Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

televize v dětském pokoji

DĚTSKÝ POKOJ, VYBAVENÍ INTERIÉRU

3 důvody, proč televize do dětského pokoje nepatří

Nedávno se mne ptala kamarádka, zda si myslím, že umístění televize v dětském pokoji je dobrý nápad. A hlavně, co si myslím o televizi v dětském pokoji jako architektka. Nevidím v tom rozdíl. Na televizi se dívám jako matka, tetka, architektka.

Takže se na ni nedívám:) Navíc v dětském pokoji, podle mě, nemá televize, co dělat. 

 

Můj důvod číslo 1 – reklama

Již dávno jsou pryč časy, kdy televizní reklama byla téměř uměleckým zážitkem a já s napětím očekávala přerušení televizního programu. Nyní, nejen že reklamy nejsou žádný estetický zázrak, ale mám pocit, že reklamy samotné je mnohem více než programu ke sledování.

A i když se jako rodiče budete snažit sebevíc a kontrolovat, co dítě v televizi sleduje, vždy bude vlivu reklamy vystaveno.

A vy pak budete muset například odpovídat na otázky, proč nemůžete okamžitě jít a koupit nové LEGO.

Můj důvod číslo 2 – záření

Televize, jako z každý jiný elektrický přístroj, vyzařuje záření. Ať je zapnutá či nikoli. Někteří lidé, kteří jsou citliví na energie nechtějí v ložnicích ani zavedenou elektřinu, jen proto, aby se mohli alespoň vyspat v klidu. Je to určitě extrémní postoj, ale v době, kdy jsme v podstatě nonstop vystaveni záření z různých elektrospotřebičů, je to vlastně pochopitelné.

Můj důvod číslo 3 – rodinné zázemí

Pamatuji ještě dobu, kdy bylo normální, že v domácnosti byla pouze jedna televize. Taky pamatuji dobu, kdy ta televize byla černobílá – pravěk já vím:)

Navíc existovaly pouze dva kanály, jak trefné názvosloví, že? Jenže právě díky tomu, se rodina večer před televizí sešla a spořádaně sledovala, co jí bylo nabídnuto. Nyní, v době, kdy má televize místo téměř v každé místnosti bytu a televizních kanálů je tolik, že se v tom normální člověk ztrácí, se velmi snadno stane, že každý člen rodiny sedí před tou svou jednou obrazovkou a s ostatními členy rodiny se doma téměř nevidí.

Takže televize, která ještě nedávno rodiny spojovala, je nyní rozděluje.

To jsou mé tři hlavní důvody, proč si myslím, že televize do dětského pokoje nepatří. Dalším důležitým důvodem určitě je, že televize nejen v dětském pokoji, může způsobovat nespavost. A pokud potřebujete další důvody pro zrušení televize, mám ještě další 4 tipy.

Co ovšem do dětského pokoje určitě patří se dozvíte v mém článku, který jsem napsala pro VašeDěti.cz, kde nyní také můžete soutěžit o návrh dětského pokoje.

 A jak to máte doma vy? Máte televizi? Máte televizi i v dětském pokoji? Jak často necháváte dívat děti na televizi? Těším se na vaše komentáře.

2 komentáře

  1. Eva Gerner

    27 dubna, 2019 at 08:42

    Dobry den, mame televizi pouze v obyvaku, nikde jinde. U rodicu je televize v kazdem pokoji. Spus bych chtela poradit co s drckym pokojickem pro kluky? Nevim si rady ja funkcne to udrlat a hlavne sladit barvy na zdech. Dekuji za odpoved Eva

  2. Julie Rawding

    27 dubna, 2019 at 21:47

    A kolik je klukům let? Chtějí mít pokoj rozdělený? Klidně mi pošlete podrobnosti na email: julie.rawding@gmail.com

Leave a Reply

Více v DĚTSKÝ POKOJ, VYBAVENÍ INTERIÉRU
Zavřít