Close

Barvy roku Pantone 2016

Jaká je barva roku Pantone 2016? A proč se v této korporaci rozhodli zvolit barvy dvě a ne jen jednu? A jak tyto barvy kombinovat v interiéru?

Pantone 2016 byla zvolená americkou korporací Pantone Inc.  Barvy jsou tradičně voleny na tajné schůzce, v některém z hlavních měst Evropy. Jsou zde definovány nejmódnější barvy pro nadcházející sezónu.

Letos poprvé v celé historii nebyla vybrána barva roku jedna, ale hned barvy dvě. A to mix dvou pastelových odstínů, teplé něžné růžové a chladné uklidňující modré.

Pantone 2016 barva roku

Přestože se jedná o dva světlé pastelové odstíny, nepůsobí jejich kombinace miminkovsky (jak by se z pouhého popisu snadno mohlo zdát).

Už teď je jisté, že barvy roku Pantone 2016, Rose Quartz /PANTONE 13-1520/ a Serenity  /PANTONE 15-3919/ se staly absolutními hity.

 

Jak v módě, tak v bytových interiérech se objevují celé kolekce v těchto jemných odstínech. Pantone se zkrátka podařilo vytvořit krásnou čistou moderní kombinaci.

Tyto dvě barvy mají navíc v našem hektickém světě symbolizovat lásku, něžnost, vnitřní klid, ale i rovnost pohlaví.

 

Pink and Blue 2016
Nezáleží zda je materiál v úpravě mat či lesk,  kombinace barev roku Pantone 2016  Rose Quarz s modrým odstínem Serenity vždy přináší klid a relaxaci. Snadno se kombinuje i s ostatními středními tóny, včetně zelené a fialové. A velmi zajímavou kombinaci tvoří s jasnou žlutou.
Minimalistickému interiéru, kterému dominuje bílá či šedá, růžovo-modrá kombinace dodá nečekanou svěžest . Avšak toužíte-li po něčem skutečně extra, určitě volte kombinaci s kovovými měděnými doplňky (např. stále trendy měděnými svítidly).

BARVY ROKU PANTONE 2016

Jak se vám líbí modrorůžová kombinace? Jak by se vám líbil interiér v této barevnosti? 


Přečtěte si i další články na barevné téma:

BARVA ROKU 2018 – ULTRA VIOLET A JEJÍ VÝZNAM

POVLEČENÍ V TRENDY BARVÁCH PRO ROK 2018

BARVA ROKU 2017


Nejste si jistá s barevnou kombinací u vás doma? Potřebujete nezávislý a profesionální pohled na věc?

Napište mi, ráda vám pomůžu:)

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

 

 

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Latest posts by Julie Rawding (see all)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v STYL A TRENDY
Bydlení podle horoskopu – Vodní znamení

Nemusíte zrovna věřit ve znamení horoskopu. Možná vám však charakteristika vašeho znamení může pomoc například při odhalení vaší oblíbené barevnosti....

Zavřít