Ing. arch. Julie Rawding

Návrhy interiérů na dálku

NÁVRH ONLINE

10 kroků k hezkému bydlení

Možná zrovna prožíváte období rekonstrukce vašeho bydlení. Možná jste nadšení a vše probíhá skvěle a bez problémů. To vám moc přeji a gratuluji. Možná, ale vše tak skvěle neprobíhá. Možná máte chvíle, kdy si říkáte, že jste se do takové akce vůbec neměli pouštět. Nevzdávejte se. Zde je deset bodů, které vám pomohou překonat tuto situaci.

1. ZANECHTE KRITIZOVÁNÍ

Kritizování nikdy nic nezmění. Odmítněte kritizovat svůj domov a bydlení. Vše lze změnit. Snažte se, ať jsou vaše změny vždy k lepšímu. Pokud nemůžete říct něco hezkého, neříkejte nic.

2. NESTRAŠTE SE

Přestaňte se terorizovat svými myšlenkami. To je příšerný byt/dům. Najděte si ve svém domově místo, kde se přeci jen cítíte dobře (určitě takové místo najdete – například já mám vanu a někdy balkón). Kdykoliv vás pak napadnou chmurné či děsivé myšlenky o vašem bydlení, pohodlně se posaďte na svém oblíbeném místě a počkejte až na vás začne prostor pozitivně působit.

3. MĚJTE SE ZMĚNAMI V DOMÁCNOSTI TRPĚLIVOST

Netrapte se. Mějte trpělivost. Ani Řím nebyl postaven za jeden den!

4. BUĎTE LASKAVÍ KE SVÝM MYŠLENKÁM

Nenávist k sobě je vlastně jen nenávistí k vlastním myšlenkám. Nezlobte se na sebe za to, že myslíte. Prostě negativní myšlenky změňte.

pozivni prostor

5. CHVALTE SAMI SEBE

Kriticismus podrývá vašeho ducha. Ano, vždy si můžete myslet, že to či ono šlo udělat lépe. Ale chvála duchu prospívá. Chvalte se! Chvalte sami sebe co nejvíc. Odmítněte stereotyp, že samochvála smrdí! Neváhejte se pochválit za každou maličkost. Tak budete vylepšovat své bydlení mnohem lépe a hlavně rychleji.

6. BUĎTE SAMI SOBĚ OPOROU

Najděte způsob, jak být sami sobě oporou. Obraťte se na své přátele a dovolte jim, ať vám pomohou. Člověk musí být silný, aby dokázal požádat o pomoc v okamžiku, kdy ji skutečně zoufale potřebuje. Pokud procházíte zdlouhavou rekonstrukcí svého bydlení, už Vám možná dochází síly. Požádejte o pomoc například s úklidem, zvlášť pokud vám pomoc již byla nabídnuta.

7. MĚJTE POCHOPENÍ PRO SVÉ NEGATIVNÍ POSTOJE

Občas to zkrátka nejde. Ať šáhnete na co chcete, buď to jde pomalu a nebo blbě. Mějte pro svůj negativní postoj pochopení. A posléze svůj negativní postoj s láskou propusťte.

8. PEČUJTE O SVÉ BYDLENÍ

Nechte se poučit o změnách, která prospějí vám i vašemu bydlení. Jaké barvy podpoří pozitivní vliv vašeho bydlení na vás? Jak a jak často uklízet váš domov? Pečujte a starejte se s láskou o vaše bydlení.

9. KAŽDODENNÍ PRÁCE

Alespoň jednou denně se projděte svém domovem a řekněte si, jak se Vám práce na jeho vylepšení daří. Veďte si deník vděčnosti, kam si každý den zapíšete alespoň tři pozitivní věci, které se vám ten den povedly.

10. PUSŤTE SE DO TOHO OKAMŽITĚ

Nečekejte na jaro, až budete mít více peněz, až zhubnete nebo až dostanete novou práci. Začněte ihned – tak, jak vám to půjde nejlépe.

Tento článek byl napsán na motivy článku Deset kroků k sebelásce z knihy Limitní situace od mé oblíbené autorky Louise L. Hay.

A nezapomeňte…

bydlete hezky


[cta id=“1020″ vid=“0″]

[testimonials ids=“910″]

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Více v NÁVRH ONLINE
Zavřít