováhy a klidu.

pohoda a zelená

01 – Křeslo Egg, kašmír – zelená / 02 – Křeslo Egg, látka – světle zelená/ 03 – Křeslo Egg, látka – zelená

Pokud se chcete uklidit, doporučuje se sledovat zelenou plochu. Během pár minutek se ve vás rozhostí pohoda a klid. Nechte tedy spolu s jarem přivést do vašeho domova i tuto uklidňující barvu. A to třeba prostřednictvím čerstvých květin. Vytáhněte vázy a truhlíky a užívejte si kousek přírody u vás doma.

Pokud se nepokládáte za zkušené pěstitele, ale rádi byste doma měli alespoň menší zelenou oázu, začněte pěstovat řeřichu.

Řeřicha vyroste i na vatě!

Vatu dáte do mělké misky, nasypete na ni semínka řeřichy a zaléváte. Až řeřicha vyroste, můžete si ji dát na chleba, do salátu, nebo si z ní udělat chutné a zdravé zelené pesto.

Tip pro originální a pohodové osázení vaší zahrady

Osvoboďte svůj domov od zbytečností

Jarním úklidem vás teď asi bude strašit kde kdo. Možná ten pojem zní děsivě, ale věřte mi, že když se do něj pustíte a dotáhnete ho do konce, váš domov bude jaro samo. Tipy pro jarní úklid a jak nalézt vaše nové já.

Během uklízení zkuste vyřadit několik zbytečností, které vám jen zabírají místo. Opravdu potřebujete tolik bot? Co se dá usuzovat z vrstvy prachu na knihách v polici? Na co mi je tolik sukní, když nosím téměř jenom džíny? Tři čajové konvičky v rodině kafařů? Vážně?

Vytříděné věci, které jsou ještě v dobrém stavu, zkuste poslat dál. Můžete třeba zjistit, jestli ve vašem okolí nepořádá někdo bazárek nebo ho sama uspořádat. Některé kousky by mohly pomoci charitativní organizaci, nebo udělat radost někomu ve vašem okolí. Určitě pro ně najdete lepší místo, než je krabice pod postelí.

Pokud se nechcete pouštět do velkého úklidu co zkusit EXPRES ÚKLID ZA 15 MINUT?

Pořiďte si originální věšáčky Pigeon a oblečení už nikdy nebude jen tak poházené

pohoda hacky

1 –Věšák Pigeon, šedý / 2 – Věšák Pigeon, bílý / 3 – Věšák Pigeon, černý

 

Užijte si Velikonoce

I když vám nic neříká křesťanský smysl Velikonoc a pomlázka a vajíčka jsou vám také cizí, nemusíte na Velikonoce hned rezignovat.

S pečením a vařením jsou spojené spíše Vánoce, ale to neznamená, že během Velikonoc nemůžete vyzkoušet nový recept a pohostit výsledkem své okolí. A jestli se na to necítíte, co vyrazit na kurz vaření? Nebo tam pošlete manžela?

jaro skola vareni pohoda

Pokud si potrpíte na detaily, pořiďte si nějaké pěkné velikonočně-jarní dekorace a vyzdobte dům rozkvetlými květinami. Ta zima určitě jednou skončí a tak bude fajn přivítat Jaro v plné kráse.

Březen – měsíc knihy

A nezapomeňte, Březen je měsíc knihy a protože to na Jaro zatím nevypadá, zachumlejte se pod deku a přečtěte si nějakou zajímavou knížku. To je totiž ta pravá pohoda.

Přečtěte si i další články ze serie hygge.

 

A bydlete hezky,

PS: Jste připravena na změnu u vás doma? Pomůžu vám vytvořit originální interiér, jedinečný stejně jako jste vy sama. Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru online vyplňte kontaktní formulář nebo mi rovnou napište na: julie.rawding@gmail.com

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v JAK NA DOMÁCÍ POHODU
Zavřít