Dnes mám pro vás jednoduché triky, jak vylepšit vaši ložnici, bez toho abyste utratila majlant. Vaše ložnice doslova prokoukne a vy budete mít konečně místo, kde každou noc načerpáte novou energii.

Také neustále hledáte nějaké další inspirace do ložnice? Chcete, aby vaše ložnice byla skutečně oázou klidu a ne jen skladištěm věcí,. které se jinam nevejdou?

/// V tomto článku jsou použité affiliate odkazy, to znamená, že pokud přes takový odkaz nakoupíte, získám drobnou finanční odměnu. Nemusíte mít žádné obavy, pro vás jako nakupujícího se vůbec nic nemění.

1. Vrstvení

Použijte nejen různě velké polštáře, ale i přehoz či běhoun přes deku, pro dodání další barvy. Můžete pracovat s kontrastem nebo naopak tón v tónu. Pokud budete pracovat v neutrální barevnosti vždy zvažte využít různých materiálů s různými vlastnosti. Například lesk x mat, hrubé x lesklé apod.

Ručně pletená deka z Merino vlny

2. Osvětlení

V ložnici se neomezujte jen na jedno hlavní svítidlo. Vždy jej doplňte o lampičky na nočních stolcích.

Můžete přidat i efektní světelné dekorace či nasvícení uměleckého díla nebo fotografií. Skvělá je stojací lampa u oblíbeného křesla pro odpočinkové čtení. Nástěnné lampy pro uklidňující atmosféru. A pro extra romantiku nezapomeňte na svíčky.

3. Umělecké dílo

Můžete volit mezi barevností, která koresponduje s vaší ložnicí a nebo naopak zvolit něco ve výrazných barvách. Vždy mějte však na paměti, že zařizujete ložnici, místo, které je určeno k odpočinku. Takže žádné umění s děsivou tématikou, žádnou mořskou bouři, žádná mrtvá zvířata.

Ideálním umělcem do ložnice je Gustav Klimt.

Jeho obrazy září zlatem a zobrazují zamilovaný pár – to je v ložnici vždy dobré znamení, zvlášť pokud hledáte nového partnera nebo potřebujete partnerskou lásku posílit.

A vůbec nevadí, že se jedná o reprodukce. Obrazy The Kiss a Fulfillment

4. Uklidňující výmalba

Barevnost ložnice záleží čistě na vás. Existují však barevné kombinace, které nikdy nezklamou a kterými určitě nic nezkazíte. Inspirace do ložnice najdete všude kolem, v přírodě, na výletě po krásách vlasti… Jen mějte oči otevřené.

inspirace loznice vymalba

5. Fotografie

Jsou skvělá forma dekorace v ložnici, protože na vás budou mít uklidňující efekt. Držte se pravidla nevystavovat ve své ložnici fotografie příbuzných, to obvykle nikomu klid nepřidá.

Už jste četla: Kam umístit rodinné fotografie? 

6. Různé textury

Textura vždy dodá zvláště u neutrálních ložnic nový rozměr. Hitem jsou pletené deky ze super tlusté vlny. Ale můžete přidat naopak lesklý materiál. Nebo hrubě tkané materiály. Nebo polštáře zdobené flitry, korálky apod. Polštáře z lesklé kůže nebo naopak měkounké polštáře z kožešiny.

7. Květiny

Čerstvé květiny ve váze udělají z každé ložnice luxusní místo. Navíc vnesou do místnosti jemnou vůni a příjemnou barevnost.

8. Úložné prostory

Těch není nikdy dost. Hlavní šatní skříň by měla být nenápadná, tak aby pohledově splývala se zdí.

Případně by mělo jít o nějaký designový originál, který vám při každém pohledu udělá radost. Může se jednat klidně o památnou skříň po babičce.

Ale v ložnici využijete i různé úložné koše, komody či truhly.

9. Zrcadlo

Zrcadlo do ložnice může vnést více světla a hlavně pocit luxusu. Osobně nedoporučuji zrcadla proti posteli, ale efektní jsou například po stranách postele, kde se v nich bude odrážet světlo z lampiček na nočních stolcích.

