Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

DĚTSKÝ POKOJ, VYBAVENÍ INTERIÉRU

Když miminko nechce spát

Znáte takové ty fotografie, hlavně na sociálních sítích, kdy maminka s úžasným makeupem a upravenými vlasy má v náručí miminko, které je slaďoučké a i z té fotografie cítíte jak krásně voní? Miminko v jejím náručí krásně spinká nebo se slaďoučce směje do objektivu fotoaparátu. A realita vašeho všedního dne? Vlasy jste si nemyla už týden, na sobě máte pozvracené tričko a vaše miminko řve, řve a řve….

 

Pamatuju si, že první věc, co jsme si s manželem koupili, když jsem potvrdila těhotenství, bylo houpací křeslo. Můj instinkt mi tenkrát říkal, když miminko nechce spát, tak potřebuje houpat.

Navíc jsem si představovala ty dojemné chvíle, jak budu sedět v tom houpacím křesle a užívat si mateřství. Jak to nakonec bylo doopravdy si přečtěte v sekci Můj příběh.

miminko nechce spát - dětský pokoj

01 – Přebalovací pult / 02 – Dětská postýlka / 03 – Houpací židle Magis Dodo / 04 – Kulatý koberec / 05 – Stojací lampa Lucide Cona / 06 – Nástěnné svítidlo SULION Rowley / 07 – Polštář Hvězda žlutá

Možná znáte různá varování o tom, že houpat dítě do usnutí není správné. Že to naruší jeho spánkový rytmus a usínací zvyky.

Možná.

Nás houpací křeslo zachránilo během několika nocí, které mohly být pro celou naší rodinu bezesné. A naše Zojka nic narušené nemá:)

Naopak jsem si vlastní zkušeností potvrdila výzkum japonské studie z roku 2013, že houpání nejen že uklidní dítě, ale i mě.

Výzkum totiž ukázal to, co se mi zdá naprosto logické, že plačící dítě stresuje rodiče, což může mít za následek bohužel i to, že rodič situaci nezvládne a bude mít tendence dítě trestat nebo na něj začít křičet.

A to nepomůže nikomu.

miminko nechce spát - obývací pokoj

01 – Koberec Hanse Home Hamla Diamond / 02 – Komoda Prava / 03 – Stojací lampa Trivet / 04 – Sada dvou stolků / 05 – Stropní svítidlo Sotto / 06 – Linie V obraz / 07 – Stojan na noviny

Co tedy dělat, když miminko nechce spát?

Dítě do náruče a houpat, houpat, houpat…

Je prokázáno, že srdeční tep dítěte se zpomalí a dítě se zklidní. Houpavé pohyby napodobují pohyby, které děťátko zažívalo v děloze a vyvolají naprosto přirozeně zklidňující reflex.

Navíc přítomnost rodiče a možnost slyšet tep jeho srdce je pro malé dítě také velmi uklidňující.

miminko nechce spát - ložnice

01 – Hnědý koberec z juty / 02 – Postel / 03 – Lněný povlak na polštář / 04 – Béžový pléd / 05 – Bambusová lucerna / 06 – Obrazová tapeta tropical / 07 – Závěsné svítidlo

Jak houpat?

Ze strany na stranu nebo zepředu dozadu? Je zajímavé, že houpající pohyb ze strany na stranu, téměř 100% vyvolá u miminka spánek. Ale houpavý pohyb zepředu dozadu u některých dětí naopak vyvolá aktivitu. Možná proto tradičně kolébky byly konstruovány pro boční typ houpání.

Jestli potřebujete své miminko rychle zklidnit, ve chvílích kdy miminko nechce spát a je super protivné, houpací křeslo nebo houpací síť vám určitě skvěle poslouží.

A jestli chcete mít doma designový kousek, který spojuje výhody houpacího křesla i sítě v jednom, tak se podívejte na závěsné křeslo Chillo.

Nejen že v něm máte spoustu prostoru pro tulení se svým děťátkem, ale nikde vás netlačí, umožňuje různé polohy těla, a hlavně v něm můžete pohodlně ležet bez hlídání si rovnováhy.

Tohle křeslo milují miminka v každém věku:) Takže pozor, ať se o něj u vás doma nepohádáte.

Houpejte se, nehádejte se a bydlete hezky,

 

 

PS: V tomto článku jsou použity affiliate odkazy eshopu Bonami.cz

Další články na téma – Jak bydlet s dětmi:

BEZPEČNÝ DOMOV – PRŮVODCE VAŠÍ DOMÁCNOSTÍ

DĚTSKÝ POKOJ PRO HOLČIČKU

RANNÍ RITUÁLY – ZPOVĚĎ ARCHITEKTKY

 

Leave a Reply

Více v DĚTSKÝ POKOJ, VYBAVENÍ INTERIÉRU
Zavřít