Ty jsi má levandulová, úplně celá celičká levandulová, nádherně levandulová… Levandule je známá pro svou úžasnou vůni. A také díky fotkám z Provence, kde se fialové levandulové pole táhne k západu slunce. Nemusíte ovšem obývat slunný jih Francie, abyste mohli tuto bylinku pěstovat. Na samotné pěstování není náročná a ve vašem domově dokáže divy. Navíc uklidňuje, pomáhá při bolestech hlavy, nervozitě a podrážděnosti.

Levandule provoní vaši zahrádku

Není nad to mít na zahradě květiny a radovat se z nich. Levandule vás bude těšit svoji nádhernou vůní, barvou a pocitem, že ji můžete ještě dále využít.

Levandule vás přivítá

Vezměte pár snítek sušené levandule, svažte lýkem a připevněte do předsíně. Pokud v sobě máte kreativního ducha, inspirujte se a vyrobte si pěknou dekoraci.

Svou příjemnou vůní vás potěší hned, jak přijdete domů.

levandule

Levandule vás může těšit celý rok

Květiny dodají domovu nové kouzlo. Pokud se o ně ovšem dobře staráte, zaléváte je, vyhazujete, když jsou zvadlé a tak dále. Jestliže si ale do vázy dáte sušenou levanduli, máte na dlouhou dobu vyhráno. Nemusíte ji zalévat, nemusíte o ni pečovat. Stačí se jen kochat a vychutnávat si tu vůni. Nebo si do domácnosti pořiďte dekorace s motivem levandule.

levandule povleceni loznice
Bavlněné povlečení Poetica

Levandule vás uklidní

Pořiďte si levandulové pytlíčky a ukryjete je pod polštář, či do skříně s oblečením. Pomůže vám usnout a zajistí klidný spánek a i vašemu oblečení dodá příjemnou vůni. Pokud si chcete dopřát uklidňující levandulovou koupel, zkuste si vyrobit domácí mýdlo s levandulí a heřmánkem nebo levandulovou sůl do koupele

Levandule vás ochrání

To, co mě na letních dobrodružstvích opravdu irituje jsou klíšťata. Otravný malý hmyz, který se vás zakousne do masa a pije vám krev, ovšem levandulovou vůni nevyhledává.

Před odjezdem na dovolenou dejte ponožky a kalhoty do lavoru s vodou a několika kapkami levandulového oleje. Nechte je tam odpočívat zhruba hodinu, pak nechte uschnout a vyrazte do přírody.

A určitě si pořiďte levandulový olej a kápněte si trochu na zápěstí a kotníky. Levandulová silice vás ochrání nejen před klíšťaty, ale i před únavou a bolestí hlavy.

Topvet Rostlinná silice Levandule 100%, 10 ml
Levandulová Silice 

Levandule vás pročistí

  • Levandulový čaj pročistí vaše tělo a pomůže mu při nadýmání nebo po těžkém jídle. Stačí jedna lžička sušené byliny na jeden šálek vroucí vody. Doporučuji v kombinaci s meduňkou. O uklidňujících účincích tohoto čaje ani nemluvím:)
  • Pokud si chcete vyčistit pleť připravte si levandulovou inhalaci. (Menší hrnec naplňte z poloviny vodou, přidejte lžíci soli a lžíci sušené levandule, přiklopte pokličkou a přiveďte k varu. Poté ztlumte a odeberte pokličku. Překloňte se nad hrnec, přes hlavu si přehoďte ručník a zůstaňte tak zhruba patnáct minut.)
  • Chcete vašemu domovu poskytnout energetickou očistu? Pálením snítek levandule toho docílíte!

Orion Porcelánová konvička se šálkem

 

Levandule vás osvěží

Citronová či mátová voda už je známá věc, ale zkoušeli jste vodu levandulovou? Vezměte hrst levandulových květů, několik plátků citronu, zalijte vodou a nechte pořádně vychladit. A pak si k klidu vychutnejte toto osvěžení. Po doušku levandulové vody budete vy ti, kteří v domě září.

Levandule vás ohromí i v kuchyni

Vyzkoušet můžete recept na skvělé Levandulové sušenky, originální Levandulový cukr, nebo třeba Levandulovou zmrzlinu.

Jak používáte tuto super bylinku u vás doma vy?

Těším se na vaše komentáře pod článkem

julie rawding podpis


Na podobné téma:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.