Úklid, který Vám zabere pouze 15 minut?

Já vím, myslíte, že jsem se zbláznila:) Ale určitě to znáte, kamarádka zavolá, že je na cestě k Vám. Vy vystresovaní z dětství, že ani kamarádka nesmí vidět, jak opravdu bydlíte, začnete zmateně pobíhat po bytě a snažíte se zakopnout manželovi ponožky ještě více pod kanape, protože to jediné vás ve vašem zoufalství napadá.

A to je kamarádka, teď si představte, že k vám má nečekaně namířeno milenec… A nebo tchyně…

Už jdou na vás mrákoty.

Ale klid – všimli jste si, že většina slova úklid je KLID?

Držte se těchto pěti pravidel a ani tchyně nepozná, že jste ještě před chvílí měla nohy nahoře a doufala v klidný večer

Pravidlo 1. – Ustelte postel

postel je největší plocha v ložnici a když ji hezky upravíte, hned celý prostor působí uklizeně. Ano, můžete namítnout, že do ložnice k Vám nikdo nepoleze, ale co když ano? Zapřete se mezi futra jako v americké komedii?

Pravidlo 2. – Ukliďte v obývacím pokoji

vyluxujte koberec pokud je to nutné, porovnejte polštáře na kanapi, posbírejte zakopané ponožky… přeleštěte konferenční stolek, setřete prach z TV! Obývací pokoj musí být TIP TOP, protože tam návštěvu určitě usadíte.

Pravidlo 3. – Umyjte koupelnu / toaletu

Máte na vaně/umyvadle spousty lahviček od šamponu, mycích gelů apod.? Vše zpátky do poliček! Mnohem lépe působí pokud jsou tyto plochy bez zbytečností a samozřejmě čisté. Ideální jsou v tomto případě dezinfekční ubrousky. Setřete všechny velké plochy, umyvadlo, vanu a zkontrolujte toaletu! Vše, ať se jen blyští, jako by u vás bydlel ten svalovec z reklamy Přeleštěte zrcadlo, když je čisté zrcadlo, vše se zdá i v životě, tak nějak lepší. A nezapomeňte na čisté ručníky!

úklid za 15 minut

Pravidlo 4. – Kuchyň

Máte na kuchyňské lince nádobí? Čisté patří do skříněk, špinavé naskládejte do myčky! Kuchyň vždy působí uklizeně, pokud je kuchyňská linka čistá. Tak, teď už jen setřít jídelní stůl a postavit vodu na kafe

Pravidlo 5. – Dveře

Možná se to zdá zbytečné, ale zkontrolujte svoje vchodové dveře a v případě nutnosti je omyjte. Okolí kliky a, no však to znáte… První dojem, je první dojem a pokud máte zatelpané (výraz mojí mamky) dveře, tak žádný druhý dojem už taky nemusí být:)

BONUS

Tak je uklizeno! Káva je připravena. Víno se chladí. Teď už se jen rychle upravit (POZOR – neudělat nepořádek v koupelně!) a počkat na nyní již očekávanou návštěvu.

bydlete hezky