Close

Návrh interiéru online – co jste potřebovala vědět

Víte, co se skrývá za tímto tajemným souslovím? Co je to vůbec online návrh? Pro koho je vhodný? Musíte trávit čas vysedáváním s návrhářem, kvůli vytvoření vašeho interiéru? Čas, který byste mohly trávit se svými dětmi a manželem?

Návrh interiéru online. Pomůžu vám vytvořit domov, který jste si vysnily. Nechte na mě ty hodiny brouzdání internetem a ukládání všech těch nádherných obrázků na Pinterestu. Neřešte, jak nakreslit půdorys. A přestaňte dumat nad tím, kde byste ještě mohly mít úložné prostory.

Popište důkladně své problémy a požadavky na svoje bydlení a pak si vydechněte. S napětím můžete očekávat moje emaily, ve kterých budeme postupně blíž a blíž vašemu vysněnému bydlení.

návrhování interiéru online ložnice

Návrh interiéru online – Je online designér ideální právě pro vás?

  • Hodně pracujete a nemáte čas vysedávat na schůzkách a domlouvat se na barvách vašich zdí
  • Chtěli byste bydlet v interiéru jako z časopisu o bydlení
  • V sobotu nechcete běhat po IKEA a vybírat nábytek do dětského pokoje
  • Už byste to chtěli mít doma „hotové“
  • Nakupujete rádi online
  • Jste připraveni získat originální vizi pro váš interiér

Jak to funguje?

Komunikace probíhá emailem.

Tato forma komunikace se mi nejvíce osvědčila. Pravděpodobně kvůli hlavní výhodě, a to je čas na rozmyšlenou. Pro vás i pro mě.

Jako klientka ode mě například obdržíte prezentaci s inspirativními obrázky a základním rozvržením místnosti. Na běžné schůzce nebo při telefonické konzultaci byste ze sebe musela hned vychrlit nějaký názor.

V tomto případě ne.

Můžete se v klidu rozmyslet, poradit s manželem či dětmi a až pak mi napsat, jak jste se rozhodla a kterým směrem se mám dál ubírat. A bezesporná výhoda emailu je jeho psaná forma, takže se kdykoli můžete (můžu) k informacím vrátit.

návrhování interiéru online podklady pro návrh

Návrh interiéru online – PRVNÍ KROK – SEZNÁMENÍ

V první řadě od vás budu potřebovat podklady. To znamená fotografie, jak to u vás vypadá tzv. stávající stav.

A také fotografie toho, co chcete aby v místnosti zůstalo. A půdorys. Může to být dokument, který máte z realitní kanceláře, či naskicovaný půdorys od ruky. Podstatné je, aby na něm byly zobrazeny i okna a dveře a radiátory a samozřejmě rozměry.

Vaše představy a požadavky, co má tato místnost splňovat. Můžete si také vytvořit svoji moodboard – tedy vizi vašeho interiéru.

Příklad: Chcete navrhnout ložnici. Tak je jasné, že tam musí být postel. Jaká postel? S úložným prostorem? Bez úložného prostoru? S jakým typem úložného prostoru? Šuplík či odklápěcí mechanismus? Základní zadání zní, chci postel s úložným prostorem. V průběhu návrhu vám pošlu nějaké inspirativní obrázky a základní návrh rozmístění nábytku. A ukáže se, že vy nepotřebujete jednu postel, ale dvě. Nebo že vlastně nechcete úložný prostor.

V tomto je právě úžasná komunikace emailem. Protože spousty věcí se vyjasňuje až v procesu návrhu. Kdybychom se kvůli každému vyjasňování museli scházet, tak je to opravdu projekt k nezaplacení.

Do této fáze patří i cenová nabídka, kterou vypracovávám konkrétně pro zadaný půdorys. S touto nabídkou získáte i přesnou specifikaci projektu. Tedy to, co pro vás mohu udělat a co ode mě v rámci naší spolupráce obdržíte.

  • Studie dispozičního řešení a návrh barevnosti  obsahuje například digitalizaci podkladu, vyjasnění představ a inspirace, návrh rozmístění nábytku atd.
  • Dokumentace pro provedení stavební části interiéru  vypracování podkladových výkresů pro provedení stavby – bourané konstrukce, nové konstrukce, návrh pozic koncových prvků elektro a osvětlení včetně konkrétního výběru těchto prvků atd.
  • Dokumentace pro provedení nábytkové části interiéru  design a zpracování dokumentace jednotlivých atypických částí nábytku např. pracovní stůl, vestavěné skříně, výběr hotových častí nábytku – židle, stoly, pohovka, komody atd.

Ne každý návrh potřebuje všechny fáze, a i z toho důvodu se mi osvědčila cenová nabídka vypracovávaná pro konkrétní projekt. Po odsouhlasení cenové nabídky vám zašlu smlouvu o dílo, která shrnuje body naší spolupráce a autorská práva.

návrhování interiéru online předsíň online návrh

Návrh interiéru online – DRUHÝ KROK – BARVY A STYL

V komunikaci emailem jdou informace průběžně s obrázky. Jsem ráda pokud jste jako klientka aktivní a pošlete mi obrázky s inspirací, která se vám líbí. Jak stylově, tak barevně. Případně mi popíšete, které kombinace materiálů máte ráda. To mě samozřejmě pomůže definovat styl pro vaši místnost.

Kde hledat inspiraci? V přírodě. V architektuře. A nebo jednoduše, prostě všude kolem vás.

návrh interiéru online

Skvělý nástroj pro spolupráci je Pinterest, kdy já mohu klientce vytvořit soukromou nástěnku a na tu můžeme obě přidávat inspirativní obrázky, zajímavé detaily či konkrétní nábytek a doplňky pro vaši místnost. Pokud se, ale s Pinterestem nekamarádíte, nevadí, powerpoint či přílohy ve starém dobrém emailu fungují stejně dobře. Obvykle kontaktuji klientku minimálně jednou týdně. Ale samozřejmě četnost komunikace je individuální.

Návrh interiéru online – TŘETÍ KROK – VÁŠ INTERIÉR

Výsledkem naší spolupráce bude prezentace vašeho interiéru. Jejíž základní součástí je moodboard (koláž nábytku a doplňků). Půdorys s rozměry. Pohledy na stěny. 3D skica vašeho interiéru. Plus interaktivní nákupní seznam. Celkový rozsah prezentace záleží na typu návrhu a zadání. Ukázka prezentace – online návrh ložnice

A jaké zadání pro mě budete mít vy? S čím vám mohu pomoci?

Na řešení vašeho interiéru už nemusíte být sama.

Našla jste zde všechny odpovědi? Pokud ne, ptejte se dál.

 [contact-form-7 404 "Not Found"]

A bydlete hezky,

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Latest posts by Julie Rawding (see all)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Inline
Inline
Více v STYL A TRENDY
jak vase loznice ovlivnuje vas spokojeny spanek
Jak vaše ložnice ovlivňuje váš spokojený spánek

Hledáte na internetu spojení ložnice inspirace? Nebo hledáte problém se spánkem, nespavost? Jak toto spolu může souviset? Špatně spíte? Celou...

Zavřít