Dnes mám pro vás jednoduché triky, jak vylepšit vaši ložnici, bez toho abyste utratila majlant. Vaše ložnice doslova prokoukne a vy budete mít konečně místo, kde každou noc načerpáte novou energii.

Také neustále hledáte nějaké další inspirace do ložnice? Chcete, aby vaše ložnice byla skutečně oázou klidu a ne jen skladištěm věcí,. které se jinam nevejdou?

1. Vrstvení

Použijte nejen různě velké polštáře, ale i přehoz či běhoun přes deku, pro dodání další barvy. Můžete pracovat s kontrastem nebo naopak tón v tónu. Pokud budete pracovat v neutrální barevnosti vždy zvažte využít různých materiálů s různými vlastnosti. Například lesk x mat, hrubé x lesklé apod.

2. Osvětlení

V ložnici se neomezujte jen na jedno hlavní svítidlo. Vždy jej doplňte o lampičky na nočních stolcích. Můžete přidat efektní podsvícení postele či nasvícení uměleckého díla nebo fotografií. Stojací lampa u oblíbeného křesla. Nástěnné lampy pro vytvoření uklidňující atmosféry. Možností je opravdu mnoho.

inspirace do ložnice osvětlení

1-Stolní lampa Laky / 2- Lampa Pedrali L003TA / 3-Nástěnné světlo ZUIVER GRINGO

3. Umělecké dílo

Můžete volit mezi barevností, která koresponduje s vaší ložnicí a nebo naopak zvolit něco ve výrazných barvách. Vždy mějte však na paměti, že zařizujete ložnici, místo, které je určeno k odpočinku.

4. Uklidňující výmalba

Barevnost ložnice záleží čistě na vás. Existují však barevné kombinace, které nikdy nezklamou a kterými určitě nic nezkazíte. Inspirace do ložnice najdete všude kolem, v přírodě, na výletě po krásách vlasti… Jen mějte oči otevřené.

inspirace do ložnice vymalba

5. Fotografie

Jsou skvělá forma dekorace v ložnici, protože na vás budou mít uklidňující efekt. Držte se jen pravidla nevystavovat ve své ložnici fotografie svých příbuzných, to obvykle nikomu moc klidu nepřidá. Jak a kam umístit fotografie a jaký je jejich význam v našem domově si přečtěte v článku Blanky vun Kannon.

6. Různé textury

Textura vždy dodá zvláště u neutrálních ložnic nový rozměr. Hitem jsou pletené deky ze super tlusté vlny. Ale můžete přidat naopak lesklý materiál. Nebo hrubě tkané materiály. Nebo polštáře zdobené flitry, korálky apod.

1 -Polštář ZUIVER KEYCOLOUR / 2 – Polštář ZUIVER MONTY / 3 – Polštář ZUIVER SARONA

7. Květiny

Čerstvé květiny ve váze udělají z každé ložnice luxusní místo. Navíc vnesou do místnosti jemnou vůni a příjemnou barevnost.

Váza ZUIVER FAJEN

 

8. Úložné prostory

Těch není nikdy dost. Hlavní šatní skříň by měla být nenápadná, tak aby pohledově splývala se zdí. Případně by mělo jít o nějaký designový originál, který vám při každém pohledu udělá radost. Může se jednat klidně o památnou skříň po babičce. Ale v ložnici využijete i různé úložné koše, komody či truhly.

inspirace do ložnice - ulozne kose

1 -Úložný koš Cors L / 2 – Úložný koš Cors L / 3 – Úložný koš Cors

 

9. Zrcadlo

Zrcadlo do ložnice může vnést více světla a hlavně pocit luxusu. Osobně nedoporučuji zrcadla proti posteli, ale efektní jsou například po stranách postele, kde se v nich bude odrážet světlo z lampiček na nočních stolcích.

inspirace do ložnice - zrcadlo

Závěsné zrcadlo DUTCHBONE KUBU

10. Pracovní místo

V ideální ložnici nemá pracovna, co dělat. Co si, ale budeme namlouvat, někdy je to jediné místo, kam se stůl vejde, a kde máte na svou práci klid. Když už máte svou pracovnu v ložnici, udržujte svůj stůl čistý a na noc všechny své pracovní papíry ukliďte.