10. Pracovní místo

V ideální ložnici nemá pracovna, co dělat. Co si, ale budeme namlouvat, někdy je to jediné místo, kam se stůl vejde, a kde máte na svou práci klid. Když už máte svou pracovnu v ložnici, udržujte svůj stůl čistý a na noc všechny své pracovní papíry ukliďte.

11. Postel

Postel je v ložnici největším kusem nábytku a proto by měla odpovídat vašemu vkusu a stylu.

>> Minimalistická ložnice (Jak na to)

> Inspirace ložnice – 7 trendů, které zvládne každý

 

Navíc jestli máte chuť spát jako princezna, tak vhodný výběr postele vám to může splnit. Dokonce můžete mít i postel s nebesy

Vaše ložnice vám bude každou noc pomáhat dosáhnout cílů ve vašem životě.

Vytvořte si ložnici takovou, jakou vy sama chcete být.

vybaveni loznice

12. Koberec

Asi není nic nejnepříjemnějšího než když ráno stoupnete na chladnou zem u své postele. Aby se vám to nedělo, pořiďte si měkoučký koberec, který vám ráno udělá jako z pohádky.

Ale pozor na správnou velikost!

Pokud je velký koberec nepraktický (nebo finančně nedostupný) pořiďte si po stranách postele raději menší běhouny.

13. Téma – moodboard

I pro vaši ložnici si můžete vytvořit tématickou koláž. Stejně jako si děti volí téma svého dětského pokoje. Zvolte si téma a barevnost a s dekorováním vašeho domova už nikdy neuděláte chybu.

Jestli se vám nechce číst celý článek, tak jen mrkněte na video, jak si takovou koláž vytvořit pomocí powerpointu.

14. Ne televizi a telefonu

Za mě televize do ložnice nepatří, vyvolává akorát více stresu nehledě na to, že při spánku skutečně ruší, ať je zapnutá nebo ne.

Dovedu si představit, jak je takové sledování televize pohodlné, ale nechci si představovat ty sny, když usnete u zapnuté detektivky. Jako inspirace do ložnice je určitě vhodnější nějaká knížka.

S telefonem je to podobné. Často spím s telefonem pod polštářem, protože je to tak pro mě nejjednodušší. Ale za zdravé a správné to opravdu nepovažuji.

15. Místo k sezení

Vždy je skvělé mít v ložnici svoje křeslo. Bude to takový váš koutek, když si chcete třeba něco v klidu přečíst a nebo si jen odpočinout od rodinného ruchu.

16. Sbírka oblíbených suvenýrů

Ložnice je skvělým místem pro výstavku vašich oblíbených předmětů. Vždy vám pohled na ně udělá radost a připomene šťastné chvilky ve vašem životě.

Jen si dejte pozor, ať si z ložnice nevytvoříte skladiště!

17. Noční stolky

Noční stolky by měly být v ložnici dva. Nemusí být úplně stejné, ale je skvělé pokud jsou ve stejném stylu či se nějak jinak doplňují. Třeba jsou ve stejné barevnosti nebo ze stejného materiálu.

To platí zvláště v případě, že se snažíte nalézt partnera a ten pravý pořád nikde. Máte v ložnici dva noční stolky?

Pro více inspirace se podívejte na článek Jak vybrat noční stolky do ložnice

18. Matrace

Kvalitní matrace, zlepší váš spánek a tím i vaši náladu v novém dni. Určitě si pořiďte speciální potah na matraci, ať vám vydrží skvělá co nejdéle.

Jak se o matraci starat se dozvíte v článku Tajemství našich ložnic.

A bydlete hezky,

PS: Jste připravena na změnu u vás doma? Pomůžu vám vytvořit originální interiér, jedinečný stejně jako jste vy sama. Pro více informací co nabízím a jak funguje návrh interiéru online vyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na: julie.rawding@gmail.com

5/5
"Paní Julii, vřele doporučuji, je plná nápadů a poradí když jste sami bezradní. Neváhejte jí oslovit, vždy něco vymyslí."

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.