Close

Ložnice pro krásný spánek i probuzení

Co bylo to poslední, co jste včera viděli, než jste usnuli? A co bylo první, na co padl váš zrak, když jste ráno otevřeli oči? Myslíte, že to není důležité?

Běžný smrtelník třetinu života prospí. Ať se nám to líbí nebo ne. Spánek je jedním z hlavních zdrojů naší energie a kdo jednou zažil, co je to nespavost, ví jak je nepříjemné, pokud vám ve spánku něco brání. A teď si představte, že i ve chvílích, kdy klidně spíte, jste ovlivňováni věcmi ve vašem okolí.

Každý tak nějak tuší, že ložnice by měla být místem relaxace a odpočinku. Ale teď buďte sami k sobě upřímní. Jak vypadá vaše ložnice? Působí jako místo pro relaxaci nebo máte v koutě rotoped a na něm naházené oblečení, co jste měli včera na sobě?

Ložnice je prostor, který bychom měli milovat, kdykoli do něj vstupujeme

Návrhu ložnice byste měli věnovat skutečně hodně pozornosti. Je to váš soukromý prostor a mělo by se jednat o prostředí, které budete milovat, pokaždé, když do něho vstoupíte. Design ložnice by měl být uvolňující, relaxační, ale hlavně by vám měl přinášet potěšení při trávení času v této místnosti.

Jestli milujete hotelové pokoje, tak jako já, tak to je přesně to, co mějte na paměti, když si zařizujete ložnici. Čistý pokoj bez zbytečností. Pouze postel, noční stolky, křeslo a šatní skříň…

 

feng shui ložnice

 

POSTEL

Jak jste na tom s postelí? Máte postel s úložným prostorem? A co tam máte uloženo? Máte tam schované staré účetnictví, časopisy, které se chystáte vyhodit, boty na běžky, které jsou vám malé? A vy se stále divíte, že vás v noci bolí hlava, a špatně se vám spí?

Já vím, já vím, máte málo úložných prostorů, ale zkuste pod postel uložit pouze ložní prádlo, a uvidíte, jak se vám bude hnedle lépe spát. A věřím, že během úklidu pod postelí, kdy objevíte spoustu zbytečností, které jste měli uloženy “na potom” a “na až pak” se vám bude zlepšovat i nálada a ta úleva, až úklid dokončíte bude úžasná.

Ještě jedna poznámka k úložným prostorům pod postelí.

Je velmi důležité, aby pod postelí proudil vzduch, a také energie, pokud chcete ložnici dle feng shui. Toto však nefunguje, když máte úložný prostor pod postelí až k podlaze či zarovnáte volný prostor vším, co se vám jinam nevejde.

Naštěstí existují postele, které mají volný prostor pod postelí a zároveň nabízí dostatek úložného prostoru. Přesto dobře zvažte, co si pod postel uložíte. Ať to bude cokoli, bude to na vás působit celou dlouhou noc, tak ať je to něco, co vám přichystá krásné sny a ne noční můry.

Pokud jste četli mých 10 tipů na cestu k bohatství, tak víte, že dobře umístěná postel je základem kvalitního spánku. Postel je umístěna ideálně uprostřed stěny naproti dveřím, ale ne s dveřmi v jedné linii. Stejně tak může být umístěna diagonálně od dveří, opět uprostřed stěny. Takto z postele pohodlně uvidíte na dveře a během spánku se budete cítit neohroženi a sebejistě.

 

DEKORACE

Stejně jako v hotelovém pokoji, i v ideální ložnici zkuste udržovat množství dekorací na minimu. Velmi důležitý je prostor proti posteli. To první a poslední, co vidíte, když vstáváte a když uleháte ke spánku. Určitě bych se přikláněla k nějakému uměleckému předmětu, obrazu, nebo alespoň hezky naaranžovanému zátiší s květinou.

Mít proti posteli nainstalovanou televizi, tak jak je nyní módní (a běžné právě v hotelových pokojích), bych nedoporučila asi ani největšímu nepříteli.

Ale jak se říká, proti gustu, žádný dišputát – jen se pak nedivte, že špatně spíte.

zásady feng shui ložnice

Pro posílení partnerství mějte dekorace ve dvojicích.

A nejen dekorace, dva stejné noční stolky, dvě lampičky, dvě křesla. Pokud se rozhodnete pro umělecký předmět či obraz, ať znázorňuje něco láskyplného a pokud zobrazuje osoby, ať se vždy jedná o pár. Nakonec to může být vaše vlastní fotografie s partnerem. Vyvarujte se však výstavce fotografií všech vašich rodinných příslušníků. On pohled na tchýni, než jdete spát není zrovna uklidňující, víme?

Chcete vědět jak na tom vaše ložnice skutečně je? Zkontrolujte si ji díky speciálnímu kontrolnímu seznamu, který jsem pro vás připravila.

 

checklist ložnice kopie

ložnice checklist

a nezapomeňte 

cropped-BAnner-kopie2.png

 

 

 

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v DESIGN INTERIÉRU, JAK NA DOMÁCÍ POHODU
10 kroků k hezkému bydlení

Možná zrovna prožíváte období rekonstrukce vašeho bydlení. Možná jste nadšení a vše probíhá skvěle a bez problémů. To vám moc...

Zavřít