Chcete si zařídit byt, ale nechcete se spokojit jen s nákupem nábytku, který zkrátka jen tak intuitivně rozmístíte? Chcete, aby výsledek měl také vtip, ducha, atmosféru? Kde, ale vzít inspiraci pro takové stylové bydlení?

Příroda

V přírodě najdete inspiraci nejen na řešení potíží v práci, uklidnění po hádce s partnerem, ale i inspiraci pro zařízení vašeho bytu.
Stačí se dobře koukat kolem sebe.
Barevné kombinace, které fungují v přírodě, budou skvěle fungovat i v interiéru. Navíc jednoduché přírodní tóny jsou nadčasové. Ale nebojte se ani výrazných kombinací, které najdete na květinách a jejich okvětních lístcích. Takže fotoaparát do ruky a vyražte na výlet po okolí.

Roční období či svátky

K zařízení interiéru vás může inspirovat, Jaro a s ním oslava Velikonoc. Nebo Léto – vzpomeňte si na všechny ty dekorace s tématikou mořského světa či námořnický styl. Podzim a jeho úžasná barevnost či oslava Halloween. Zima a Vánoce to je asi jasná klasika.

Co dům dal

Inspirace “Co dům dal” je založená na nějakém prvku, který již doma máte. Například máte zarámované staré filmové plakáty (ano, my je máme). Takže celkovou atmosféru místností budete ladit k těmto plakátům – barevně i stylově.
Nebo se nastěhujete do domu, kde je stará selská kuchyně. Neznamená to, že nemůžete mít například moderní stůl, jen se musíte více soustředit, aby si prvky vzájemně nekonkurovaly, ale naopak, aby podtrhly svou vzájemnou krásu.

Oblíbená kniha nebo film

Toto je taktika, která se uplatňuje převážně v dětských pokojích. A pokud nesklouznete pouze k nalepení samolepek Medvídka Pů, vaše dítě se bude moci radovat z této dekorace až do puberty. Ovšem není důvod, proč by ani ostatní místnosti nebyly inspirovány knihou či filmem.

stylové bydlení - dětský pokoj

Cestování a oblíbená destinace

Podobně jako kniha či film funguje inspirace z oblíbených krajin či zemí. Souvisí to i s taktikou Co dům dal. Například si z cesty po Africe přivezete nějakou africkou masku, nebo nějaké keramické nádobí z Marakéše. Určitě bude stát za to, zamyslet se nad takovouto inspirací z cest.

Vaše znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu a jeho specifikace, vám dá krásný návod a inspiraci, právě pro vaše bydlení. Samozřejmě na světě neexistuje pouze dvanáct typů lidí, ale pro nastartování vaší fantazie, to stačí. Navíc musíte dávat pozor i na to, že všichni členové rodiny asi nejsou narození ve stejném znamení.

Váš módní styl

To co rády nosíte na sobě je velkou nápovědou k tomu, v čem budete rády bydlet. Takže pokud běháte po světě nejraději bosa, asi pro vás nebude tou pravou volbou, zámek se zlatými klikami a křišťálovým nádobím. Zrovna tak dáma v upnutém kostýmku nebude nadšená v místnosti bez židlí, kde jediná věc, která připomíná nábytek je tzv beanbag.
S módou a oblečením souvisí i fakt, že barvy, které vám sluší, budou slušet i vašemu interiéru.

Sdílejte článek a bydlete hezky,

Není vám jedno KDE spíte? Chcete každodenní dávku inspirace?

Přidejte se do mé skupiny na Facebooku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.