Close

Osvěžovače vzduchu ze kterých vás hlava bolet nebude

osvěžovače vzduchu

Osvěžovače vzduchu jsou trochu moje mánie. Miluji drogérie a všechny ty vůně smíchané dohromady. Jenže se zdá, že si nikdy nedovedu vybrat správně. 

 

Naposledy jsem v obchodě viděla krásně barevnou plechovku, jejíž nápisy slibovaly vonné osvěžení zasmrádlého koberce. Skočila jsem po výrobku „jak slepice po flusu“ a nemohla se dočkat, jak vonný pudr rozpráším po obýváku. Od doby, co jsme se nastěhovali mi koberec stále smrdí.

Bydlíme v nájmu a předchozí nájemníci měli zcela určitě psa… Kdo zná, má pochopení.

osvěžovače vzduchu - pes

Mokrý pes smrdí hůř než mokrý horolezec. (Nebo obráceně?)

Jen jsem přiběhla domů, ani jsem se nezouvala a hned se pustila do akce. Moje nadšení bylo nakažlivé, takže mi dcery hned začaly pomáhat. Během chvíle byl pudr všude, plechovka prázdná a já začala tušit malér…

Do půl hodiny celý dům smrděl jak veřejné záchody a moje hlava praskala bolestí…

 

Pudr jsem vyluxovala, ale smradu se nezbavila. Po dva dny jsme měli nonstop otevřená okna a koberec jsem luxovala třikrát denně, aby ani smítko smrdutého pudru nezbylo. Nakonec jsem zvítězila a nevítaného zápachu (podle prodejce osvěžující vůně) se zbavila.

Taktika, která byla u nás vítězná, mě napadla po přečtení článku Aromaterapie – voňavá cesta ke zdraví od Mudr. Jitky Blábolilové.

Na koberec jsem rozprášila obyčejnou jedlou sodu smíchanou s pár kapkami éterického oleje.

 

Upřímně nechápu, proč mě takto jednoduché řešení nenapadlo rovnou. Navíc takto osvěžit  vůni koberce a tedy celého domu, můžete přesně podle vaší nálady či potřeby. Pro relaxaci zvolíte levanduli, pro povzbuzení citrusovou vůni, při nachlazení eukalyptus a tak dál.

Jedlá soda pohlcuje pachy a olej dodá potřebnou vůni.

 

Ovšem díky Facebooku, kde jsem oslovila přítelkyně s prosbou o tipy na osvěžovače vzduchu, jsem objevila i další řešení o kterých jsem neměla ani tušení.

TOP 5 tipů na osvěžovače vzduchu

 1. Směs éterických olejů do rozprašovače či difuzéru

Aromaterapie – voňavá cesta ke zdraví Základní poměr surovin – lahvička s rozprašovačem o objemu cca 250 ml do poloviny naplnit isopropylalkoholem (zakupuji v lékárně) a přidat EO v poměru cca 20 kapek éterického oleje na 25 ml isopropylalkoholu a dolít destilovanou vodou.

 1. Spiron od Energy

Osvěžující sprej Spiron od Energy je přírodní, voní citrusově, podporuje dech, respirační potíže a pomáhá při nachlazení. Éterické silice čistí vzduch a zbavují ho choroboplodných zárodků. Celkově zpříjemňují atmosféru.  Také posiluje nervovou soustavu a napomáhá soustředění. Působí antidepresivně a zlepšuje náladu.

 1. Katalytické lampy – Berger nebo Millefiori

Katalytická lampa je praktický dekorační předmět moderní domácnosti, který odstraňuje nepříjemné pachy včetně cigaretového kouře, nažádoucích pachů z vaření, případně domácích zvířat a zároveň dokáže velmi rychle a intenzivně provonět i větší prostory. První katalická lampa byla vyrobena francouzskou společností Lampe Berger již roku 1898.

 • Čistí vzduch a odstraňuje nežádoucí pachy
 • Pachy nejsou překryté vůní ale jsou pohlceny
 • Nehoří, nespotřebovává kyslík a nevytváří zplodiny
 • Dezinfikuje vzduch, což je praktické v chřipkovém období
 • Má intenzivní vonný účinek i pro velké prostory
 • Vhodná pro rychlé provonění do 30 minut
 1. Difuzer Aquilon – Alhambra

Elektrický zvlhčovač Aquilon produkuje chladnou páru, která rozptyluje esenciální oleje ve Vašem prostředí. LED lampa generuje příjemné uvolňující světlo, avšak můžete rozptylovat vůni i bez světla. Chladná pára udržuje esence v dobré kvalitě a esence se vlivem tepla nerozpadá. Do přístroje používáme 10-20 kapek esenciálního oleje. Součástí balení jsou i 2 typy esenciálního oleje a to borovice a brazilský pomeranč.

 1. NYR Organic 

Anglická firma s certifikovanou organickou kosmetikou nabízí i přírodní vůně pro váš domov. Vůně jsou ve formě sprejů, svíček i difuzérů. Samozřejmě nabízí i samotné oleje, takže si vůni můžete namíchat přesně podle svých potřeb. Z těchto vůní  vás hlava opravdu bolet nebude. Naopak si bolest hlavy budete moci s jejich pomocí vyléčit.

Bonus tip

 

Beper Olejová lampa

Olejová LED lampa a zvlhčovač vzduchu v jednom od italské značky Beper vám pomůže uvolnit se po náročném dni a navodit tak příjemnou a relaxační atmosféru. LED žárovka mění barvu a má 7 barevných odstínů. Pokud by vám světlo nevyhovovalo, především při spánku, je možné ho vypnout. Lampa má 3 nastavitelné stupně intenzity páry pro váš maximální komfort.

PS: Jaké osvěžovače vzduchu používáte vy? Podělte se o své zkušenosti v komentářích pod článkem


Žádné zběsilé lítání ze schůzky na schůzku, žádné nahánění po telefonu nebo po skypu… Žádné bezcílné brouzdání internetem.

Jen a pouze vy a vaše emailová schránka. Třeba v jednu ráno. Tak probíhá spolupráce s návrhářkou interiérů online – se mnou.

Na řešení vašeho interiéru už nemusíte být sama.

Máte zájem o více informací? Napište mi.

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Komentáře

3 Comments on “Osvěžovače vzduchu ze kterých vás hlava bolet nebude

Nikola
Červen 7, 2017 at 10:42

Wau Julie, vůbec bych si netipla, že je tolik možností, jak si doma navodit pohodu a že ,,smradů,, od zvířat a kouření se dá opravdu zbavit. Myslíš,že to bude fungovat i na zápach odpadků skladovaných v bytě několik týdnů( po nájemníkovi)? Já vždycky vzala glade, ale ta soda s oleji mě nadchla, protože pokaždé můžu zvolit vůni podle nálady.

Julie Rawding
Červen 7, 2017 at 11:54

Soda bude určitě fungovat. Je to „starý dobrý recept“, na který se tak trochu zapomnělo. Jen při výběru olejů dávej pozor – v podstatě platí, čím kvalitnější tím lepší. Přeji hodně štěstí při zbavování zápachu.

Anonym
Červen 7, 2017 at 17:50

Skvelý článok, zdielam 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v JAK NA DOMÁCÍ POHODU
Bezpečný domov – průvodce vaší domácností

Bezpečný domov aneb na co si dát v domácnosti pozor, aby jste se vy nebo (a to hlavně) vaše děti...

Zavřít