Close

Kde hledat inspiraci pro stylové bydlení?

inspirace pro stylové bydlení

Chcete si zařídit byt, ale nechcete se spokojit jen s nákupem nábytku, který zkrátka jen tak intuitivně rozmístíte? Chcete, aby výsledek měl také vtip, ducha, atmosféru? Kde, ale vzít inspiraci pro takové stylové bydlení?

Příroda

V přírodě najdete inspiraci nejen na řešení potíží v práci, uklidnění po hádce s partnerem, ale i inspiraci pro zařízení vašeho bytu.
Stačí se dobře koukat kolem sebe.
Barevné kombinace, které fungují v přírodě, budou skvěle fungovat i v interiéru. Navíc jednoduché přírodní tóny jsou nadčasové. Ale nebojte se ani výrazných kombinací, které najdete na květinách a jejich okvětních lístcích. Takže fotoaparát do ruky a vyražte na výlet po okolí.

stylové bydlení - zen

Roční období či svátky

K zařízení interiéru vás může inspirovat, Jaro a s ním oslava Velikonoc. Nebo Léto – vzpomeňte si na všechny ty dekorace s tématikou mořského světa či námořnický styl. Podzim a jeho úžasná barevnost či oslava Halloween. Zima a Vánoce to je asi jasná klasika.

stylové bydlení - halloween

Co dům dal

Inspirace “Co dům dal” je založená na nějakém prvku, který již doma máte. Například máte zarámované staré filmové plakáty (ano, my je máme). Takže celkovou atmosféru místností budete ladit k těmto plakátům – barevně i stylově.
Nebo se nastěhujete do domu, kde je stará selská kuchyně. Neznamená to, že nemůžete mít například moderní stůl, jen se musíte více soustředit, aby si prvky vzájemně nekonkurovaly, ale naopak, aby podtrhly svou vzájemnou krásu.

stylové bydlení - Graphic art

Oblíbená kniha nebo film

Toto je taktika, která se uplatňuje převážně v dětských pokojích. A pokud nesklouznete pouze k nalepení samolepek Medvídka Pů, vaše dítě se bude moci radovat z této dekorace až do puberty. Ovšem není důvod, proč by ani ostatní místnosti nebyly inspirovány knihou či filmem.

stylové bydlení - dětský pokoj

Cestování a oblíbená destinace

Podobně jako kniha či film funguje inspirace z oblíbených krajin či zemí. Souvisí to i s taktikou Co dům dal. Například si z cesty po Africe přivezete nějakou africkou masku, nebo nějaké keramické nádobí z Marakéše. Určitě bude stát za to, zamyslet se nad takovouto inspirací z cest.

stylové bydlení - planning sumer holiday

Vaše znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu a jeho specifikace, vám dá krásný návod a inspiraci, právě pro vaše bydlení. Samozřejmě na světě neexistuje pouze dvanáct typů lidí, ale pro nastartování vaší fantazie, to stačí. Navíc musíte dávat pozor i na to, že všichni členové rodiny asi nejsou narození ve stejném znamení.

stylové bydlení - horoskop ryby

Váš módní styl

To co rády nosíte na sobě je velkou nápovědou k tomu, v čem budete rády bydlet. Takže pokud běháte po světě nejraději bosa, asi pro vás nebude tou pravou volbou, zámek se zlatými klikami a křišťálovým nádobím. Zrovna tak dáma v upnutém kostýmku nebude nadšená v místnosti bez židlí, kde jediná věc, která připomíná nábytek je tzv beanbag.
S módou a oblečením souvisí i fakt, že barvy, které vám sluší, budou slušet i vašemu interiéru.

stylové bydlení - Natural

A jak bych mohla zapomenout? Inspirace je samozřejmě i ve všech časopisech o bydlení, televizních pořadech, a také zde na mém blogu, Facebooku či Pinterestu.

Kde hledáte inspiraci pro vaše bydlení vy? Těším se na vaše komentáře pod článkem.

 

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v STYL A TRENDY
Barvy roku Pantone 2016

Jaká je barva roku Pantone 2016? A proč se v této korporaci rozhodli zvolit barvy dvě a ne jen jednu?...

Zavřít