Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

JAK NA DOMÁCÍ POHODU

Jak se zbavit stresu – Hygge v Květnu

Třetina roku 2018 už je za námi, do léta daleko a vy se cítíte pěkně mizerně… Co teď s tím? Mám pro vás 6 zaručených tipů, které vám zvednou náladu.

Jak se zbavit stresu, mít dobrou náladu a milovat svůj vlastní život?

1. Hrajte si alespoň hodinu denně

Co byste dělala, kdybyste měla hodinu denně jen tak pro sebe? Kdy byste nemusela řešit potřeby dětí, rodičů nebo manžela? Zavřete oči a představte si to.

Lidé, kteří tráví alespoň chvíli denně činností, kterou opravdu chtějí dělat, jsou zdravější, pociťují méně stresu a svůj život mají pod kontrolou.

Ve vašem životě se samo nic nezmění. Vy sama se musíte pustit do akce.

Začněte tím, že najdete alespoň jednu volnou hodinu denně. Sepište si vše, co musíte v následujícím měsíci udělat a zařídit. A teď se podívejte na svůj seznam a 10% činností z vašeho seznamu delegujte. Může je udělat třeba manžel, děti nebo paní na úklid.

A teď se podívejte na činnosti, které děláte každý den. Jak se zbavit 10% těchto činností?

K seznamu si bez velkého přemýšlení doplňte:

A – MUSÍM, B – MĚLA BYCH, C – MŮŽU

Škrtněte 2 B a 3 C, místo nich si do seznamu doplňte aktivity na které máte opravdu chuť.

A k nim si dopište velké A! Věnujte těmto aktivitám alespoň jednu hodinu denně.

Život je příliš krátký na to, abychom ho plnily položkami ze seznamu s označením C. Dávejte přednost sama sobě!

2. Jak se zbavit stresu? Naučte se říkat NE

Spousta stresu pramení z naší potřeby vyhovět. Takže až se vás příště někdo zeptá, zda pro něj můžete něco udělat, dejte si chvilku na rozmyšlenou.

Můžete slušně odpovědět, že mu dáte, co nejdříve vědět. To vám dá čas promyslet, zda úkol chcete nebo nechcete dělat.

3. Vaše místečko

Najděte si místo, kde můžete být o samotě. Místo, kde můžete pohodlně sedět nebo ležet. Váš šťastný soukromý koutek. Místo, kde vždy načerpáte energii. Kde můžete meditovat nebo se v klidu modlit. Místo, které je jen vaše.

Samostatná místnost je ideální, komora fajn, ale i jen křeslo v rohu místnosti je skvělé. Podstatné je, že si toto místo vyzdobíte tak jak sama chcete a potřebujete. Je to místo pro vaši relaxaci.

Jak se zbavit stresu

1 – Bílé křeslo Swan / 2 – Měkkounká deka / 3 – Závěsná lampa / 4 – Keramický difuzer / 5 – Směs olejů pro příjemné uvolnění

Ideální by byl samozřejmě stav, kdy by celá vaše domácnost byla jednou velkou podporou vaší energie. Pokud potřebujete pomoc s uspořádáním nábytku či barevností – napište mi.

4. Choďte z práce včas

Určitě to znáte, v pondělí přijdete do práce a už se hroutíte pod seznamem věcí, které máte stihnout. Zastavte. Zamyslete se, co skutečně máte tento týden udělat. Co je váš cíl? Co musíte splnit?

Soustřeďte se na tři až čtyři nejdůležitější položky z vašeho seznamu.

Každá jsme jiná, někdo se lépe soustředí ráno, někdo po obědě. Využijte svůj produktivní čas kvalitně, neplýtvejte s ním na telefonování či odpovídání emailů, které můžete udělat kdykoli.

Z práce odejděte včas, jen tak ve vás nebude narůstat pocit stresu z nikdy nekončící práce.


Už jste četla, jak vám pomůže minimalistická ložnice se stresem?


5. Den odpočinku

Možná se vám to teď zdá nemožné, ale během 24h se můžete totálně zregenerovat a je to ten nejlepší lék jak se zbavit stresu.

Vaším cílem budou tři věci:

  • nechat odpočinout tělo
  • nechat odpočinout mozek
  • nechat odpočinout duši

Ráno – vyražte na procházku, lehněte si do trávy, koukejte do nebe. Nechte myšlenky volně plynout.

Poledne – dejte si salát do kterého použijete co nejvíce různobarevné zeleniny, pak skleničku vína, porci zmrzliny a čokoládu

Odpoledne – pusťte si oblíbený film nebo zábavnou show. Romantický film u kterého si vypláčete oči je skvělá terapie. Nebo spěte.

Večer – Možná už máte hlad, ale cítíte se lehce. Dejte si další misku salátu a k tomu porci ryby. Zapalte si svíčku a užijte si její mihotavé světlo. Jděte do postele, nekoukejte na TV, čtěte si knížku nebo poslouchejte radio. Můžete si také dát dlouhou vanu s příměsí levandulového oleje. Užijte si tento váš klidný večer a jděte brzy spát.

Extra tipy:

  • Vypněte telefon. Nekontrolujte email.
  • Nemluvte.
  • Zapisujte si do deníku. Malujte. Vybarvujte omalovánky. Háčkujte. Pleťte.

6. Perfektní přítomnost

My lidé si dokážeme naplánovat perfektní večírek, perfektní svatbu, perfektní práci… jediné v čem je problém, že nevíme jestli to tak nakonec opravdu dopadne. Pokud se situace vyvíjí jinak než jsme očekávali stres nám vstoupí do života.

Určitě je lepší naplánovat si, že dnes alespoň na chvíli budeme mít perfektní moment, kdy se nebudeme cítit vystresovaně a užijeme si prostý pocit štěstí.

Recept na životní spokojenost podle Radkina Honzáka – rozhovor pro český rozhlas

Každý den si napište 3 věci, které se vám povedly nebo které vás během dne potěšily a 3 věci, kterými jste si udělala radost.

Už za pár dní, když se podíváte do svého Deníku štěstí budete překvapena, jak vám je skvěle! A pak už podobné články na to, jak se zbavit stresu nebudou potřeba.

Sdílejte článek, buďte v klidu a bydlete hezky,

Vyzkoušejte meditaci a objevte svůj ideální dům

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v JAK NA DOMÁCÍ POHODU
Zavřít