Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

LOZNICE v minimalistickem stylu

LOŽNICE INSPIRACE, VYBAVENÍ INTERIÉRU

Minimalistická ložnice (Jak na to)

Minimalistická ložnice je ideální pro oddechnutí z běžného každodenního stresu. Svou jednoduchostí a minimální barevností uklidní všechny vaše smysly a vyčistí hlavu. Žádné zbytečné rozrušování křiklavými barvami či vzory. Minimalistický styl je proto ideální.

Minimalistická ložnice je typická omezenou barevností, vzory i vybavením. Všechny povrchy vybírejte pro jejich jednoduchou přirozenou krásu, kterou nechte vyniknout. Rozhodně je nezakrámujte výstavkou všemožných drobností a nepotřebností.

Více o nepotřebnostech v článku Jak nás ovlivňuje prostředí ve kterém žijeme.

Představte si luxusní hotelový pokoj. Postel, noční stolky, jednoduché lampičky, možná pohodlné křeslo – nic víc, níc míň. Přes minimální zařízení by však ložnice neměla působit jako cela v klášteře.

Už jste četla? NÁVRH INTERIÉRU ONLINE – CO JSTE POTŘEBOVALA VĚDĚT

minimalistická ložnice - šedá a hnědá barevnost

01 – Postel Tiago / 02 – Noční stolek / 03 – Koberec / 04 – Závěsné světlo / 05 – Houpací křeslo / 06 – Polštář / 07 – Budík

Nábytek by měl mít jednoduché čisté linie. Stačí si jenom pomyslet na nábytek z IKEA.

Dekorativnosti docílíte kombinací struktur a různých textur materiálů. Moderní měkounké gigantické pletené deky s doplňky z betonu. Nebo třeba jutové koberce s výraznou strukturou.

Barevnost nemusí být nutně držena v bílé, šedé, černé a neutrální, ale naopak využití nějakého dalšího odstínu je výhodou, protože místnost nebude působit vybledle.

7 pravidel pro vestavěnou skříň

  • Vždy pamatujte – Pro dlouhé kabáty a šaty potřebujete místo 1.5m, pro zavěšení košil potřebujete prostor 1m, pokud máte místo pouze pro jednu šatní tyč umístěte ji do výšky 1.7m a prostor pod oblečením využijte pro uložení bot či krabic s drobnostmi
  • Před skříní si nechejte alespoň 60cm volného místa
  • Pro svetry a trička a uskladnění spodního prádla, mějte v plánu dostatek zásuvek a nechte se inspirovat třeba systémem KONMARI
  • Myslete i na uložení ložního prádla
  • Nezapomeňte ani na drobné doplňky jako jsou kravaty, šátky a pásky
  • Vždy je skvělé pokud může být vestavěná skříň od podlahy ke stropu
 • Pro skutečně minimální efekt skříně využijte bezúchytkový systém otvírání

Minimalismus je o harmonii. Dbejte na dodržení správného měřítka. Takže rozhodně NE obrovský nábytek v malé místnosti. Vše by na sebe mělo pěkně navazovat. A v místnosti udržte dostatek prostoru pro váš volný pohyb.

468-60banner2.png

Minimalistická ložnice – typické znaky:

 • jednoduchý rám postele
 • originální noční stolky (můžou to být stolky původně navržené jako odkládací stolky do obývacího pokoje)
 • efektní moderní svítidla
 • minimální barevnost
 • materiály (beton, přírodní dřevo, kov často v černé barvě)

minimalistická ložnice

Budík Cobble / Černobílé křeslo

Minimalistická ložnice a její hlavní výhody

Méně věcí – méně věcí k úklidu – méně prachu

Je to jasné, čím méně věcí v místnosti máte, tím méně příležitostí pro usazování prachu. Tím méně času strávíte úklidem a rozhodně je menší šance, že byste doma trpěli alergiemi.

Méně věcí, více klidu

V místnosti s méně věcmi se člověk cítí klidněji, protože jeho mysl není rozptylována drobnostmi všude okolo. S tím souvisí i to, že se vám v takové ložnici bude snadněji usínat a celkově lépe spát.

Snadno změníte vzhled místnosti

Pokud budete mít ložnici jednoduše zařízenou, snadno změníte její vzhled barevnými doplňky či výrazným obrazem nad postelí apod. Vzhled ložnice můžete snadno měnit pro každé roční období či podle módních trendů.

Můžete si hrát s výrazným dekorem

V takovéto ložnici snadno uplatníte výrazný dekor, který nebude ničím jiným rušen. Můžete mít například výrazné grafické povlečení či přehoz přes postel, které byste těžko mohla mít v jiném typu ložnice.

Nemusíte stlát

V minimalistické ložnici rozkopaná postel působí dekorativně, takže se se stlaním trápit tak moc nemusíte.

Ušetříte peníze

No možná to nebude platit tak úplně, protože pravděpodobně tím, že budete vybírat pouze základní nábytek, koupíte si designové kousky, které nebudou nejlevnější. Ale obecně platí méně věcí = méně utracených peněz.

01 – Postel KOPARDAL / 02 – Odkládací stolek / 03 – Křeslo / 04 – Komoda / 05 – Stolní lampa / 06 – Budík / 07 – Závěsné světlo / 08 – Kulatý polštář / 09 – Polštář

 

A ani v minimalistické ložnici nezapomeňte na kvalitní matraci

minimalistická ložnice - inspirace do ložnice - matrace

1 – Matrace Modena / 2 – Matrace Padova

 

Další články, které by vás mohly zajímat:

INSPIRACE DO LOŽNICE – JAK LOŽNICI VYLEPŠIT 18 TIPŮ

JAK VYMALOVAT LOŽNICI – 3 NEČEKANÉ TIPY

 

A bydlete hezky,

Jste připravena na změnu u vás doma? Pomůžu vám vytvořit originální interiér, jedinečný stejně jako jste vy sama. Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru online vyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na: julie.rawding@gmail.com

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v LOŽNICE INSPIRACE, VYBAVENÍ INTERIÉRU
Zavřít