Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

JAKOU BARVOU VYMALOVAT

LOŽNICE INSPIRACE, VYBAVENÍ INTERIÉRU

Jak vymalovat ložnici – 3 nečekané tipy

Určitě jste alespoň jednou v životě přemýšlela, kterou barvou vymalovat. Hledala jste inspiraci všude možně, a nakonec jste stejně bezradně dumala nad barevným vzorníkem v některém z obrovských kutilských center. Mám pro vás tři tipy k zamyšlení, než se doma pustíte do malování.

Jak vymalovat ložnici? Jakou barvu vybrat? Na Facebooku to vidím denně. Která barva je ta pravá? Co myslíte, že mám dát za barvu do pokoje? Jakou barvou vymalovat ložnici?

Uvědomujete si, že se ptáte úplně cizích lidí? Lidí, kteří nemají ani páru o tom, jak žijete, co máte ráda a už vůbec netuší, jak to doma máte zařízené? A aby toho nebylo málo, nejen že vás neznají, ale nemají ani páru o barvách či zařizování interiéru.

Zazvonila byste večer na souseda a zeptala se ho jaké si máte domů koupit dlaždičky? Pokud není architekt, designér a nebo prodavač dlaždiček, proč by na to měl mít názor?

Jak vymalovat ložnici? Tu vaši ložnici?

Víte, kdo jediný zná odpověď na tuto otázku?

Jste to vy sama.

Jen jste možná, pod vlivem miliónů informací, propadla panice a uvěřila, že vám odpověď může dát někdo jiný.

Uvidíte, že nalézt tu pravou barevnost pro váš domov není nic tak složitého.

Závěsné světlo // Postel // Hvězdné povlečení // Povlak na polštář // Koberec // Podnožka

1. CO DĚLÁ DOBŘE VAŠÍ DUŠI

  • Co máte ráda?
  • Jaké máte ráda barvy?
  • Co vás v životě inspiruje?

Vraťte se k tomu podstatnému, vraťte se sama k sobě.

V klidu se posaďte a odpovězte si na tyto otázky. Možná se vám vybaví jasný zelený odstín, když je na jaře vše v rozpuku, nebo naopak zasněžené polní lány. Nechte se unést svou fantazií a zeptejte se své duše a svého srdce, co opravdu chcete?

Najděte svou ideální barevnost, pomocí této objevné meditace


Když naleznete svou odpověď, klidně si ji zapište. Nebo si na internetu nalezněte obrázek, který tuto atmosféru či konkrétní barvu bude vyjadřovat.

Dokonce si můžete vytvořit svou moodboard, tedy koláž s těmito obrázky. Jednak budete kreativně tvořit, což udělá dobře vaší duši, ale zároveň si vyjasníte, co máte ráda a jaké kombinace barev se vám líbí. A brzy sama odhalíte jak vymalovat ložnici.

Povlečení Exploler Blue // Povlečení HIP Chachou

2. PODÍVEJTE SE CO UŽ DOMA MÁTE

  • Jaké barvy se vám doma opakují?
  • Pokud zařizujete ložnici, v jaké barevnosti kupujete ložní prádlo?
  • Máte doma vzor (na koberci, na tapetě), jehož barevnost stále obdivujete?

Prohlédněte si svou domácnosti jako nezaujatý pozorovatel. Věřím, že zjistíte, že se ve vaší domácnosti opakuje stejná barevnost. A je dost pravděpodobné, že to sama ani netušíte.

Věřím, že máte své oblíbené barvy. Ale pokud svůj domov nezařizujete vědomě, tak si asi těžko představíte, kterými barvami je váš domov vybarven. Udělejte tedy tuto prohlídku a během 10 minut zjistíte, jaká je u vás doma barevnost.

3. NÁBYTEK A VYBAVENÍ MÍSTNOSTI

Poslední dnešní tip je o samotném vybavení místnosti. Přestože se obchodní domy předhání v různém typu nábytku a vybavení, to které se bude líbit právě vám, vás bude ve svém důsledku limitovat.

Jak vymalovat ložnici, závisí hlavně na tom,  z jakého typu dřeva je postel a v jakém odstínu máte šatní skříň a jaký typ podlahové krytiny máte. To jsou velké plochy, které budou v místnosti dominantní. K těm budete zbytek ladit.

Barevná vzorkovnice pro odstín výmalby je téměř neomezená a proto napřed vybírejte velké kusy nábytku a vybavení, a až pak odstín výmalby. 

jak vymalovat ložnici

Prostředí ve kterém žijete je váš intimní svět. Svět, který vás dennodenně ovlivňuje. Nenechte si namluvit cizími lidmi jak vymalovat vaši ožnici.

Přečtěte si i další články na barevné téma:

JAK SLADIT BARVY V INTERIÉRU

NAJDĚTE SI SVOJI OSOBNÍ BARVU

DEKOROVÁNÍ VAŠEHO INTERIÉRU – 10 CHYB

A bydlete hezky,

 Jakou barvou vymalovat

Jste připravena na změnu u vás doma? Pomůžu vám vytvořit originální interiér, jedinečný stejně jako jste vy sama. Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru online vyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na: julie.rawding@gmail.com

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v LOŽNICE INSPIRACE, VYBAVENÍ INTERIÉRU
Zavřít