Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

JAK SLADIT BARVY

Jak vymalovat malý byt?

Jak vymalovat malý byt aneb proč je bílá blbý nápad…

BÍLÁ BARVA

Když máte malý byt byt nebo nějakou malou místnost, tak první co vás napadne je vymalovat bíle.

 • odráží hodně světla
 • vzniká velký světlý prostor
 • bílá barva místnost dokonale rozsvítí

Bílá odráží hodně světla a zvětšuje prostor místnosti.

Nevýhoda je, že když vymalujete bíle celou místnost – strop i stěny – tak vznikne našedlá krabice, ve které každý kout bude zvýrazněný. Aby místnost byla hezky bílá, musíte mít dokonalé denní světlo a večer místnost hezky nasvícenou umělým světlem. 

K čemu je dobrá bílá barva

Bílá barva je skvělá jako doplňková barva. Předpokládám, že 98% z vás bude mít bíle vymalovaný strop – na to je bílá barva ideální. https://www.youtube.com/watch?v=tH9nrzFAMxA

ŠEDÁ BARVA

Vymalovat šedou barvou je možnost, která vyplývá již z toho, co jsem řekla o bílé. Proč malovat bílou a mít jako výsledek nějakou podivnou šedou, když si můžete vymalovat rovnou nějakým hezkým odstínem šedé a mít výsledek zaručený.

malý byt - šedá barva

Šedé čalouněné křeslo AAL 83 // Jídelní stůl Fawn // Komoda z masivního dubu // Závěsné lampa AVION

Šedá výmalba a jednoduchý interiér vybavený nábytkem z přírodního dřeva – je skvělá kombinace. Dřevo totiž dodá do interiéru potřebné teplo.

NEUTRÁLNÍ A ŽLUTÉ ODSTÍNY

Pokud máte rádi sluníčko a jasné teplé odstíny, tak je jasné, že šedá pro vás není vůbec dobrá volba. 

V tom případě volte teplé neutrální odstíny. Od žluté, přes pískovou, okrovou až po barvu „kafe s mlíkem“.

Vlněný koberec Laguna // Úložný košík z mořské trávy // Bílá komoda // Bílá stolní lampa

Tyto barvy jsou skvělé v kombinaci s bílou i s odstíny přírodních materiálů v interiéru.

TMAVÉ VÝRAZNÉ BARVY

I malý prostor můžete vymalovat tmavou barvou. Vždy záleží na tom, čeho chcete v interiéru docílit. Pokud si chcete doma vytvořit takové své uzavřené hnízdo (bunkr) je tmavá barva skvělá.

Nikdy nemalujte barvou, kterou nemáte ráda.

Je úplně jedno, že vám někdo doporučí skvělý odstín modré, která vám otevře celý prostor a místnost zvětší o 200%. Pokud modrou nemáte ráda, budete akorát zoufalá a v místnosti nevydržíte

Nejste si jistá, jak to doma vlastně chcete?

Pouze vy víte, kde jste a kde můžete být šťastná. Přestaňte se ptát všech okolo a objevte ideální místo pro váš život.

STÁHNĚTE SI MEDITACI PRO VÁSOBJEVNÁ MEDITACE

Jaký je váš osobní tip jak vymalovat malý byt? Podělte se o svou zkušenost dole v komentáři

Bydlete hezky,

Přečtěte si i další články na barevné téma:

JAK SLADIT BARVY V INTERIÉRU

JAK VYMALOVAT LOŽNICI – 3 NEČEKANÉ TIPY

KOLÁŽ PRO VÁŠ DOMOV ANEB CO JE MOODBOARD

2 komentáře

 1. Miluše

  Září 27, 2019 at 07:04

  Dobrý den, prosím mám problém, nevím jak bych měla vymalovat obývák.V bytě 2_1jsem dělala rekonstrukci a mám zatím stěny bile.Vstup do obýváku je z předsíně, která je též bílá.Jsem žena středního věku, což nemusim mít vše jako 30lete,ale chci to mít vkusné.Mam už moderní nábytek, při vchodu mám po pravé straně okno s balkonem,naproti vchodu čelní stěna (nízký nábytek jasan s televizí a po stranách komody vysoké do 1m a policka u okna. Naproti této malé stěny je rovná smetanová sedačka ,1 křeslo smetanové látkové (zvané /Vladovi křeslo).Podlaha plovoucí hub(středě hnědá). Obývák má rozměr 3.5m na 4.5 m. Momentálně je tam barva kávová,ale už léta.Premyslela jsem i o tapete na čelní stěnu za televizí.Budu ráda za pomoc výběru . Děkuji moc .

 2. Julie Rawding

  Září 28, 2019 at 05:25

  Dobrý den, moc děkuji za dotaz. V tomto případě je pro mě důležité vidět fotografie místnosti, přesto že si místnost dovedu docela dobře představit. Určitě je důležité odpovědět si na otázky – Proč chci vymalovat? Co mi vadí na stávající barvě? Co mi vadí na bílé? Chci změnu, protože se již tento odstín nehodí k novému nábytku? Nebo chci změnu, protože se změnila moje osobní situace a chci, aby se promítla do mého domova? Chci více barev? Nebo chci, aby to vypadalo, tak jak vidím v časopisech (zalíbil se mi nějaký styl bydlení, který jsem dříve neznala)? Když si dokážete odpovědět na tyto otázky, pomalu rozšifrujete motivaci, která za samotným malování je, výběr samotného odstínu bude již jednodušší:)
  PS: Poslala jsem vám email, kam mi můžete poslat fotografie vaší místnosti a domluvíme se na dalším postupu. Mějte krásný den, zdraví Julie

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE