Pohody ve stylu hygge není nikdy dost. Pokud jste si šťastný způsob života, který k nám přišel z Dánska ještě neosvojili, je tu další inspirace právě v tomto stylu. Mnozí si hygge spojují s horkými nápoji a teplou dekou. Ale hygge můžete prožívat i na jaře.

Jak žít hygge v dubnu, kdy už to konečně vypadá, že začne panovat světu Jaro?

Teď jen tak pro kontrolu. Udělali jste v březnu jarní úklid? Pokud ne, udělejte ho teď. Vyhraďte si na něj sobotu (nebo jakýkoli jiný den) a večer padněte do křesla s pocitem dobře odvedené práce.

Přineste si Jaro domů

Kupte květiny a dejte si je do vázy. Nebo si přineste květinku v květináči a pečujte o ni. Uvidíte, co to s vaším interiérem udělá!

Jaro do ložnice

I do vaší ložnice je potřeba pustit čerstvý jarní vzduch. Využijte nějaké hezké jarní povlečení, načechrejte polštáře a na noční stolek postavte květinu. A ložnici větrejte pravidelně, budete v noci spát jako miminko.

jak žít hygge ložnice

Povlečení Glamonde Concetta

Už jste četla? Jak zařídit minimalistickou ložnici

 

Jak žít hygge a jarní svíčky

Svíčky a hygge to je dvojka, která k sobě neodmyslitelně patří. Jablečno-skořicové vůně vyměňte za svěží ovocné v pastelových barvách.

jak žít hygge svicky

Vonné svíčky v plechovce z IKEA, SOMMAR 2018

jak žít hygge svíčky

Jaro v kuchyni

Pusťte jaro i do kuchyně a připravte si pokrmy z toho nejlepšího, co jaro nabízí. Kuchařská kniha je rozdělena do 3 kapitol: Březen -březnová očista, Duben – dubnové rašení, Květen – májový sen. A najdete v ní 160 stran receptů ze sezónních surovin. S touto kuchařkou budete nejen vědět jak žít hygge, ale hlavně jak jíst hygge.

jak žít hygge na jaře

 

Den Země – 22. dubna

Tento den upozorňuje na problémy životního prostředí. Při této příležitosti se na mnohých místech po republice konají různé akce, ať už přednášky, workshopy, hry i dílničky pro děti.

Zkuste zjistit, jestli se něco podobného nepořádá i u vás. Pokud se vám nechce takovou akci navštívit, můžete alespoň přemýšlet nad tím, jak změnit své chování ve více ekologické. Inspirovat vás může ekovýzva, která během dubna probíhá.

Skvělou aktivitou jak spojit pohodu ve stylu hygge s oslavou Dne Země je uspořádat veganský piknik. 

Nemusíte vymýšlet velká gesta pro záchranu celé planety. Pokud každý z nás udělá i jen to nejmenší, například vypne vodu při čištění zubů nebo nekoupí výrobek s palmovým olejem, ve výsledku planetě trochu ulehčíme a můžeme mít ze sebe i krásný pocit.

Přečtěte si i další články ze serie hygge.

A bydlete hezky,

Jste připravena na změnu u vás doma? Pomůžu vám vytvořit originální interiér, jedinečný stejně jako jste vy sama. Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru online vyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na: julie.rawding@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.