Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

JAK NA DOMÁCÍ POHODU

Podzimní výzdoba a splín si na vás nepřijde

Pamatuju se, že jsem jako dítě opravdu milovala podzim. Že je tady tohle speciální období jsem poznala podle toho, že se listí zbarvilo do všech barev světa, a taky, že se ve škole měnila nástěnka. Podzimní výzdoba znamenala, že jsme malovali Auroru, až se z nás kouřilo a největší odměnou bylo, když se moje Aurora objevila na čestném místě na třídní nástěnce.

Podzimní výzdoba se u nás doma moc neřešila. To až na vejšce jsem zjistila, že existují lidé (tenkrát to byl Václav Klaus), kteří si mění dekorace a vybavení domácnosti podle ročního období.

Dost dobrý nápad, příležitost trochu se v hektickém životě zklidnit a připravit se na nové roční období.

1 – Polštář List / 2 – Oranžový polštář / 3 – Polštář Retro

Vizuální změna vašeho domova vám pomůže k:

Přirozenému běhu života

Pod návalem běžných povinností  je těžké se zorientovat, co je vlastně za den, na tož za roční období. Neděle se neslaví. Na počasí se člověk nemůže spolehnout a díky globalizaci si v supermarketu koupíte kdykoli cokoli.

Když začnete dekorovat svůj domov, během roku nastavíte opět přirozený rytmus, na který se budete moci spolehnout.

1 – Žlutý polštář / 2 – Polštář Kočka / 3 – Polštář Honey

Lepší náladě

Při měnění dekorací u vás doma se vám zlepší vaše nálada. Naladíte se na nové nadcházející období. Budete si moc v hlavě představovat, co chcete během těchto 3 měsíců prožít nebo kam vyrazíte na výlet.

Probuzení vaší kreativity

My dospěláci často zapomínáme, že jsme také kreativní bytosti. Tiše závidíme dětem, že si prozvěvují nahlas v autobuse nebo že malují bláznivé obrázky a jsou na ně ještě hrdí.

Popusťte uzdu své fantazii a namalujte si obraz v podzimních barvách (naštěstí vás už nikdo Auroru malovat nenutí). Vytvořte si kytici z barevného listí. A nebo si jako děti postavte panďuláky z kaštanů. A jestli slavíte Halloween, tak nezapomeňte na pořádnou dýni. Pro více inspirace mrkněte ke mě na Pinterest.

A pokud se na žádnou takovou aktivitu necítíte, aspoň vylaďte polštáře na vašem gauči a nebo povlékněte do podzimních barev vaší ložnici.

1 – Polštář růžová / 2 – Polštář v podzimních barvách / 3 – Polštář Chlup

Pořádku u vás doma

Když se pustíte do přeměny domácnosti, tak také naprosto přirozeně uklidíte. Podzim je ideální období pro vyklizení nepotřebného. Pokud vy nebo vaše děti potřebujete extra motivaci, tak si představte, že čím více vyklidíte, tím více místa uděláte pro nové (třeba na vánoční dárky).

Přírodní pohovka / Odkládací stolek / Stojan na květináč / Odkládací žebřík / Ručně pletený koš / Koberec / Dekorace dýně IKEA / Polštář List / Polštář Les

Napište mi jak je na tom vaše podzimní výzdoba.

A bydlete hezky,

Přečtěte si:

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v JAK NA DOMÁCÍ POHODU
Zavřít