Close

Bez čeho se doma určitě obejdete

Bez čeho se doma obejdete

Nemám nic proti domácím dekoracím, proti obrazům na zdi, či chlupatým kobercům v obýváku. Nechci znít jako architekt, který uznává pouze šedě vymalované zdi a betonové podlahy. Přesto si myslím, že je několik věcí, které doma skutečně nepotřebujete. A čím dřív se jich zbavíte (pokud je doma máte) tím lépe pro vás a vaše bydlení.

Plyšový kobereček na toaletě

Nejen kobereček, ale i takový ten povlak na prkýnku. Chtěla bych si myslet, že této ozdobě českých toalet již dávno odzvonilo, ale ne. Vemte to prakticky, nejen že máte další věc, kterou musíte často prát. Ale ta představa, kolik se v té nádheře prohání bakterií, by vás mohla znervóznit.

Opravdu je nutné zdobit zrovna toaletu?

frog-914519_640

Spousta malých různých rámečků

Rodinné fotografie jsou velmi důležité. Pokud však máte spoustu malých (a laciných) rámečků, tak výsledný efekt vás bude spíše znervózňovat, místo aby vás při každém pohledu potěšil. Zkuste si pro rodinné fotografie vymezit jednu stěnu a na ní fotografie umístit.

Doporučuji se nad každou jednotlivou fotografií zamyslet a mít doma vystavené fotografie pouze lidí, které milujete a kteří milují vás. Fotografie, kde jste zobrazeni vy, ať jsou zobrazením vás v tom nejlepším světle.

Zkrátka pokaždé, když se na jakoukoli fotografii podíváte mělo by vám srdce poskočit radostí a hned vyvolat úsměv na tváři.

Fotografie, která tuto podmínku nesplňuje by měla být schovaná v albu. Nebo se snad chcete obklopovat věcmi a fotografiemi, které vás štvou?

Umělé květiny

Já si nepamatuji, kdy jsem viděla umělé květiny, které vypadaly dobře. Obvykle nejen, že je na nich vidět, že jsou umělé, ale ještě jsou celé zaprášené. Navíc já mám umělé květiny spojené hlavně s představou hřbitova. Tedy s představou, která nepřináší do domova nic pozitivního.

Copy of Copy of Teachingis thegreatest actof optimism. (1)

Některé Feng Shui teorie sice tvrdí, že umělé květiny jsou v domovech akceptovatelné.

Asi ano, určitě je lepší mít doma hezkou umělou květinu, než umírající a usychající květinu pravou. Pouze však v situacích, které pro nedostatek přirozeného světla omezují pěstování pravých rostlin. A vždy se řiďte svým vlastním pocitem. Pokud se podíváte na umělou květinu a chce se vám zvracet, tak žádný sentiment a šup s ní z vaší domácnosti pryč.

Jaké další tipy na dekorace, které jsou doma spíše k vzteku, máte vy? Těším se na všechny komentáře.

Julie Rawding

Julie Rawding

matka, tetka a architektka
Napište mi na: julie.rawding@gmail.com

Pomáhám ženám vytvořit si originální domov podle jejich gusta. Domov stejně jedinečný jako jsou ony samy. A to online a bez stresu.
Julie Rawding

Latest posts by Julie Rawding (see all)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Inline
Inline
Více v ÚKLID A ORGANIZACE DOMÁCNOSTI
Čeho je moc toho je příliš aneb debordelizace šatníku
Debordelizace šatníku a magické číslo

Nesnáším plné skříně! Nemůžu nic najít! A nemám, co na sebe! A pak, když opravdu potřebuji zabalit na dovolenou, těch...

Zavřít