Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

LOŽNICE INSPIRACE, VYBAVENÍ INTERIÉRU

Dámská pyžama a stylové ložnice

Chcete ložnici ve které dobijete baterky? Chcete ložnici ve které se budete cítit dobře? Pokud chcete mít ložnici zařízenou ve stylu, který vám lahodí a ve kterém se cítíte skvěle, musíte znát svůj osobitý styl.

A jak spolu souvisí dámská pyžama a zařízení ložnice? Možná víc než si myslíte. Dokonce si troufám tvrdit, že pokud nesladíte své pyžamo se stylem své ložnice (nebo obráceně), může se vám špatně spát.

go natural.jpg

Co je stylový interiér? A jak ho nalézt?

Dalo by se říct, že stylový interiér je interiér v jednom stylu. Typ interiéru ve kterém vaše srdce zaplesá.
Interiér, který ve vás zanechá dojem. Skvělý dojem. Interiér, který si budete pamatovat.

Vzpomínáte na soutěž X Factor? Kde se hledal soutěžící, který měl „něco“? Který měl „X Factor“? Vytváření stylového interiéru je přesně o hledání takového X Factoru.

Protože i když se budete držet pravidel pro určitý styl, neznamená to, že výsledek bude úchvatný. Vždy je potřeba dodat to „něco“. A to něco bude vaše osobnost.

Jedním z triků jak nalézt a rozklíčovat váš osobitý styl pro zařízení vaší ložnice, je podívat se na vaše pyžamo.

Skutečně mohou dámská pyžama odhalit styl ložnice? Ano, ovšem za předpokladu, že si své pyžamo vybíráte sama a že se v něm cítíte skvěle. Pokud si na noc berete na sebe něco, co je přeci jedno, vždyť na tom nezáleží atd. tak z toho váš styl nevypátráte. Nebo možná ano, vaše ložnice je zařízená ve stylu, vždyť zavřu oči a spím…

NAJDĚTE SVŮJ STYL ANEB KDO JSTE?

Můžete si udělat milión testů osobnosti a stejně vám může vyjít, že interiér který by se k vám hodil nejvíce, vlastně nemáte vůbec ráda. Já jsem si oblíbila systém, kdy na základě vašeho oblíbeného stylu oblečení určíte styl interiéru, který se k vám hodí.

Je to i proto, že než jsem vystudovala architekturu, tak jsem studovala textilní a oděvní návrhářství a ta spojitost, tam byla evidentní.
Před více než dvěma lety jsem si definovala 5 základních typů žen (podle 5 prvků Feng Shui) a našla k nim odpovídající styly zařízení interiéru.

Dámská pyžama pro každý typ? Jaký typ jste vy?

1. Sporťačka

2. Romantička

3. Rebelka

4. Dáma

5. Biožena

dámská pyžama pět typů

1 – Sporťačka / 2 – Romantička / 3 – Rebelka / 4 – Dáma / 5 – Biožena

SPORŤAČKA

Typ ženy, která je rychlá a volná. Miluje jednoduchá řešení a barvy. Do ložnice bude vybírat praktické vybavení jednoduchého tvaru. Nebojí se výrazných barev a moderního designu.
Přestože se jedná o sportovní typ, tato žena má ráda pohodlí a nenechá se ničím svazovat. Pyžamo bude volit praktické a velmi pohodlné.
STYL ZAŘÍZENÍ LOŽNICE: Minimalistický, Scandi i Retro
Typ povlečení do její ložnice:

ROMANTIČKA

Romantický typ ženy může působit jako porcelánová panenka, nenechte se však vzhledem  mýlit. Určitě bude mít ráda dekorace  a povlečení s květinovým vzorem v jemných barvách. Ani v ložnici nebude chybět váza s čerstvými řezanými květinami. Pokud nechá volný průchod své kreativitě její ložnice bude působit útulně a až snově.
Spíše než pyžamo, bude mít ve své ložnici noční košilku na které nebude chybět jemná krajka.
STYL ZAŘÍZENÍ LOŽNICE: Romantický, Klasický a Vintage styl

Typ povlečení do její ložnice:

1 – Povlečení Poppy / 2 – Povlečení April / 3 – Povlečení Berry


REBELKA

Tato žena si dělá věci po svém. Pokud respektuje pravidla, tak to jsou ta její vlastní. Jako jedna z mála žen se nebojí v interiéru tmavých barev, ale pozor neznamená to, že to bude mít v ložnici komplet černé.
Rebelka zvládne cokoli od minimalistického až po eklektický interiér.
V její ložnici můžete nalézt kombinaci moderní jednoduché postele a dětského povlečení. Stejně tak jako tradiční dřevěnou postel.
Pyžamo může být luxusní se zvířecím vzorem, ale rebelka úplně klidně může spát v mužských hedvábných trenýrkách. Na ní pravidla opravdu neplatí.
STYL ZAŘÍZENÍ LOŽNICE: Eklektický
Typ povlečení do její ložnice:
U dámy na věku nezáleží . Může se jednat o sofistikovanou padesátnici stejně jako dvacetiletou zlatokopku. Jedno mají společné – luxus. Sametová křesla, zlaté doplňky, saténové povlečení, drahé umění i výrazný design. To vše se může u nich v ložnici může objevit.
Pyžamo či noční košilka bude vždy doplněna županem ve stejném stylu.
STYL ZAŘÍZENÍ LOŽNICE: Francouzský styl, Glamour a Elegantní styl
Typ povlečení do její ložnice:
Typ ženy, která má ráda přírodu. Má ráda matku Zemi a respektuje zdraví i život svůj i všech okolo. Tento typ ženy nebude mít v ložnici žádný plast. Interiér bude zařízený z přírodních materiálů se spoustou rostlin.
Povlečení i její pyžamo bude z bavlny či bambusu v jemných neutrálních barvách, možná s dekorem mandaly.
STYL ZAŘÍZENÍ LOŽNICE: Scandi, Eko či Venkovský styl 
Typ povlečení do její ložnice:

Věřím, že až vyrazíte do obchodu budete se na dámská pyžama dívat úplně jinak. A možná si můžete i představovat, jak by se dala zařídit ložnice, tak aby k pyžamu ladila. Ale o tom, zase někdy příště.

PS: Možná mě sledujete již dlouho. Čtete poctivě všechny články na blogu, sledujete můj facebook, i youtube. Jen si stále nejste jistá, jak tu vaši předsíň, ložnici nebo třeba kuchyň s obývákem dotáhnout. Chcete to zvládnout sama, ale pořád to drhne.

Je skvělé, že se tak snažíte. Moc vám fandím a držím palce. Pokud byste chtěla pomoc a třeba popostrčit správným směrem a hlavně na to celé nebýt sama, podívejte se, jak vám mohu pomoc já.

Na řešení vašeho interiéru už nemusíte být sama. 

A bydlete hezky,

Leave a Reply

Více v LOŽNICE INSPIRACE, VYBAVENÍ INTERIÉRU
Zavřít