Baví vás měnit styl vaší ložnice podle nálady? Nebo vás to zatím vůbec nenapadlo? Nemusíte měnit celé vybavení, občas stačí vyměnit pouze doplňky a vytvořit tak jedinečný styl. A hlavně překvapit večer manžela.

Inspirace ložnice – mám pro vás dnes 7 trendů, které zaručeně zvládnete vytvořit i vy. Stačí pár drobností a doplňků a večer se vám může zdát třeba že jste na safari v Africe.

ROZSVIŤTE TO SE ŽLUTOU

Žlutá barva je barva štěstí, takže vám zlepší náladu každé ráno. Místnost vysloveně rozsvítí, je to takové instantní sluníčko a díky tomu se budete celý den cítit skvěle a plná energie.

SAFARI STYL

Přidejte přírodní materiály – dřevo, bambus, ale třeba i ratan. Na stěnu můžete zavěsit nějaké obrazy s africkou tématikou, nebo pokud se nebojíte, typické africké masky. Určitě nezapomeňte na výrazné rostliny s velkými listy. Banánovník bude úplně ideální. A pro dokonalou atmosféru si připravte i nějakou tu tématickou hudbu.

SCANDI – inspirace ložnice

Jednoduchý design, bílá barva, grafické motivy, přírodní materiály, barevný kontrast na doplňcích. To vše je skandinávský design.

Letos se do ložnic navíc dostávají doplňky s metalickým efektem, ve zlatém či mosazném odstínu. Přečtěte si také článek Jak na interiér s měděnými dekoracemi. Interiéru dodají teplo, které by mu mohlo ve skandinávském stylu trochu chybět. A i zde při dekorování nezapomeňte na spoustu zeleně.

lozni pradlo - loznice

KVĚTINOVÁ INSPIRACE LOŽNICE

Ideální téma pro Jaro. Po dlouhé zimě je skvělé pokud si můžete jaro a všechny ty rozkvetlé květiny přinést domů.

Pak i když venku bude zataženo, vy se budete ve své ložnici cítit jako na rozkvetlé louce. Ideální je kombinace bílé a pastelových barev. Povlečení s květinovým motivem a čerstvé nařezané květiny ve váze.

ZEN

Milujete jednoduchost a klid? Pak je pro vás styl zenové ložnice jako dělaný. Minimalismus dřevěné postele, betonové doplňky a jednoduchá zenová zahrada na tácu. V takové ložnici zregenerujete i zrelaxujete během minutky.

Četla jste již Jak zařídit minimalistickou ložnici?

TROPICKÁ

Úplný opak předchozího stylu. Barevný výbuch jako někde v tropické džungli. Výrazné odstíny zelené, růžové i žluté. Přírodní materiály – bambus, ratan, juta nebo třeba teakové dřevo. Textil s tištěnými tropickými motivy, zarámované listy rostliny, ptačí klece s papoušky nebo klidně bez.

INDUSTRIÁLNÍ INSPIRACE LOŽNICE

V industriálním stylu se hrdě přiznávají stavební materiály, surový beton i holé železo. V interiéru se používají kousky, kterou jsou stylové i funkční.

Jdou však takové prvky použít i v ložnici? Černé doplňky, kovový nábytek, industriální lampy i lampičky. I v takovém interiéru však použijte rostliny pro zjemnění atmosféry.

Sdílejte článek a bydlete hezky,

 

Zajímají vás ložnice? Chcete každodenní dávku inspirace?

Přidejte se do skupiny na Facebooku!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.