Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

návrh interiéru a osobní barva

JAK SLADIT BARVY

Najděte si svoji osobní barvu

Přemýšlíte, jak to doma předělat, vylepšit, vymalovat, přestěhovat? Již vymýšlíte, kam co postavíte a kde bude jaká lampička? A ten báječný koberec, co jste včera viděli… A přemýšleli jste vůbec nad tím, jaký bude mít ten váš úžasný interiér barevný koncept? 

 

Ko, ce, co?

 

Čím dál více lidí má pocit, že dokáže svůj interiér sladit k dokonalosti. Časopisy, televize i internet je plný inspirace. Lehko se tak propadne pocitu, že sladit barevně interiér je snadné. A ono také je, jen se na to musí jít pomalu a pěkně chytře.

Takže než začnete řvát na manžela, že mělo být vymalováno již před půl rokem, vydýchněte a projděte si jednoduchá cvičení. Nebudeme dělat sice žádnou jógu, ale relax to ve finále bude.

moodboard barva růžová

Budete potřebovat: jedno, dvě volná odpoledne a nebo třeba dopoledne:) a hlavně chuť něco nového se o sobě dozvědět

Znáte svoji oblíbenou barvu? A znáte svoji vlastní osobní barvu? A víte, kterou barvou chcete vymalovat?

Možná víte jaká je vaše nejoblíbenější barva. Možná i víte jakou barvou chcete vymalovat. A možná když přijdete do obchodu s barvami, vrhnete se na stojan se všemi těmi zářivými vzorky a nadšeně si domů odnesete všechny barvy duhy.

To, že váš manžel neví, kterou barvou chcete vlastně vymalovat, to je jen důsledek, ne příčina, této situace.

MISE 1 – váš šatník

Šatník vám pomůže definovat nejen váš osobní módní styl, ale vhodný styl i barevnost pro váš domov. Dnes se zasoustředíme hlavně na tu barevnost.

  1. Vytáhněte z vašeho šatníku váš nejoblíbenější kousek oblečení (kostýmek, halenku, šaty či kalhoty), něco, do čeho, když se obléknete, cítíte se “miliónově”.
  2. Vyberte další svršek. Něco, co vás skutečně rozsvítí . Všímejte si barev. Položte tyto dvě části oblečení vedle sebe, například na postel.
  3. A do třetice všeho dobrého. Vytáhněte ze své skříně ještě jeden prvek vašeho oblečení a přidejte ho k předchozím dvěma.

barevnost šatník

Nezáleží, zda jste ze skříně vyndali dvě sukně a jedny kalhoty. Či jste vytvořili vystajlovaný komplet z džín, košile a svetříku. Podstatná část tohoto cvičení je v následující úvaze:

V jaké barevnosti jsou tyto tři kousky oblečení? Jsou ve stejném odstínu? Mají nějakou společnou barevnost? Ladí k sobě navzájem?  Vyndali jste ze skříně tři černočerné outfity? (to by se snadno mohlo stát mě) Nebo se jedná o zvláštní barevný miš-maš?

 

MISE 2 – šopování přes okno

Vyražte na nákupy! Ne, ne proto, že jste právě odhalili nějaké nesrovnalosti ve vašem šatníku. Pokračujeme v hledání vaší osobní barevnosti pro váš jedinečný interiér.

Napřed jděte do obchodu, kde obvykle nakupujete oblečení. Jaké barvy vás zaujaly? Který „štendr“ vás přitáhl? Barva? Něco s chlupy? Matná šedá, nebo třeba něco s blýskavými flitry?

Bez pauzy vlítněte do obchodu, kde si z finančních důvodů zatím nemůžete dovolit ani přívěšek na klíče. Podstatné je, co byste si v obchodě vybrali (bez finančního limitu)? Jakou to má barvu? Co vás na této barevnosti zaujalo? 

Začínáte vnímat nějakou schodu v barevnosti při vašem procházení obchody? Cítíte, že vás nějaká barva přímo přitahuje? Nebo se vám už z toho všeho oblečení dělá blbě a začínáte propadat zoufalství?

Ano, už je čas aspoň na malou kávu… Jdeme totiž do finále.

 

ZÁVĚREČNÁ MISE 3 – obchod s barvami

Pamatujte si jedno podstatné: tohle není test. Neexistují správné či špatné odpovědi. Nemůžete propadnout. A v konci – je to vaše barva, váš domov a váš interiér. Takže si do toho nemusíte nikým nechat kecat:) Přesto v obchodě s barvami najdete informace, které potřebujete. A také návštěva obchodu s barvami a získání barevných vzorků je první krok k vytvoření vaší první moodboard či osobního žurnálu.

Před stojanem s barevnými vzorky se na chvilku zastavte. Zklidněte svou mysl (ano, nejlépe pošlete svého manžela do protější sekce, prohlédnout si nejnovější typ vrtačky) a jen si užívejte to nekonečné množství odstínů, které vám v obchodě nabízí.

Zapomeňte na všechny své předchozí zkušenosti s malováním místnosti, zapomeňte na to, že manžel má rád modrou, zapomeňte i na předchozí cvičení s barevností vašeho oblečení. Pouze zklidněte svou mysl a nechejte se vést…

Barva která vám “padne do oka” je pro vás ta pravá. Našli jste ji? Jak se vám líbí? Je to ta nejkrásnější barva na světě, že?

Máte svoji osobní barvu! Hurá!

A teď, protože tady jde taky o ten váš interiér, si ze stojanu k této své osobní barvě vyberte ještě jednu, která s ní ladí. A pak ještě jednu, barvu doplňkovou.

Cestou domů se zastavte ještě v jiném obchodě s barvami. Případně, pokud jste ve velkém obchodním DIY centru, pouze popojděte k dalšímu stojanu se vzorky barev od jiné firmy. A vezměte si odstín vaší osobní barvy i z tohoto stojanu.

Další vzorky vaší barevnosti naleznete u regálů s dlaždicemi, tapetami a koberci. A určitě se všemi těmito vzorky v ruce, navštivte i sektor s dřevěnými a laminátovými podlahami a vyberte si vzorek podlahy přesně pro vás.

barvy vzor

Všechno si to vezměte domů a tam se v klidu kochejte a přemýšlejte a sněte, jak vaše tvoření a vytváření vašeho domova bude pokračovat…

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE