Naplánovali jste si výlet do Liberce a počasí vám nepřeje? Dnes mám pro vás tip na výlet do Muzea Lega přímo v centru Liberce. A pokud jedete autem, do muzea se dostanete skutečně „suchou nohou“. 

Kam s dětmi v Liberci, když prší? Jako rodilá liberečanda vím, že v Liberci prší poměrně často a jako matka vím, že ne všechny děti jsou stavěné na hlášku mého táty „nejsme z cukru“. Takže občas je potřeba najít i nějakou zábavu pod střechou.

kam s dětmi v liberci

Při prohlídce libereckého obchodního centra FORUM (na kterém jsem jako architektka také spolupracovala) mi padlo do oka Muzeum Lega.

Moje holky LEGO kostky milují, takže neomezená hra v dětském koutku, kterou muzeum nabízí byla skvělá volba.

Velmi jsem také ocenila, že mě v herně nechali pít kafe do ruky z Costa Café, které je hned naproti muzeu. Takže tohle místo je skvělé i pokud si chcete dát s kamarádkou v klidu kafe a děti by s vámi v kavárně nudou nevydržely.

V samotném muzeu je přes 1000 modelů, včetně liberecké radnice, která je postavena z více než 100 000 kostiček. Uvidíte, ale také modely ze Star Wars, a zajímavé jsou také modely lega z 50.let v dřevěných krabicích.

Úžasná liberecká radnice
Darth Maul

Kam s dětmi v Liberci? Do muzea LEGA!

Lego není jen tak obyčejná stavebnice, má mnoho výhod a podporuje zdravý vývoj dítěte. Navíc v této přetechnizované době je skvělé pokud si dítě v klidu sedne a jen tak si něco staví.

Samotný název stavebnice LEGO pochází z dánského LEg GOdt, v překladu „dobře si hraj“.

Hlavní výhody stavebnice LEGO pro vývoj dítěte:

 

  • podpora vývoje jemné motoriky

Různě velké kostičky LEGA podporují vývoj jemné motoriky u dítěte a zlepšují jeho zručnost. Spojování a rozpojování kostiček je skvělé nejen pro správný vývoj svalů prstů, ale i pro skvělou koordinaci pohybu rukou. To se dítěti bude hodit hned jak se začne učit psát, či při zapínání knoflíků nebo při šněrování bot.

  • rozvoj kreativity

Hromada různých kostek a neomezený čas dává dítěti příležitost stavět si co chce. Není omezeno žádnými pravidly, co z kostek má být postaveno a tak z těch samých kostek může být domek pro panenky, stejně tak jako pirátská loď. Při této hře se dítě dostane do svého světa fantazie, kde je vše možné. Zároveň dítě při hře vypráví příběhy postaviček, které prožívají různá dobrodružství.

  • vytrvalost a smysl pro dokončování projektů

Každé dítě se rádo pochlubí svou tvorbou. Při dokončení LEGO stavby je dítě hrdé, nejen jak zvládlo překonání překážek při samotné stavbě (nalezení správných kostiček atd), ale i na to, že stavbu dokončilo podle svých představ. To dítě učí trpělivosti a právě i smyslu pro dokončování různých projektů.

  • základy fyziky

Akce a reakce je základ, který se dítě při hře s LEGEM učí. Rychle pochopí, že nekonečně vysoká věž, musí mít dobré základy jinak se hned hroutí. Základem vědy je nápad, který se musí prakticky dokázat a to se při takové hře dítě přirozeně učí.

  • základy matematiky

Objem, množství, symetrie i tvorba vzorů. To vše se snadno dítě s kostkami LEGO či Duplo učí. Dejte dětem přesně omezený počet kostek a můžete se učit sčítání i odčítání. Zároveň se dítě naučí, že pro dokončení projektu má každá kostička svou hodnotu.

Big Ben a Westminsterský palác

 

Otevírací doba muzea

Pondělí až Neděle 9 až 19 hodin

 

Cena vstupného

Základní 120 Kč
Důchodci 80 Kč
Studenti 90 Kč
Děti 80 Kč
Děti do 120 cm (s doprovodem) 50 Kč
Rodinné vstupné – 2+2 320 Kč
Školy * 60 Kč/osoba
Fotografování 20 Kč
* děti do 2 let zcela zdarma

1+1 vstupenka zdarma

Zajímavá je nabídka od firmy O2, kdy můžete získat vstupenku zdarma. Sleva platí na jakoukoliv vstupenku ve stejné nebo nižší hodnotě.

Tak už víte kam s dětmi v Liberci (nejen když prší). Doufám, že se vám v muzeu bude líbit, tak jako nám.

 

Přečtěte si i další články na blogu: VÝBĚR Z BLOGU 2017

A bydlete hezky,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.