Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

JAK NA DOMÁCÍ POHODU

Den matek aneb jak slavit s dětmi

Den matek se pravidelně v Čechách slaví druhou květnovou neděli. Oslava mateřství se však slaví i v jiných zemích. Děti přejí svým maminkám, uvědomělý manžel své manželce, která mu porodila dítě, ale můžete popřát i své tchýni, že vám porodila tak skvělého muže. 

Den matek má kořeny pravděpodobně v šestnáctém století, kdy se začala slavit tzv. Mothering Sunday. Jedná se o křesťanský svátek, který se slaví 4 neděli od začátku půstu. Sloužící tradičně dostávali den volna, aby mohli navštívit svůj domovský kostel (mothering church), tedy místo, odkud pocházeli a kde žily jejich matky a rodiny. Mladší lidé cestou trhali květiny, které přinesli buď do kostela, nebo své matce.

Ve Velké Británii (kde nyní žiji) a Irsku přetrvalo toto časové vymezení svátku a proto Britové slaví Den matek obvykle v Březnu a ne jako my v Květnu.

den matek romantika

01 – Křeslo Swan / 02 – Komoda / 03 – Květinové povlečení / 04 – Keramický difuzér / 05 – Háček Ptáček / 06 – Skleněná váza

Jak s dětmi stylově oslavit Den matek?

 

Výlet do Francie

Nemusíte hned sedat na letadlo a strávit víkend v Paříži. Ale jestli vás ta myšlenka nadchla, jděte si zamluvit hotel.

Francii si však můžete užít i doma v paneláku. Nakupte si dostatek „kroasánů“, marmelády, baget, francouzských sýrů, i husí paštiky. Nezapomeňte na dobré francouzské víno a na stůl postavte vázu s čerstvými květinami. Když vám to počasí dovolí, udělejte si takový francouzský piknik u vás v parku. A svoje děti můžete naučit pár francouzských slovíček. A nechte se oslovovat „madam“.

Prohlédněte si staré fotografie

V této době, kdy máme všechny fotky digitálně uložené kdoví kde v počítači, je skvělé pokud můžete vytáhnout stará foto alba a v klidu si jimi s dětmi listovat. Děti se nebudou stačit divit, co to bylo kdysi za módu a určitě je pobaví, že jste také kdysi byla malá holčička.

Uspořádejte rodinné disco

Pusťte muziku pořádně nahlas a bez obav si zatančete. Jestli jste soutěživá rodina, můžete uspořádat soutěž v disco tancích, nebo třeba karaoke show.

den matek - odpočinek

01 – Povlečení / 02 – Odkládací stolek – Police / 03 – Stojánek na čajovou svíčku / 04 – Kožený diář / 05 – Váza / 06 – Dekorace na stěnu

Mějte chvíli pro sebe

Pár dní před víkendem (nejvyšší čas!) Dejte manželovi a dětem seznam 5 věcí, které byste si přála. Děti vám pro každou aktivitu můžou nakreslit speciální dárkový poukaz, který během víkendu můžete použít.

Pár tipů pro inspiraci:

Naplánujte si objímací hodiny

Během dne si naplánujte chvilky určené speciálně pro objímání a pusinkování. Například v 11:30 najít maminku, chytit ji kolem pasu a dát ji sto pusinek. Fantazii se meze nekladou.

Upečte si dort

Pokud máte doma takové dvě šikovné kuchařinky jako já, upečte si dort. Užijete si skvělou zábavu a na závěr si ještě pochutnáte.

den matek - luxus

01 – Šperkovnice / 02 – Regál / 03 – Lenoška / 04 – Stolní lampa / 05 – Polštáře / 06 – Svícen

Krásně oslavte svůj Den matek, sdílejte článek a bydlete hezky,

 

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v JAK NA DOMÁCÍ POHODU
Zavřít