Jaká je barva roku Pantone 2017? Proč se v této korporaci rozhodli zvolit zrovna tuto barvu? Jaký má tato barva pro nás význam?

Barva roku 2017 Greenery byla zvolená stejně jako každý rok korporací  Pantone Inc. Zástupci firmy volí barvu roku každý rok na tajné schůzce v některém z hlavních měst Evropy. Barva roku není jen vyjádřením trendů v barevnosti, ale vždy reflektuje i dění ve společnosti. Tento zvolený odstín bude pro příští rok ovlivňovat jak módní návrháře a interiérové designéry, tak i kosmetické novinky. Bude prostě všude.

Firma Pantone Inc. je známá pro svůj unikátní systém barev – Pantone Matching System, jehož patentované barevné vzorníky se používají napříč módním i kosmetickým průmyslem, v bytovém designu i mnoha dalších odvětvích, kde je kladen důraz na vizuální podstatu věcí. Vzorníky mají široké využití v tisku, u výrobců barev, textilií nebo třeba plastů.

barva roku 2017 Greenery – PANTONE 15-0343

barva roku 2017 Greenery PANTONE 15-0343 GREENERY

V roce 2017 bude zeleň všude okolo nás, aby nás ujistila, že přes všemožné bouřlivé společenské a politické prostředí ve kterém žijeme, jsme především součástí přírody, která toto vše v mnohém převyšuje. Bude nám tak každodenní připomínkou spojení, na které tak často zapomínáme.

Greenery je velmi vitální, ale i relaxační barva, díky které byste se měli cítit odpočatí a zároveň plní sil.  Připraveni na nové začátky a nové výzvy. Zelená vám dodá energii, moudrost, vyrovnanost, sebevědomí, ale i motivaci. S touto barvou vám vše půjde lépe a hlavně zvesela.

A já se již této barvy a jejího poselství nemůžu dočkat. Jak se vám líbí odstín na příští rok? Patří mezi vaše oblíbené? A co poselství, které sebou přináší? Dejte mi vědět do komentářů pod článkem.


Přečtěte si i další články na barevné téma:

BARVA ROKU 2018 – ULTRA VIOLET A JEJÍ VÝZNAM

POVLEČENÍ V TRENDY BARVÁCH PRO ROK 2018

BARVA ROKU 2016


Nejste si jistá s barevnou kombinací u vás doma? Potřebujete nezávislý a profesionální pohled na věc?

Napište mi, ráda vám pomůžu:)

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.