Domov a jak si ho vytvořit? Často přemýšlíte, jak si zútulnit své bydlení? Jak docílit toho, že doma, budete opravdu doma? Případně, že si u vás vaše návštěva, při pohledu do vašeho obýváku, doslova sedne na zadek?

Než začnete přesouvat nábytek, malovat zdi a dělat nájezdy do IKEA, zkuste se zamyslet, co od změny ve svém bytě vlastně očekáváte. A hned pak si vytvořte moodboard – koláž pro váš domov.

Moodboard – koláž pro váš domov

Možná máte rádi zenový klid a doma si chcete vytvořit koutek s křeslem z ratanu, kde budete poslouchat meditační hudbu. Nebo se domů chodíte hlavně vyspat a jediné po čem v životě toužíte je velká postel s nebesy. Anebo milujte lány levandule, a přejete si doma snít o dovolené v Provance při poslechu šansonů od Edith Piaf. Případně jste fanda na grafiku.

Najděte svůj ideální domov, pomocí této meditace

koláž pro váš domov - meditace

Pokud chcete doma vytvořit skutečnou atmosféru a ne jen pokus o ni, měli byste začít v první řadě s moodboard. Taková koláž pro váš domov, vám přesně definuje, co máte rádi, které barvy ladí vašemu oku a jaký nábytek je pro vás ten pravý.

Jako bonus získáte průvodce k vašim nákupům. Díky moodboard získáte jasný koncept pro váš domov.

Již nikdy nebudete tápat, jestli koupit ten či onen doplněk. Zkrátka mrknete na svou moodboard a hned poznáte, zda se ta věc bude kupovat či nikoli.

Moodboard si můžete vytvořit z výstřižků časopisů.. Ale samozřejmě existuje i možnost, jak vytvořit moodboard – koláž v online světě.

Tato možnost je skvělá i proto, že internet nabízí spousty inspirace. A také proto, že si budete moci vybírat nábytek i doplňky z webových stránek obchodů, kam si je můžete zajet, hned po dokončení moodboard, nakoupit.

5 jednoduchých nástrojů, pro vytvoření moodboard/koláže

  • Powerpoint

Pokud jste zvyklí tvořit prezentace v powerpointu, vytvoření moodboard pro váš interiér bude hračka. Zkrátka si vytvoříte formát podkladu (ideálně papír A4) a postupně si na něj poskládáte vše, co se vám líbí.

Opravdu bezedná studnice inspirace nejen pro interiérový design. V Pinterestu nejen můžete hledat inspiraci, ale i vytvářet různé nástěnky s inspirací právě pro vás.

Mít zapnutý Pinterest, je u nás doma nebezpečná záležitost. U Pinterestu totiž velmi často zapomenete kolik je hodin. Jeho používání je prudce návykové!!!

Online nástroj pro tvoření moodboard. Vyzkoušejte Olioboard, zde najdete návod jak na to, krok za krokem.

koláž pro váš domov olioboard

Určitě již znáte grafický online nástroj pro tvoření různých bannerů a obrázků pro sociální sítě. V Canvě se dají nyní vyrábět zdarma i různé moodboard, včetně tvoření barevných inspirací.

koláž pro váš domov - canva
Canva – moodboard – vize pro váš interiér

Podobný software jako je Canva. Jednoduché až intuitivní ovládání. S tímto programem vytvoříte moodboard pro svůj domov za vteřinu.

koláž pro váš domov moodboard

Pomohla vám koláž v ujasnění vaší vize? Který nástroj se vám nejvíce osvědčil?

Dejte mi vědět a bydlete hezky,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.