Hledáte na internetu spojení ložnice inspirace? Nebo hledáte problém se spánkem, nespavost? Jak toto spolu může souviset?

Špatně spíte? Celou noc se převalujete? A když náhodou usnete máte noční můry?
Tak v tomhle nejste sami. Třetina populace trpí nespavostí. Ve věku nad 65 let nespí dokonce polovina lidí. A ženy mají se spánkem potíže dvakrát častěji než muži.

Vyzkoušeli jste již všechno. Bylinkové čaje, teplé ponožky, lehké večeře, těžké večeře, mléko s medem, počítání oveček a pořád nespíte?
Než vyrazíte do lékárny pro nějaká volně prodejná hypnotika, co se napřed podívat do vaší ložnice?

Existuje-li jedno jediné pravidlo, které platí pro ložnice stále, jedná se o pravidlo o pořádku. Žádná místnost ve vaší domácnosti by neměla být skladiště, ale o ložnici to platí stonásobně. Přesto, právě ložnice, často skladišti či odkladišti nepotřebného jsou.

ložnice inspirace - výrazné čelo postele

To není vaše vina.

Jen pokračujete v tom, co jste se v životě naučili a odkoukali. Ty všechny věci je potřeba zkrátka někam dát. A protože chcete mít hezký obývák a kuchyň, již vám moc prostoru nezbývá.

Nepořádek v ložnici nevadí, ten přeci nikdo nevidí. Jenže vy ten nepořádek vidíte, a vy se dokonce v takové ložnici snažíte každý večer usnout.

 

A to jde dost těžko, když usínáte vedle rotopedu, který jste si nadělili k Vánocům. A který teď jako němá výčitka na vás hledí každý večer. Anebo nehledí, protože jste ho zaházeli oblečením, které máte tento týden roznošené.

A co teprve, když se podíváte pod postel. Úžasný úložný prostor praská ve švech.

Jenže vše, co máte pod vaší postelí na vás ve spánku (kdy jste úplně bezbranní) působí. Teď si představte, že jste v posteli klidně i 8 hodin. Stále se divíte, že v noci nemůžete spát?

Takže první a jediné pravidlo – vykliďte ložnici.

Z ložnice odstraňte vše, co tam nepatří. Pokud jste na rotopedu seděli naposledy před půl rokem, asi si na něj znovu jen tak nesednete. Každopádně v ložnici nemá co dělat. Poházené oblečení, ukliďte do skříní.

Úložný prostor pod postelí podrobte důkladné kontrole. Pod postelí, když už tam musíte něco skladovat, tak ať to souvisí se spánkem. Zimní deky, extra polštáře, povlečení, přehozy na postel apod.

Vytvořte si ložnici, takovou jakou si přejete. Ložnici vašich snů, ne jako z hrůzostrašné noční můry.

Designérský trik, který vám může pomoci, představte si hotelový pokoj. Co vidíte? Postel. Jednoduché dekorace. Noční stolky. Možná jednoduchý kosmetický stolek se zrcadlem. Čistý, jasně definovaný prostor. Místnost, která slouží k relaxaci. Tak by měla vypadat i vaše ložnice. Všemu, co je v místnosti navíc, najděte jiné místo ve vaší domácnosti, případně se rozlučte.

Čím méně věcí, tím méně stresu (a úklidu).

ložnice inspirace - bytový design, minimalismus
Pokud jste s úklidem hotovi a máte pocit, že by to ještě něco chtělo, nechejte se inspirovat trendy pro rok 2017.

ložnice inspirace barevnost žlutá šeda

  • Ložnice 2017 jsou šedé, často v kombinaci se žlutou
  • Doplňkům dominuje samet
  • Ložnice se rozdělují příčkou a získaný prostor je využit jako šatna či prostor pro koupelnu nebo alespoň sprchový kout
  • Lampičky na nočních stolcích jsou nahrazeny stojacími lampami

Ale stále mějte na paměti, není důležité jak moc „stylovou“ ložnici máte. Důležité je, zda v ložnici dokážete načerpat síly, zda se v ní cítíte se bezpečně a zda jste po ránu odpočatí a plní radosti a elánu do nového dne.

 

Překontrolujte si, jak je na tom vaše ložnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.