I když Leden není ten pravý čas na začátek žádné diety, stejně se do ní spousta lidí pravidelně pouští. V noci na Silvestra si svatosvatě slíbí, že „od zejtřka nežeru“ a do půlky Ledna většinou toto předsevzetí i vydrží. Že je nesmysl začínat dietu uprostřed zimy, navíc v období, kdy konečně nasněží si tito odhodlanci nenechají vysvětlit.

Já mám pro vás dietu jinou. Dietu pro váš interiér. Tuto dietu můžete nasadit kdykoli během roku, ale skvěle se hodí na povánoční období. Navíc s tímto detoxem pro váš interiér uvidíte výsledky okamžitě a také se budete okamžitě lépe a lehčeji cítit.

1. Vánoce zase až za rok

Pokud jste tak ještě neučinili, tak vše, co připomíná Vánoce skliďte a zabalte zpátky do krabic. Všechny vánoční dekorace zároveň prohlédněte, a se všemi které mají již to nejlepší za sebou, jsou potlučené či je zkrátka nemáte rádi, se nemilosrdně rozlučte.  Do sklepa či dozadu do skříně kam vánoční ozdoby běžně uklízíte půjde jen výzdoba, která je v perfektním stavu a máte ji rádi. Je to zkrátka výzdoba na kterou se je radost dívat.

plánovač pro rok 2017
Už máte svůj osobní plánovač pro váš domov?

2. Hrnečky

Projděte kuchyňskou linku a hrnečky, které máte. Všechny, které jsou potlučené, nakřáplé, bez ouška, už u vás nemají co dělat. Věřte mi, šálek čaje vám bude chutnat lépe z hrnku, který je celý. Navíc, nedostali jste náhodou celou novou sadu hrnečků k Vánocům? Tak šup, šup, udělejte si na ní doma místo.

3. Oblečení

Další místo, kde by se mohly začít kupit věci, je vaše skříň. Možná jste k Vánocům dostala pár nových svršků a tak stojíte před plnou skříní a tyto nové poklady nemáte kam dát. Takže všechno ze skříně ven a co jste neměla na sobě rok (nebo nikdy) opravdu nepotřebujete. Pokud chcete udělat opravdu radikální zásah do svého šatníku, zredukujte počet svršků na tajemné magické číslo.

4. Přestavte nábytek

Pro rozproudění nové energie v Novém roce přemístěte v místnostech nábytek. Nemusíte zrovna začít celou složitou rekonstrukci. Ale přemístění jídelního stolu blíže k oknu, či otočení pohovky může být to co váš byt potřebuje. Co letos vyzkoušet zda to Feng Shui opravdu funguje? Nevíte si vůbec rady? Tak mi napište. Společně něco vymyslíme.

5. Atmosféra

Zapalte svíčky, do aromalampy přidejte éterický olej a užívejte si příjemné atmosféry svého domova. Pokud máte to štěstí a doma si můžete zatopit v kamnech či krbu, určitě to udělejte. Uvařte si čaj do jednoho ze svých nových hrnečků a pak už jen přes okno sledujte padající sněhové vločky a užívejte si této magické chvíle pro váš odpočinek. Protože zima je tu od toho, abychom načerpali síly, ne se honili jak splašení psi.

detox interieru - meditace

Bylo by ideální kdyby detox interiéru probíhal pravidelně v jasně daných cyklech. Tak by se vaše domácnost nezatěžovala zbytečnými věcmi a ani vy byste se necítili zbytečně zavaleni. Sama vím jak je snadné propadnout pocitu, že toto ještě nevyhodím a toto se ještě hodí. A pak jste najednou v místnosti, kde vůbec netušíte, kde co je, ale co je horší, vy ani netušíte, proč tyto věci máte.

Nenechte se zavalit věcmi ani povinnostmi. Přeji ať je váš rok 2017 příjemným a lehkým rokem.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.