Close

Inspirace pro zařízení ložnice – 11 tipů

Ve vaší ložnici trávíte nejvíce času ze všech místností ve vašem domově. A ano přesto, že se vám to může zdát nedůležité, protože přeci „jen“ spíte, zařízení ložnice je pro váš život nesmírně důležité.

 

Jistě jste již četli moje články JAK VAŠE LOŽNICE OVLIVŇUJE VÁŠ SPOKOJENÝ SPÁNEK a LOŽNICE PRO KRÁSNÝ SPÁNEK I PROBUZENÍ. Dnes se tedy podíváme na další tipy pro váš zasloužený odpočinek.

DEBORDELIZUJTE

Než začnete hledat další inspirace pro zařízení ložnice, odstraňte z ložnice vše nepotřebné. Je to to nejlepší, co pro sebe a svůj spánek můžete udělat. Jak se říká:  “čistý prostor čistá mysl”.

V ložnici potřebujete pouze:

  • Postel
  • Noční stolky
  • Lampičky
  • Šatní skříň či šatnu (ideální jsou vestavěné skříně, které nejsou téměř vidět)
  • Pohodlné křeslo, případně kosmetický stolek (to už je dobrovolné)

Při zařizování ložnice mějte vždy na paměti, že jde o místnost k odpočinku a ne práci.

rak loznice bydleni podle horoskopu

VYMALUJTE

Nevěřím, že existuje jedna správná barva pro vymalování ložice. Dokonce ani nevěřím, že exisuje univerzální řešení typu – vymalujte světlými barvami. Vždy záleží na vás, na vaší konkrétní situaci, na tom, co máte rádi a v jakém prostředí se cítíte příjemně. Někteří lidé budou milovat svoji ložnici vymalovanou tmavou modří a budou si v ní lebedit jako jezevci ve své noře. A někdo nedá dopustit na bíle vymalovanou místnost, která bude sama o sobě zářit.

Na jedinou barvu si při vymalovávání ložnice dejte pozor a tou je jasně červená. Ta by vás mohla ve spánku rušit.

Vždy si vyzvedněte z obchodu vzorek barvy a alespoň týden nechejte tuto barvu na sebe působit.

PŘIDEJTE TEXTURU

Různé typu textury v místnosti vám pomohou vytvořit útulnost. To nás krásně učí dánské hygge.

ZATEMŇOVACÍ ZÁVĚSY

Můžou se vám zdá zbytečné, dokud je nevyzkoušíte… Jsou skvělé nejen pokud si o víkendu chcete přispat, ale v létě drží venku teplo a v zimě chlad.

POŘIĎTE SI OBRAZ NEBO UMĚLECKOU FOTOGRAFII

Takový kousek v ložnici rozhodně nesmí chybět. Bude chránit váš klidný spánek, podporovat vás ve vašich snech, a dokonce vám může pomoci nalézt toho pravého partnera, jestli zrovna nějakého hledáte.

VSTÁVEJTE S RANNÍM ROZBŘESKEM

A jestli musíte vstávat ještě dříve, zvažte nákup speciálního budíku, který vás budí právě takovým ranním slunečním svitem. Rozhodně je to příjemnější než když vám u ucha začne řvát alarm z vašeho mobilu.

ROZPRAŠTE VŮNI

Vonný olej vám pomůže večer z relaxovat, osvěžit vzduch a zlepšit vaši náladu. Ideální je vůně Levandule.

ELEKTRONIKU SI NECHEJTE PŘEDE DVEŘMI

Tento bod je asi největší výzva. Také už jste si zvykli číst články a knížky před spaním ze svého mobilu? A co teprve úplný nešvar číst emaily před spaním? Ještě se pořád divíte, že nemůžete spát? Co se vrátit zase ke klasice? Knížce?

RÁNO USTELTE

Ráno ustalaná postel vám dodá pocit, že jste produktivní od samého rána. Navíc na takovou postel je radost pohledět!

Nestelte, ale hned jak vyskočíte z postele. Nechejte postel pořádně rozkopanou, ať po vašem spánku může vychladnout. Pak řádně protřepat peřiny a  teprve pak hezky ustlat.

Když totiž ustelete hned jak vstanete, do postele zastelete všechno vaše teplo a vlhkost. V takovém prostředí se báječně daří všemožným breberkám, tak jim nedávejte tuto šanci.

ZAPALTE SI SVÍČKY

Zachumlejte se do deky, na noční stolek si dejte horké kakao a otevřete svoji oblíbenou knížku. Zvláště pro zimní večery ideální. A ano tohle je hygge.

VĚTREJTE KAŽDÝ DEN

Vaše ložnice potřebuje čerstvý vzduch. A to každý den. I když venku mzne. Perfektní je větrat ráno, když máte ještě neustlané peřiny, takže se krásně provětrají. Stačí 5-10 minut.

Pamatuji si, jak moje babička větrala ještě vždycky těsně předtím než jsem usnula. Už jsem byla zalezlá v posteli, až po nos zakrytá dekou a jen jsem cítila čerstvý vzduch v pokoji. Usínalo se mi takto naprosto báječně.

Tohle bylo 11 tipů pro vytvoření ideální ložnice. Který tip vás nejvíce zaujal? Máte nějaký další? Sdílejte své oblíbené tipy v komentářích pod článkem.

julie rawding podpis

 

 

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Latest posts by Julie Rawding (see all)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v DESIGN INTERIÉRU
STEHOVANI
Co udělat jako první než se nastěhujete

Konečně jste se dočkala a koupila vysněnou nemovitost. Nezáleží na tom zda se jedná o malý byt či o velkou...

Zavřít