Close

Domov díky moodboard + 4 užitečné nástroje

Domov a jak si ho vytvořit? Často přemýšlíte, jak si zútulnit své bydlení? Jak docílit toho, že doma, budete opravdu doma? Případně, že si u vás vaše návštěva, při pohledu do vašeho obýváku, doslova sedne na zadek?

 

Než začnete přesouvat nábytek, malovat zdi a dělat nájezdy do IKEA, zkuste se zamyslet, co od změny ve svém bytě vlastně očekáváte.

Moodboard – koláž pro váš domov

Možná máte rádi zenový klid a doma si chcete vytvořit koutek s křeslem z ratanu, kde budete poslouchat meditační hudbu. Nebo se domů chodíte hlavně vyspat a jediné po čem v životě toužíte je velká postel s nebesy. Anebo milujte lány levandule, a přejete si doma snít o dovolené v Provance při poslechu šansonů od Edith Piaf. Případně jste fanda na grafiku.

domov dekorace

Pokud chcete doma vytvořit skutečnou atmosféru a ne jen pokus o ni, měli byste začít v první řadě s moodboard. S koláží pro váš domov. Při tvoření moodboard sami nejlépe zjistíte, co máte rádi, které barvy ladí vašemu oku a jaký nábytek je pro vás ten pravý. Jako bonus získáte průvodce k vašim nákupům. Díky moodboard získáte jasný koncept pro váš domov.

Již nikdy nebudete tápat, jestli koupit ten či ten doplněk. Zkrátka mrknete na svou moodboard a hned poznáte, zda se ta věc bude kupovat či nikoli.

O tom jak vytvořit moodboard z výstřižků časopisů jsem psala ZDE. Ale samozřejmě existuje i možnost, jak vytvořit moodboard i v online světě. Tato možnost je skvělá i proto, že internet nabízí spousty inspirace. A také proto, že si budete moci vybírat nábytek i doplňky z webových stránek obchodů, kam si je můžete zajet, hned po dokončení moodboard, nakoupit.

Nástroje, které vám při tvoření moodboard pomůžou (a která sama ráda používám):

 

  • Powerpoint

Pokud jste zvyklí tvořit prezentace v powerpointu, vytvoření moodboard pro váš interiér bude hračka. Zkrátka si vytvoříte formát podkladu a posupně si na něj poskládáte vše, co se vám líbí (možná úplně vše ne)

  • Pinterest

Opravdu bezedná studnice inspirace nejen pro interiérový design. V Pinterestu nejen můžete hledat inspiraci, ale i vytvářet různé nástěnky s inspirací právě pro vás. Moodboard inspirace.

Mít zapnutý Pinterest, je u nás doma nebezpečná záležitost. U Pinterestu velmi často zapomenete kolik je hodin. Prudce návykové!!!

  • Olioboard

Online nástroj pro tvoření moodboard. 

domov - moodboard

  • Polyvore

Pravděpodobně můj nejoblíbenější nástroj. Obsahuje velkou knihovnu nábytku, struktur, pozadí, dekorací i efektů pro vytvoření té nejoriginálnější moodboard. Můžete se nechat inspirovat od ostatních tvůrců, či se s vaší moodboard zapojit do různých soutěží. A pokud vás přestane bavit tvořit si svůj interiér, můžete si rozmyslet, co si chcete koupit na sebe: Protože Polyvore je skvělý nástroj i pro tvoření kombinací oblečení nejen z vašeho šatníku. Takže si budete připadat jako profesionální stylista. A pozor opět velmi návykové!

Vytvářeli jste již moodboard pro váš domov? A jak vám pomohla v ujasnění vaší vize?

 

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Latest posts by Julie Rawding (see all)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Inline
Inline
Více v STYL A TRENDY
Letní trendy pro váš šatník i interiér

Záleží vám na tom, co nosíte a sobě? Tak vám pravděpodobně záleží i na tom, jak a kde žijete. Móda...

Zavřít