Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

jedno slovo pro vas domov

JAK NA DOMÁCÍ POHODU

Jaké slovo nejlépe vystihuje váš domov?

Které slovo nejlépe vyjadřuje vaši domácnost? Váš domov? Představte si, že byste měli vyjádřit pocit z vašeho domova jedním slovem, které by to bylo?

Možná vás teď zrovna napadají pouze negativní slova, slova s negativním významem. Například chaos, zmatek, nepořádek, bordel… Co to způsobuje? Vaše špatná nálada nebo skutečný nepořádek u vás doma? Nebo máte hodně věcí, které nemají své místo? A z toho pramení váš zoufalý pocit?

Pokud se ve vás teď odehrávají tyto pocity, přijměte je a zamyslete se, co můžete teď hned udělat, abyste váš pocit z vašeho domova vylepšili. Rychlý expres úklid, kdy dáte věci tak kam patří? Nebo potřebujete debordelizovat? Či máte pocit, že vaše domácnost není dokonale barevně sladěná? Úklid je základní designérský trik a s jeho pomocí se jistě budete hned doma cítit lépe.

Lepší?

Když se teď znovu zamyslíte, které slovo byste chtěli, aby váš domov vyjadřoval?

Může to být HARMONIE. Úplně vidím ten jednoduchý a uklizený prostor, kde teď již vše má své místo, kde jsou barvy v dokonalém souladu a všichni členové rodiny jsou klidní jako zenoví mistři.

Ale takové slovo může být například SVOBODA. Svoboda, doma se upřímně vyjádřit. Cítit se doma svobodně. Nebo PŘÁTELSTVÍ. Pocit, že doma jste si všichni přítelem. Doma jste neohrožení. Doma si navzájem pomáháme. Takovým slovem může být i INSPIRACE. Náš domov je inspirativní. Doma mě napadá spousta nápadů. Náš domov je inspirací pro naše přátele.

Je nějaká oblast ve vašem životě, kterou byste si přáli posílit? Například vzahy? Vaše slovo pro váš domov může pak být LÁSKA. Váš domov je láskyplný. U vás doma jsou všichni laskaví.

Nebo potřebujete více peněz? (Kdo ne, že?) Slovo pro váš domov může být HOJNOST, BOHATSTVÍ…

To pravé slovo vás bude provázet celým rokem a potvrzovat vaši cestu, že jste se vydali tím správným směrem. Bude vám ukazovat, jak se chcete cítit.

A nejen vám, ale i všem členům rodiny. Že jste našli to pravé slovo pro vás, poznáte snadno. Budete mít chuť vykřičet ho do celého světa, budete si ho chtít zpívat. Budete ho chtít všude vidět.

Je báječné pokud slovo pro váš rok a domov někde doma zobrazíte. Tím toto slovo také potvrdíte.

Tak vám bude denně připomínat kam jdete a jak se chcete cítit.

Kreativitě se meze nekladou. Slovo může být „napsáno“ na polštáři. Slovo můžete poskládat z dřevěných kostek. Nebo slovo může být napsáno na lednici písmenkovými magnety. Nebo znázorněte slovo obrovskými písmeny ze hry Scrabble. Slovo může být znázorněno i jako grafika a zarámováno jako obraz. Zkrátka existuje spousty možností jak vaše slovo u vás doma ukázat.

Slovo pro náš domov je tento rok láska. Cítím, že je jí letos potřeba víc než kdy jindy. Tak ať je u nás, ale i u vás „jako doma“.

(Na fotografiích zobrazené výrobky prodejce MAJESTIC, které můžete zakoupit na Majestic/Flér.cz)

Leave a Reply

Více v JAK NA DOMÁCÍ POHODU
Zavřít