11. Postel

Postel je v ložnici největším kusem nábytku a proto by měla odpovídat vašemu vkusu a stylu. Navíc jestli máte chuť spát jako princezna, tak vhodný výběr postele vám to může splnit. Dokonce můžete mít i postel s nebesy, Vytvořte si ložnici takovou jakou vy sama chcete být. Vaše ložnice vám bude každou noc pomáhat dosáhnout cílů ve vašem životě. Co bude vaše inspirace do ložnice?

 

inspirace do ložnice - vybaveni loznice

01 – Postel Charlota / 02 -Noční stolek Charlota / 03 – Puf Olaf / 04 – Závěsné světlo Orbit

12. Koberec

Asi není nic nejnepříjemnějšího než když ráno stoupnete na chladnou zem u své postele. Aby se vám to nedělo, pořiďte si měkoučký koberec, který vám ráno udělá jako z pohádky. Ale pozor na správnou velikost!

Pokud je velký koberec nepraktický (nebo finančně nedostupný) pořiďte si po stranách postele raději menší běhouny.

inspirace do ložnice - koberec

 

13. Téma – moodboard

I pro vaši ložnici si můžete vytvořit tématickou koláž. Stejně jako si děti volí téma svého dětského pokoje. Zvolte si téma a barevnost a s dekorováním vašeho domova už nikdy neuděláte chybu. Jestli se vám nechce číst celý článek, tak jen mrkněte na video, jak si takovou koláž vytvořit pomocí powerpointu.

14. Ne televizi a telefonu

Za mě televize do ložnice nepatří, vyvolává akorát více stresu nehledě na to, že při spánku skutečně ruší, ať je zapnutá nebo ne.  Dovedu si představit, jak je takové sledování televize pohodlné, ale nechci si představovat ty sny, když usnete u zapnuté detektivky. Jako inspirace do ložnice je určitě vhodnější nějaká knížka.

S telefonem je to podobné. Často spím s telefonem pod polštářem, protože je to tak pro mě nejjednodušší. Ale za zdravé a správné to opravdu nepovažuji.

15. Místo k sezení

Vždy je skvělé zakomponovat do ložnice nějakou formu posezení, protože to může být takový váš koutek, když si chcete třeba něco v klidu přečíst a nebo si prostě jen odpočinout od rodinného ruchu.

inspirace do ložnice - křeslo

Legendární ušák Egg

16. Sbírka oblíbených věcí/suvenýrů

Ložnice je skvělým místem pro výstavku vašich oblíbených předmětů. Vždy vám pohled na ně udělá radost a připomene šťastné chvilky ve vašem životě. Mějte se však na pozoru, ať si z ložnice nevytvoříte skladiště.

17. Noční stolky

Noční stolky by měly být v ložnici dva. Nemusí být úplně stejné, ale je skvělé pokud jsou ve stejném stylu či se nějak jinak doplňují. Například jsou ve stejné barevnosti. To platí zvláště v případě, že se snažíte nalézt partnera a ten pravý pořád nikde. Máte v ložnice dva noční stolky?

18. Matrace

Kvalitní matrace, zlepší váš spánek a tím i vaši náladu v novém dni. A určitě si pořiďte i speciální potah na matraci, ať vám vydrží skvělá co nejdéle. Jak se o matraci starat naleznete v článku Tajemství našich ložnic.

inspirace do ložnice - matrace

1 – Matrace Modena / 2 – Matrace Padova

Mohlo by vás zajímat:

NÁVRH INTERIÉRU ONLINE – CO JSTE POTŘEBOVALA VĚDĚT

MĚDĚNÉ DEKORACE V INTERIÉRU

 

A bydlete hezky,

Jste připravena na změnu u vás doma? Pomůžu vám vytvořit originální interiér, jedinečný stejně jako jste vy sama. Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru onlinevyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na: julie.rawding@gmail.com

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.