Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

LOŽNICE INSPIRACE, VYBAVENÍ INTERIÉRU

Inspirace pro zařízení ložnice – 11 tipů

Ve vaší ložnici trávíte nejvíce času ze všech místností ve vašem domově. A ano přesto, že se vám to může zdát nedůležité, protože přeci „jen“ spíte, zařízení ložnice je pro váš život nesmírně důležité.

Jistě jste již četli moje články JAK VAŠE LOŽNICE OVLIVŇUJE VÁŠ SPOKOJENÝ SPÁNEK a LOŽNICE PRO KRÁSNÝ SPÁNEK I PROBUZENÍ. Dnes se mám pro vás ještě více inspirace pro zařízení ložnice.

DEBORDELIZUJTE

Než začnete hledat další inspirace pro zařízení ložnice, odstraňte z ložnice vše nepotřebné. Je to to nejlepší, co pro sebe a svůj spánek můžete udělat. Jak se říká:  „čistý prostor čistá mysl“.

V ložnici potřebujete pouze:

  • Postel
  • Noční stolky
  • Lampičky
  • Šatní skříň či šatnu (ideální jsou vestavěné skříně, které nejsou téměř vidět)
  • Pohodlné křeslo, případně kosmetický stolek (to už je dobrovolné)

Při zařizování ložnice mějte vždy na paměti, že jde o místnost k odpočinku a ne práci.

inspirace pro zařízení ložnice luxus

VYMALUJTE

Nevěřím, že existuje jedna správná barva pro vymalování ložice. Dokonce ani nevěřím, že exisuje univerzální řešení typu – vymalujte světlými barvami. Vždy záleží na vás, na vaší konkrétní situaci, na tom, co máte rádi a v jakém prostředí se cítíte příjemně. Někteří lidé budou milovat svoji ložnici vymalovanou tmavou modří a budou si v ní lebedit jako jezevci ve své noře. A někdo nedá dopustit na bíle vymalovanou místnost, která bude sama o sobě zářit.

Na jedinou barvu si při vymalovávání ložnice dejte pozor a tou je jasně červená. Ta by vás mohla ve spánku rušit.

Vždy si vyzvedněte z obchodu vzorek barvy a alespoň týden nechejte tuto barvu na sebe působit.

PŘIDEJTE TEXTURU

Různé typu textury v místnosti vám pomohou vytvořit útulnost. To nás krásně učí dánské hygge.

inspirace pro zařízení ložnice hygge

INSPIRACE PRO ZAŘÍZENÍ LOŽNICE – ZATEMŇOVACÍ ZÁVĚSY

Můžou se vám zdá zbytečné, dokud je nevyzkoušíte… Jsou skvělé nejen pokud si o víkendu chcete přispat, ale v létě drží venku teplo a v zimě chlad.

POŘIĎTE SI OBRAZ NEBO UMĚLECKOU FOTOGRAFII

Takový kousek v ložnici rozhodně nesmí chybět. Bude chránit váš klidný spánek, podporovat vás ve vašich snech, a dokonce vám může pomoci nalézt toho pravého partnera, jestli zrovna nějakého hledáte.

VSTÁVEJTE S RANNÍM ROZBŘESKEM

A jestli musíte vstávat ještě dříve, zvažte nákup speciálního budíku, který vás budí právě takovým ranním slunečním svitem. Rozhodně je to příjemnější než když vám u ucha začne řvát alarm z vašeho mobilu.

ROZPRAŠTE VŮNI

Vonný olej vám pomůže večer z relaxovat, osvěžit vzduch a zlepšit vaši náladu. Ideální je vůně Levandule.

ELEKTRONIKU SI NECHEJTE PŘEDE DVEŘMI

Tento bod je asi největší výzva. Také už jste si zvykli číst články a knížky před spaním ze svého mobilu? A co teprve úplný nešvar číst emaily před spaním? Ještě se pořád divíte, že nemůžete spát? Co se vrátit zase ke klasice? Knížce?

RÁNO USTELTE

Ráno ustalaná postel vám dodá pocit, že jste produktivní od samého rána. Navíc na takovou postel je radost pohledět!

Nestelte, ale hned jak vyskočíte z postele. Nechejte postel pořádně rozkopanou, ať po vašem spánku může vychladnout. Pak řádně protřepat peřiny a  teprve pak hezky ustlat.

Když totiž ustelete hned jak vstanete, do postele zastelete všechno vaše teplo a vlhkost. V takovém prostředí se báječně daří všemožným breberkám, tak jim nedávejte tuto šanci.

ZAPALTE SI SVÍČKY

Zachumlejte se do deky, na noční stolek si dejte horké kakao a otevřete svoji oblíbenou knížku. Zvláště pro zimní večery ideální. A ano tohle je hygge.

inspirace pro zařízení ložnice hygge

VĚTREJTE KAŽDÝ DEN

Vaše ložnice potřebuje čerstvý vzduch. A to každý den. I když venku mzne. Perfektní je větrat ráno, když máte ještě neustlané peřiny, takže se krásně provětrají. Stačí 5-10 minut.

Pamatuji si, jak moje babička větrala ještě vždycky těsně předtím než jsem usnula. Už jsem byla zalezlá v posteli, až po nos zakrytá dekou a jen jsem cítila čerstvý vzduch v pokoji. Usínalo se mi takto naprosto báječně.

Tohle byla inspirace pro zařízení ložnice – 11 tipů. Který tip vás zaujal? Máte nějaký další? Sdílejte své oblíbené tipy v komentářích pod článkem.

 

Mohlo by vás zajímat:

NÁVRH INTERIÉRU ONLINE – CO JSTE POTŘEBOVALA VĚDĚT

MĚDĚNÉ DEKORACE V INTERIÉRU

INSPIRACE DO LOŽNICE – JAK LOŽNICI VYLEPŠIT 18 TIPŮ

 

A bydlete hezky,

Jste připravena na změnu u vás doma? Pomůžu vám vytvořit originální interiér, jedinečný stejně jako jste vy sama. Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru online vyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na: julie.rawding@gmail.com

 

 

Leave a Reply

Více v LOŽNICE INSPIRACE, VYBAVENÍ INTERIÉRU
Zavřít